Wê sra' CtosJ Sterke Ghanees leidt Hoek langs XerxesDZB: 5-2 SPORT 11 Aanvaller scoort twee keer voor hoofdklasser en krijgt ook nog twee assists achter zijn naam. Totaal itank de bok» Kloetinge wint en doet goede zaken in eerste klasse C Vechtlust levert 'Bru' punten op :5KaocERa vvg IwiTTE-BOt r" 2>e £0.' KLOETINGE In de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal boekte Kloetinge zaterdag een belangrij ke zege. De ploeg won met 2-1 van concurrent WGZ en kan daardoor weer omhoog kijken. „Dit houdt de moed erin", zei trai ner Arie van der Zouwen na af loop van het duel. Want bij een nederlaag waren de nacompetitie- plekken wel erg dichtbij gekomen voor zijn ploeg. „Maar nu doen we goede zaken. Ook in de strijd om de derde periode." Kloetinge kwam door een penal ty van Tom Wuyts aan de leiding, maar moest kort voor rust de ge lijkmaker incasseren. Vier minu ten na de pauze maakte Francis Kabwe Manengela de winnende goal. Na een solo schoot hij de bal in de bovenhoek: 2-1. „We speelden goed op de wijze zoals we wilden spelen", toonde Van der Zouwen zich ook content met het veldspel van zijn ploeg. „We wonnen veel duels, de aan sluiting was goed en de tweede bal was meestal voor ons." Door de zege op WGZ staat Kloe tinge nu zesde, op slechts twee punten van nummer drie Rijs- oord. In de stand om de derde-pe- riodetitel staat de ploeg van Van der Zouwen tweede. Brielle, dat al een periode won, heeft vijf pun ten meer. sterk aan de bal, draaide keer op keer naar binnen naar zijn rechter voet en gebruikte zijn sterke lichaam. Meteen na rust verraste hij iedereen met een knal van ruim twintig meter, die in de ver ste hoek binnen vloog: 2-1. Lang kon Hoek niet van de voorsprong genieten. Na een in schattingsfout van Lionel Fitsch, die de bal terug wilde koppen op zijn doelman maar alleen lucht raakte, scoorde Bradley el Idrissi (2-2). Waar Hoek eerder dit sei zoen na zulke momenten het spoor vaak bijster was, toonde het nu wel mentale veerkracht. Onder aanvoering van Abdul, die dit sei- Hoek won met 5-2 en pakte zo drie heel belangrijke punten. De voormalige topklasser steeg in de hoofdklasse B van plek elf naar plaats acht. Toch is er nog weinig reden tot juichen, want het gaatje naar plek elf bedraagt slechts drie punten. Die klassering betekent aan het eind van de rit deelname aan de nacompetitie om degrada tie te voorkomen. De ploeg van trainer Jannes Tant liet zaterdag na een zwakke openingsfase echter wel zien veel beter te zijn dan directe concur rent XerxesDZB. „Het eerste kwar tier was dramatisch", zei Tant. „We kwamen op achterstand, maar hebben ons daarna goed her pakt." Kai Fens mocht na zeven minuten vrij raak koppen (0-1), waarna Ibrahim Eryürük op aange ven van Rahim Abdul na 25 minu ten fraai de gelijkmaker binnen schoot. Tant: „Blijf voetballen, heb ik tijdens de rust gezegd, dan ma ken we het verschil. Dat hebben we vervolgens ook gedaan." Met Abdul als grote animator. Tant liet de Afrikaan vanaf links spelen, met Guillaume Clincke- maillie in de spits. Abdul was zoen vooral bankzitter was maar nu liet zien wat hij in huis heeft. Eerst kopte Tobias Waisapy een strak aangesneden voorzet van Ab dul in eigen doel (3-2), kort daarna werd de Ghanees door Nick de 'Blijf voetballen, heb ik tijdens de rust gezegd, dan maken we het verschil' Groote diep gestuurd. Abdul bleef opvallend koel en schoof de bal via de binnenkant van de paal bin nen. Zijn feestje vierde hij met Tant, die Abdul na de 5-2 van Clin- ckemaillie nog een publiekswissel gunde. „Rahim speelde een wereldpar tij", zei Tant. „Net als Ibrahim Eryürük en Mateusz Kuzmicki heeft hij lang op zijn kans moeten wachten. In de kleedkamer heb ik net gezegd dat ik ontzettend trots op ze ben. Ze hebben het zwaar te verduren gehad, omdat ik voor an dere jongens koos." Abdul heeft onlangs te horen gekregen dat er volgend seizoen geen plaats voor hem is bij Hoek. Tant: „Dat veran dert nu niet. Hij liet vandaag zien wat zijn intrinsieke kwaliteiten zijn. Tot nu toe was dat er te wei nig uitgekomen." De trainer heeft wel een goede band met Abdul. De Afrikaan be vestigt dat. „We hebben een paar weken geleden een goed gesprek gehad", aldus Abdul. „De trainer heeft laten blijken dat hij vertrou wen in me heeft. Dat vertrouwen voelde ik hier aan het begin van het seizoen niet. Maar ik geloof in mezelf en weet dat de supporters van Hoek willen zien dat je alles geeft. Als je dat doet, dan geven ze je ook iets terug. Dat heb ik van daag gevoeld bij de goals en mijn wissel. Dit is een heerlijk gevoel." Tant wilde er ook nog wel iets over kwijt. „Misschien heb ik wel fouten gemaakt met hem en heb ik hem te lang te weinig vertrou wen gegeven. Nu voelt Rahim dat wel en laat hij dingen zien die hij nog niet veel had gebracht. Het mooie aan sport is dat hij nu de ge vierde man is. Hij krijgt de waar dering die hij verdient. Geniet er van, zei ik, dit is jouw moment." KARAKTERISTIEK Kloetinge-WGZ 2-1 (1-1). 22. Tom Wuyts 1-0 (strafschop), 42. Bas van den Houten 1-1,49. Francis Kabwe Manengela 2-1. Scheids rechter: N. Elderson (Zaamslag). Gele kaart: Jaap Esser (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 400. DINTELOOR. Bruse Boys mag nog altijd hopen op direct lijfsbehoud in de eerste klasse C van het zater dagvoetbal. De ploeg won zater dag met 1-2 bij hekkensluiter Prin senland en houdt daardoor de vei lige plekken in zicht. „We hebben 25 minuten erg goed gespeeld", zei interim-coach Leen- dert Geelhoed na afloop. En in die goede periode namen zijn man nen ook de leiding. Na zes minu ten schoot Domenique van den Berge al raak. „Maar daarna lieten we het lopen en toen Prinsenland in de tweede helft de 1-1 maakte, waren we echt even de kluts kwijt", vervolg de de oefenmeester, die de hek kensluiter in de 52e minuut op ge lijke hoogte zag komen. Toch trok Bruse Boys aan het lang ste eind. Met een rake vrije trap te kende Mats Willemse voor de winnende treffer. „Op vechtlust hebben we de drie punten over de streep getrokken. Dit was een echte teamprestatie", aldus Geel hoed. De trainer besefte ook dat de pun ten nu belangrijker zijn dan de uitvoering. Hij zag het gat met de nummer tien, Zuidland, slinken tot drie punten. „Over twee we ken kunnen we bij Nieuw Lekker- land heel goede zaken doen." Prinsenland-Bruse Boys 1-2.6. Do menique van den Berge 0-1,52. Bryan Traets 1-1,72. Mats Willem- se 1-2. Scheidsrechter: S. van den Bergen (Vogelwaarde). Gele kaart: Johan Vroegindeweij (Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 50. MAANDAG 11 APRIL 2016 WITTEST ASSUfV'/^ Rahim Abdul laat eindelijk zien wat hij in huis heeft door Barry van der Hooft HOEK. Tijdens een training willen zijn ploeggenoten hem wel eens dollen, waarbij een beetje cynisme niet ontbreekt. 'Shoot, shoot!', roe pen ze dan, omdat ze bij Hoek we ten dat Rahim Abdul uit alle hoe ken en standen op doel durft te schieten. Het heeft deze competi tie al een paar missers opgeleverd, maar sinds zaterdag spot niemand meer met Abdul. Met twee treffers - inclusief een schitterende knal - en twee assists was de Ghanees te gen XerxesDZB de grote man. De 4-2, zijn tweede treffer van de middag, viert Rahim Abdul met trainer Jannes Tant. foto Sjaak van der Salm Rahim Abdul gaat onderuit in een duel met XerxesDZB-verdediger Michael Navajas-Sanchez. foto Peter Nicolai Jannes Tant trainer Hoek Hoek-XerxesDZB 5-2 (1-1). 7. Kai Fens 0-1, 25. Ibrahim Eryürük 1-1, 49. Rahim Abdul 2-1, 50. Bradley el Idrissi 2-2,57. Tobias Waisapy 3-2 (eigen doelpunt), 64. Rahim Abdul 4-2,88. Guillaume Clincke- maillie 5-2. Scheidsrechter: A.S. Greveling (Rotterdam). Gele kaart: Ibrahim Eryürük (Hoek) en Jeremy Stork (XerxesDZB). Aantal toe schouwers: 500. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wil son, Lionel Fitsch, Mateusz Kuz micki, Thomas van Renterghem; Reguillo Vandepitte, Ibrahim Eryü rük (82. Bjarne de Vreeze, 84. Sas- cha Beshliaha), Nathan Lagrou; Nick de Groote, Guillaume Clincke- maillie en Rahim Abdul (90. Renzo Roemeratoe).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40