Vijftiende plaats voelt als zege voor Sinkeldam olympische vorm van 2012 Er ligt nog veel weemoed in het verschiet SPORT 9 Van der Weijden: 844 baantjes drie zijn in twee opeenvolgende bochten gevallen. Stannard: „Je moest voorin zitten, na de regen van een dag ervoor, maar dan nog. Het geheim van deze wed strijd om voorin te blijven is puur geluk." Achterin de wedstrijd, buiten het zicht van de camera's, is het slagveld nog groter. Van de 198 renners halen er 75 de finish niet. De Spanjaard Imanol Erviti, zelf negende, is de enige van zijn Movistar- ploeg die uitrijdt. Voor Wouter Wippert (Cannon- dale) is het zijn eerste Parijs-Rou- baix en onderweg weet hij niet wat hij ziet. „Op de Arenberg zag ik een heel ernstige valpartij en ik hoop dat het goed gaat met die jongen van Orica, maar ik ben er bang voor. Wij zagen alle maal dat het bloed vol gas uit zijn hoofd kwam. Iedereen is even gek als ze een kasseistrook zien komen. En alle 198 renners krijgen dezelfde boodschap in hun oortje: van voren zitten." Gekte Noem het sensatie. Of gekte. „De spectaculairste editie van de laatste tien jaar", vat Sep Van- marcke samen. Met een welge mikte aanval op Carrefour de l'Arbe denkt hij op 17 kilometer voor de finish naar de zege te rij den. Maar hij wordt ingehaald. Wat volgt is een uitputtingsslag met aanvallen van de vijf koplo pers. Vanmarcke strandt uitein delijk op plek vier. Normaliter zou de Belg ontgoocheld zijn met een plek buiten het podium Nu niet. „Je moest veel motivatie hebben om te vechten en te blij ven vechten. Het was speciaal vandaag." ROUBAIX. Het zijn de allerlaatste meters van Fabian Cancellara in het Velodrome. Hij fietst ze on der ovationeel applaus, ruim ze ven minuten nadat Mathew Hay- man Parijs-Roubaix op zijn naam heeft geschreven. Het ontgaat Ramon Sinkeldam. Die vertelt over zijn vijftiende plek, nog geen drie maanden na het ongeluk tijdens het trainings kamp in Spanje, waarbij zes ren ners van Giant-Alpecin werden aangereden door een Britse auto mobiliste. „Ik ben nog niet hele maal de oude, maar wel enorm blij dat ik nu met deze benen rijd." Het ongeluk laat nog altijd zijn 'Nog altijd speelt angst een rol als ik in het peloton rijd. Ik knijp eerder in de remmen' sporen na bij de ploeg. Zo kon John Degenkolb zijn titel niet verdedigen in Roubaix. Sinkel dam loodste zijn kopman vorig jaar naar de zege, maar kan ook nu tevreden terugkijken op de 'Hel van het Noorden'. „Het was weer mooi", zegt hij lachend. Onder die lach schuilt nog altijd de pijnlijke herinnering aan de crash in Spanje. „Ik ben nog niet helemaal de oude. Nog altijd speelt angst een rol als ik in het peloton rijd. Ik knijp eerder in de remmen. Dat is zonde, maar het gaat al beter dan een aantal weken terug." De vijftiende plaats maakt niet heel het voorseizoen van Sinkel dam goed, maar het mag met recht een overwinning worden genoemd. „Ik praat veel met the rapeuten, want het is een klein trauma dat je aan zo'n crash overhoudt. Het speelt geen enor me rol, maar het gaat om die laat ste procentjes." Dylan van Baarle eindigde één plek achter Sinkeldam. In de Ronde van Vlaanderen was hij nog zesde, nu zestiende. Het maximaal haalbare voor de ren ner van Cannondale: „Ik heb heel de dag een achtervolgings wedstrijd gereden." Van Baarle zat in de achtervol gende groep met Fabian Cancel lara, Peter Sagan en Niki Terp stra, maar moest die achtervol ging staken toen de Zwitser ten val kwam op de kasseien van Mons-en-Pévèle. „Op Carrefour de l'Arbe kwam ik weer terug bij het groepje Sagan. Ik heb het maximale eruit gehaald. Als ik hoger had willen eindigen, had ik voor de val van Cancellara moeten zitten." Voormalig winnaar Terpstra werd meegenomen in de val van de Zwitser en haalde het Velodrome niet. Terpstra werd naar het ziekenhuis afgevoerd. Onderzoek wees uit dat de ver wondingen aan zijn knie meeval len. Komende zondag hoopt hij te starten in de Amstel Gold Race. Voor Lars Boom is het te hopen dat zijn griep dan is ver dwenen. Net als Terpstra reed Boom de wedstrijd niet uit. „Ik voelde het al een tijdje aanko men. Vanochtend was ik koort sig." Met pijn in het hart stapte hij af. „Het is wel Roubaix." concurrenten Sarah Sjöström, Ca- te en Bronte Campbell en Femke Heemskerk de afgelopen jaren wel 52'ers klokten, wist Kromo- widjojo dit kunstje niet te herha len. Test Coach Patrick Pearson zag de Swim Cup in Eindhoven vooraf als een belangrijke test. „Alle in spanningen zijn natuurlijk ge richt op 'Rio', maar ik vind wel dat ze in april een stap moet ma ken", aldus Pearson. En die stap kwam er zaterdag avond in de halve finale. Nog niet in de vorm van een absolute top tijd, maar toch wel met een goe de tijd zo vroeg in het jaar: 53,21 seconden. Het betekende zelfs we reldwijd de derde tijd van het sei zoen, na Sjöström (52,78) en Cate Campbell (52,85). Gisteravond kon Kromowidjojo in de finale van de 100 meter vrij niet tippen aan de tijd van een dag eerder: 53,55- 'Kromo' toonde zich tevreden met haar tijd in de halve finale. „Ik heb alles gegeven en de tijd is goed voor nu. Alleen op het ein de ging ik te langzaam. Die laat ste 15 meter stierfik een beetje." Het zijn juist die laatste me ters waarop Kromowidjojo nog twee tiende winst kan boeken, vindt Pearson. „Ook op haar start en onderwaterfase is nog wel een tiende te winnen." Terwijl Pearson zaterdagavond tegen elf uur zijn verhaal deed, had Kromowidjojo na het uit- zwemmen nog alle tijd voor haar jonge fans. Niemand van de circa veertig kinderen ging naar huis zonder foto en handtekening van hun idool. Dolgelukkig verlieten de kids om kwart over elf het zwemstadion. Voor Kromowidjo jo wachtte toen nog de gang naar de dopingcontrole. EINDHOVEN. Maar ten van der Weij den heeft een ware krachttoer in het zwembad van Eind hoven volbracht. De olympisch kam pioen op de 10 kilo meter van de Spe len in 2008 zwom de hele nacht van vrijdag op zaterdag baantjes en legde in totaal een mara thon af (42,2 kilo meter). Met zijn ac tie zamelde hij geld in voor KWF Kankerbestrij ding. Van der Weijden (35) was tien en een half uur onder weg: (10.36.57). Zijn laatste van 844 baantjes ploegde hij door een ere haag van estafette zwemmers, die hem de hele nacht ondersteunden. COLUMN Diederik Smit Dat we oud worden, dat is zo zoetjes aan wel bekend. Toch zijn er weken dat je er net wat meer mee geconfronteerd wordt dan anders. Zo las ik vrijdag het bericht dat oud-Feyenoorder John de Wolf ambassadeur ouderenwerkloos heid is geworden. Op zichzelf is het alleen maar te prijzen dat John de Wolf zich inzet voor de ar beidskansen van vijftigplussers, maar vanuit jeugdsentimenteel perspectief stemt het toch een beetje weemoedig. John de Wolf, de cultverdediger uit de jaren negentig. Geen woor den, maar lange manen en daden. De man die eruitzag alsof hij net een valse mammoet had doodge beten. Eén brok onverzettelijk heid. Of onverschrokkenheid, daar wil ik vanaf zijn. In elk geval zo'n man die ergens een brok van was. Zo herinner ik me John de Wolf. Cultverdediger uit de jaren negentig zet zich nu in voor de arbeidskansen van vijftigplussers Deze week werd hij ambassadeur ouderenwerkloosheid. Ook confronterend: Ajax-coach Frank de Boer leidde deze week de training op een scootmobiel. Weliswaar vanwege een blessure aan zijn achillespees, maar toch. Weinig beelden doen het besef van voorthobbelende ouderdom zo hard binnenkomen als het beeld van Frank de Boer op een scootmobiel. En dit is pas het begin. Omdat de tijd confronterend zal blijven ver strijken, ligt er nog veel wee moed in het verschiet. Het af scheid van de Kuip, over een jaar of vijf. De laatste wedstrijd van Lionel Messi, over een jaar of zes. Patrick Kluivert met wit haar. Een iets te dikke Arjen Robben. Davy Pröpper als analyticus. Rie- chedly Bazoer als assistent-trai ner van een middenmoter. Het zal hartverscheurend zijn. Gelukkig was er deze week ook nog nieuws dat niet melancho lisch stemde. Vrijdagavond werd het kindervak van NAC Breda met een brandende fakkel beko geld door fans van RKC Waal wijk. Hopelijk worden we nooit zo oud dat we ook maar iets van dat soort mensen gaan begrijpen. MAANDAG 11 APRIL 2016 Fabian Cancellara (linksvoor) gaat hard onderuit op de kasseien van Mons-en-Pévèle en neemt Niki Terpstra (rechtsvoor) mee in zijn val. foto Tim De Waele door Tim Hartman Ramon Sinkeldam Ramon Sinkeldam foto Cor Vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38