46% T©@S 'Brussel helpt banen in Zeeland om zeep' Mobach verrast met winst in Parijs-Roubaix JOHAN CRUIJFF DELEGENDE 1947-2016 PZC Tijd 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Gokken op tv moet kunnen. Uw Mening ONEENS Zeeland is koploper af Man dreigt met zwaard Subsidiepot asbest leeg paul kusters L column Marleen Blommaert De eerste bloesems to nen al voorzichtig hun tere pracht. Het abrikozenboompje is als altijd de eerste in onze tuin. Ze had er vermoede lijk niet op gerekend dat er deze week nog forse hagelbuien zou den vallen. Tegelijkertijd is dat het mooie van dit soort schoon heid. Het is zich niet bewust van alle dreigingen en gevaren die het in de knop kunnen breken. Welk natuurgeweld er ook op stapel staat, als de tijd er rijp voor is en Over die sprookjesachtige beelden zal ik later de kleinkinderen vertellen de temperatuur voldoende is, zul len vruchtknoppen zich openen en hun kleur en geur prijsgeven. Op de zondagochtendwandeling zie ik planten als de paarse judas penning en de schoenlappers- plant bloeien. Planten van weleer. Ik loop achter de dijk met de po pulieren. Het jaagpad ligt bezaaid met de rode bloemkatjes van de bomen. De bomen die op de no minatie staan om te verdwijnen. Onbewust dat ze op de dode-bo- menlijst staan, zullen ze over een paar weken hun donzige pluis aan de wind afstaan die het in een on beschrijflijk licht over de kreek zal meevoeren. Over die sprook jesachtige beelden zal ik later de kleinkinderen vertellen en ze zul len zeggen dat oma vreemde maar mooie verhalen verzint. Eindelijk is de wind gaan liggen. De zonnige verstilde zondagoch tendwereld is dubbel aanwezig in de weerspiegeling van het water. De hond loopt los naast me. Dat is oppassen met fietsers. Vooral die op de snelle fietsen. Ik hoor een groepje al van verre aankomen. De hond blijft netjes langs de kant van de weg liggen, wach tend tot de fietsers voorbij zijn. Racefietsen inderdaad. Maar wan neer ze op het gemak praten, kun nen ze niet veel snelheid hebben, zo leert de ervaring. „Ze zijn lelijk gevallen." "Echt waar?" "Ja, bejaarden zeker?" "Dat dacht ik al." Vier mannen van in de zeventig rijden langs me. Ik glimlach naar ze. Rustig, welge moed en weldoorvoed trappen ze de pedalen rond. Gevangen in een kortstondige onsterfelijkheid. Nederland moet kilometerheffing invoeren. toosenhenk.nl D MAN <3IN<3 BUURMAN MET BIJL TE LIJF Zeeland is niet meer de re gio met het hoogste eigen woningbezit. De provincie is voorbijgestreefd door Drenthe, waar 70,3 procent van de huishoudens in 2015 een eigen huis had. In Zeeland was dat 69,9 pro cent, zo blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Statistiek zaterdag publi ceerde. Bij de vorige me ting, in 2012, was Zeeland koploper met 69,3 procent. De provincie met de min ste eigen huizen is Noord- Holland: 52,6 procent. Een 26-jarige man uit Mid delburg is vrijdagnacht aan gehouden nadat hij met een zwaard de woning van zijn ex-vriendin en haar partner was binnengedron gen. De vrouw en haar partner werden met de dood be dreigd. Ze wisten hun bela ger te verjagen. Daarna moest de auto van de part ner van de vrouw het ont gelden. Het lukte de agenten de verdachte in de directe om geving te arresteren. Het provinciale subsidie potje om asbestdaken in Zeeland te vervangen door zonnepanelen is op. De subsidie was vooral be doeld voor eigenaren van (voormalige) agrarische bij gebouwen, zoals schuren. De provincie had ruim 800.000 euro in het potje zitten. Dat geld is inmid dels volledig vergeven, wat betekent dat in Zeeland ruim 180.000 vierkante me ter aan asbestplaten is of wordt verwijderd. Mensen Aanleiding zijn de problemen bij staalbedrijf Euro-Mit Staal in Vlissingen-Oost. Dat is ernstig PW wil weten in hoeverre het overleg dat GS voeren met 'Brussel' over Euro-Mit Staal resultaat heeft gehad gedupeerd door de importhef fing die de Europese Commissie vorig jaar mei heeft ingevoerd op elektrisch staal. De onderneming moet een heffing van bijna 36 procent beta len op de invoer van staal uit Ja pan. Euro-Mit Staal snijdt van het Japanse staal dunne platen, die worden gebruikt voor trans formatoren bestemd voor onder meer energiecentrales. Volgens de Europese Commis sie wordt dit type staal tegen te lage prijzen op de Europese markt gebracht. Euro-Mit zegt echter dat het gaat om hoogwaar dig materiaal waarvoor geen al ternatief binnen Europa is. Bij het bedrijf werken 65 mensen. De importheffing kan een bedrei ging voor hun banen betekenen. De PVV maakt zich grote zor gen en trekt daarover bij het pro vinciebestuur aan de bel. De par tij is vooral benieuwd in hoever re het overleg dat GS voeren met 'Brussel' inmiddels tot resultaat heeft geleid. De Wit en Haaze wijzen erop dat de werkgelegenheid in Zee land al forse klappen heeft gekre gen, mede doordat de Europese Commissie niet ingreep. Zij noe men Zalco en Thermphos - sa men goed voor ruim duizend ba nen - als voorbeelden. Zalco ging in 2011 ten onder door de geste gen energieprijzen. Thermphos volgde in 2012 nadat Kazachtstan veel fosfor op de Europese markt dumpte. NedCar De statenleden willen dat minis ter Henk Kamp van Economi sche Zaken zich inzet 'om de ge rezen problemen rond Euro-Mit Staal aan te pakken in Brussel', net zoals diens voorganger Maxi me Verhagen dat in 2012 heeft ge daan om autofabrikant NedCar in Limburg te behoeden voor de ondergang. ROUBAIX. Wielrenner Jarno Mo bach uit Philippine heeft giste ren de junioreneditie van de wie lerklassieker Parijs-Roubaix op zijn naam geschreven. De zeven tienjarige Zeeuw kwam op de wielerbaan van Roubaix in zijn eentje over de eindstreep. Hij hield landgenoot Nils Eek- hoff (tweede) en de Fransman Tanguy Turgis (derde) op ruime achterstand. „Het is heel mooi om zo aan te komen, op die piste, en dan ook nog winnen", reageer de Mobach na afloop tegenover WielerFlits. „Er was drie man weggereden en daar zat ik niet bij. Maar vlak voor de voorlaatste kasseienstrook kon ik aanslui ten." Vervolgens duurde het niet lang voordat de jonge Zeeuw op nieuw een versnelling inzette en naar de overwinning reed. De juniorenversie van Pa rijs-Roubaix maakt deel uit van de Nations Cup, een competitie waarin renners uitkomen voor hun land. GA NAAR PZC.NL/JOHANCRUIJFF CHET IS SEEN SYMPATHIEKE MAN^i ALS IK HEEL EERLIJK EENJ 298 reacties VLISSINGEN MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG Toos van Holstein maakt boek voor Four Freedoms De Middelburgse kunste naar Toos van Holstein maakt een speciaal kunst boek in zeer kleine oplage ter gelegenheid van de uit reiking van de Four Free doms Awards, op 21 april in Middelburg. Naast de lau reaten, onder wie de Duitse bondskanselier Angela Mer kel, ontvangen ook koning Willem-Alexander en com missaris van de Koning Han Polman een exemplaar. door Rolf Bosboom VLISSINGEN. Het lijkt erop dat de Europese Commissie er alles aan is gelegen om de werkgelegen heid in Zeeland om zeep te hel pen. Dat stellen de PW-statenle- den Roland de Wit en Ruud Haaze in vragen aan Gedeputeer de Staten. Hét meest complete boek over het bewogen leven van een icoon Speciaal voor u als lezer is dit schitterende boek samengesteld. - Gelimiteerde oplage - Ruim 400 pagina's met meer dan 400 foto's - Afmeting: 25,4x31,4 cm 'Mooie foto's, zonder geluid, met lekker weinig tekst, heerlijk.' Nico Dijkshoorn Let op: nu tijdelijk (t/m 30 juni) met 10,- lezerskorting voor maar 24,95 bij gebruik van kortingscode JC2016. Normale prijs 34,95.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2