rfefefet' NOSTALGISCHE TV-SERIES PZC CULTUUR SHOW 23 Frequin loopt de Vierdaagse SBS-show Irene Moors is flop 19,95 'Het klopt dat Milika ons huis heeft verlaten Na de vele operaties en tegensla gen die Willibrord Frequin (fo to) afgelopen jaar heeft gehad, is er nu weer een lichtpunt in zijn leven. De 74-jarige journalist, be kend van Brandpunt, Achter geslo ten deuren en De Week van Willi brord, loopt dit jaar voor het eerst de Vierdaagse. Het is een droom die uitkomt: „Ik heb nog weinig wensen in mijn leven, maar de grootste ervan is het om de Vierdaagse te lopen. Dat gaat nu werkelijkheid worden!" De spelshow De Vreemde Eend van Irene Moors op SBS6 scoorde za terdag slechts 389.000 kijkers. De eerste aflevering trok een week eerder nog 660.000 kijkers. Zanger begint in uitverkochte Melkweg optimistisch aan zijn Songfestivalcampagne. Hij voelde het du wen in zijn rug. Toen er op het podium een groepsfoto werd gemaakt van alle deelnemers aan Eurovision in Con cert ondervond Douwe Bob aan den lijve dat alle nieuw gemaakte Songfestivalvrienden tegelijk ook concurrenten zijn. Nagenoeg ie dere artiest wurmde zich gelijktij dig naar de gunstigste positie voor de klikkende camera's, v. De Nederlandse inzending voor Stockholm onderging het begin van de Eurovisierace met een grote glimlach. Eurovision in Concert, waar 27 van de 40 Songfesti valdeelnemers aan de start verschenen, betekende het officieuze begin van de Eurovisiepromotiecam pagne. Die duurt totdat Douwe Bob over precies een maand zijn Slow Down zingt in de eerste halve fina le van het lied jesfes tijn. Zijn ta ken als 1 H-Crr-i wandelend visitekaartje van zijn land voerde hij met onuitputbaar optimisme uit. Hij poseerde voor foto's met wie hem maar voor de camera trok, zong zijn Slow Down zo vaak mogelijk en sprak met internationale journalisten die keer op keer struikelden over de uitspraak van zijn voornaam. De kennismaking met zijn concurrenten, pardon vrienden, uit andere landen en met de bij behorende gekte en adoratie, be viel de singer-songwriter uitste kend. „De sfeer is een stuk men- 'De sfeer is een stuk menselijker dan ik had gedacht We zijn toch met echte artiesten onder elkaar' selijker dan ik had gedacht. We zijn toch met echte artiesten on der elkaar", vertelde hij tussen twee fotosessies door. „Ik vreesde toch dat de onderlinge omgang nogal fake zou zijn. Nou oké, er zijn er heus bij die daar heel sterk in zijn. Die jongen uit Israel (de flitslichtverslaafde zanger Ho- vi Star, red.) bijvoorbeeld. Maar ook dat vind ik leuk om te zien." Waar de meeste deelnemers de mediamiddag in het Amster damse Vondelpark gebruikten voor een poging het Europees re cord interviews per uur scherper te stellen, had de Nederlandse troef nog een andere missie. Hij deelde uitnodigingen uit voor de kroeg die hij in Stock holm zal 'hosten'. Minstens een week lang is Douwe Bob cafébaas in de hip pe wijk Södermalm. „Vind ik goed passen bij de boodschap van bL' n Slow Down en de slogan van het festival 'Come together1. Waar kan dat beter dan in het café? In plaats van in Stockholm verstrikt te raken in een strak mediasche- ma wil ik de mensen daar zeg gen: 'Kom rustig langs bij ons, dan krijg je een Hollandse jene ver en hoor je tegelijk lekkere li ve muziek.'" Die was op zaterdag in de avond al te horen in de uitver kochte concertzaal Melkweg waar alle landen hun lied presen teerden. Topfavoriet Rusland was afwezig (zanger Sergey viel vrij dag in Sint Petersburg flauw tij dens een optreden), maar zijn grootste concurrent Amir uit Frankrijk was er wel. Zijn J'ai Cherché was niet helemaal vlekke loos gezongen, maar vermoede lijk wel de meest catchy inzen ding van het hele veld. Opluchting was er over de me dedeling van de Wit-Russische deelnemer Ivan. Hij heeft zijn plan laten varen om met twee le vende wolven aan te treden in Stockholm. Over zijn voornemen om naakt te verschijnen heeft hij nog geen beslissing genomen. Douwe Bob sloot zijn dag af met een gloedvolle versie van Slow Down. Hij lootte afgelopen week nogal ongunstig voor zijn halve finale en staat bij de book makers op de 19e plek gerang schikt. Dat is een plekje beter dan voor aanvang van Eurovision in Concert, maar nog angstig dichtbij het missen van de kwali ficatie voor de eindstrijd. Als een geoefende politicus reageerde Douwe Bob met 'het zijn maar peilingen'. „Het gaat er om hoe we het lied straks in Stockholm op het podium zet ten", zei hij. Om zijn zelfvertrouwen te on derstrepen, gokte hij eerder op de dag op zichzelf als winnaar. „Ik heb 1.000 euro op mezelf inge zet. Heerlijk arrogant, toch? Ik stond 1 tegen 80." Dat betekent dat Douwe Bob 80.000 euro ontvangt als hij wint. „Dat wil ik in ieder geval niet laten lopen." Nergens goedkoper! Vanaf Zec'ns Aaa Beleef het tv-sentiment met DVD-boxen van onder andere Kees Co en Toen Was Geluk Heel Gewoon! In het kader van "herinnert u zich deze nog?" hebben wij speciaal voor u vijf DVD-boxen geselecteerd waarmee u mooie herinneringen ophaalt. Bestel de complete boxsets in onze webwinkel en profiteer van hoge kortingen op de beste series van toen. Genoeg plezier voor vele avonden lachen met de hele familie! BESTEL SNEL VIA PZC.NL/NOSTALGISCHETV MAANDAG 11 APRIL 2016 Jurgen Smit Ex-partner Milika Peterzon door Stefan Raatgever Douwe Bob gokt op zichzelf Douwe Bob tijdens het concert in De Melkweg. foto Sander Koning/ANP l C0r1111 .11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24