Romeo en Julia: klassiek verhaal in een modem jasje 2$>£ 22 Estavana blij met haar tulp ''Mj: Geert datet 'Roodkapje' Prijzen voor Star Wars Taylor Swift best betaalde celebrity Media Entertainment vV 'Jr: Boer Geert Krops is duide lijk niet het type dat lang vrijgezel blijft. Een paar weken na de breuk met Hetty is de aardbeienteler al aan het daten met Geer tje. Zij was een van zijn vier laatst overgebleven vrouwen in Boer zoekt Vrouw. „Ik dacht: waarom zou ik geen contact zoe ken om te kijken wie er nog beschikbaar is", aldus de boer, die door zijn op treden in BZV de bijnaam Geile Geert kreeg. „Geer tje zat al die tijd in mijn hoofd. Ik noemde haar Roodkapje. En toen ik in Boer zoekt Vrouw moest selecteren, zei ik steeds: Roodkapje moet mee." Star Wars: The Force Awa kens is zaterdag de grote winnaar geworden tijdens de uitreiking van de MTV Movie Awards. De science fictionfilm ging ervandoor met drie beeldjes. The Force Awakens sleepte de belangrijkste prijs van de avond binnen, die voor Film van het jaar. Hoofd rolspeelster Daisy Ridley en regisseur J.J. Abrams on derbraken de opnames van Star Wars: Episode VIII om de prijs op te halen. Ridley won ook een gou den popcornbeeldje in de categorie Beste doorbraak. En Adam Driver ging aan de haal met de titel Beste slechterik. Janet tourt pas in 2017 verder Janet Jackson gaat pas in 2017 verder met haar wereldtour. Dat heeft LiveNa- tion, de organisa tie achter de op tredens, aan Us Weekly laten we ten. Eerder werd bekend dat Janet (49) haar Un breakable Tour had opgeschort omdat ze een ge zin wil stichten met haar man Wissam Al Ma- na. Dat was ook de reden voor het uitstellen van het concert dat ze in mei in Amsterdam zou geven. Succesfilm 'Marathon' toneelstuk Na het succes van de film is De Marathon vanaf maart 2017 als voorstelling in de Nederlandse theaters te zien. Dat maakten Martin van Waar- denberg en Mare van Kaam (direc teur van het Luxor Theater) gisteren bekend bij de finish van de Marathon Rot terdam. De regie is in handen van Job Gosschalk. De Marathon gaat op 17 maart 2017 in première in het nieuwe Luxor Theater in Rotterdam. Ellen Pieters speelt Adèle Bloemendaal Ellen Pieters, Frèdèrique Sluy- terman van Loo en Hanneke Drenth vertol ken de hoofdrol len in De grote drie, de nieuwe Nederlandse per- sonalitymusical over Adèle Bloe mendaal, Conny Stuart en Jasperi- na de Jong. In de voorstelling krijgt Bloemen daal een uitnodi ging om voor een rijke club Hollandse emi granten op te tre den, samen met Stuart en De Jong. Première: 12 februari 2017. Taylor Swift (foto) prijkt boven aan de lijst van best betaalde ar tiesten. Magazine Parade bereken de dat ze meer verdient dan Leo nardo DiCaprio en Jay Z. De zan geres verdiende afgelopen jaar ruim 70 miljoen euro met haar 1989 World Tour. Lady Gaga zag haar bankrekening afgelopen jaar met bijna 52 miljoen euro groeien door haar optredens tijdens de Su per Bowl. Jay Z maakte afgelopen jaar geen album, maar verdiende desondanks 49 miljoen euro. „Mijn voeten zien er uit als een oor logsgebied", vult Stout aan. „Ze bloe den dagelijks. Sneetjes, ontvellingen, kneuzingen.Op het toneel, dat stijl omhoogloopt, geven ze me wel grip. Gelukkig, want op een zeker mo ment klim ik als een soort Spider- man omhoog. We zitten in elk geval onder de blauwe plekken." Igone de Jongh vertolkte geduren de haar carrière zeker twintig keer Julia, maar altijd in de traditionele 'James is een eerlijke danser. Geeft veel om zijn ballerina, reageert op mijn gevoelens' setting. James Stout danst voor de derde keer het ballet. Hij klom op van boer via Tybalt (Julia's neef) tot uiteindelijk Romeo. De Jongh: „James is een eerlijke danser. Geeft veel om zijn ballerina, reageert op mijn gevoelens. Ik geef me compleet aan hem over en dat heb ik niet bij iedere danspartner. Gisteren had ik slechte dag. Moe, spierpijn, veel vallen. Dan hoor je hem niet. Andersom is het ook zo. We hebben een uitstekend artistiek huwelijk." Wat blijft in de productie is het verhaal van de ruziënde families Montague en Capulet die de ontlui kende liefde tussen de hoofdrolspe lers lelijk in de weg zitten. De roman ce eindigt met de zelfgekozen dood van de jonggeliefden. Ook nu heeft regisseur/choreografe Sasha Waltz ei gen accenten aangebracht. De Jongh: „Als Romeo gif inneemt omdat hij denkt dat Julia dood is, dansen we nog een pas de deux. Ik weet niet dat hij zich heeft vergiftigd - hij beseft dat hij stervende is. Een scène die er in de choreografie van Van Danzig niet was. Die nieuwe emotie maakt deze pas de deux van 20 minuten heel bijzonder." Hoe gelouterd ze in middels is als Julia, het ballet grijpt haar 'nog elke keer aan'. De Jongh: „De complete onschuld van een eer ste liefde. En tegelijk: een onmogelij ke liefde. Dat contrast is prachtig om in dans uit te drukken." Heeft Julia ineens een toy- boy te pakken in Romeo en Julia van de Duitse cho reografe Sasha Waltz? Igone de Jongh (36) en de Canade se danser James Stout (net 28) schie ten in de lach. „Een beetje", zegt de prima ballerina van het Nationale Bal let. „Gelukkig zie ik er jonger uit. Het zal niet opvallen." Het iconische ballet Romeo en ]ulia naar de liefdestragedie van William Shakespeare is in ons land en ook daarbuiten vooral bekend in de cho reografie van Rudi van Dantzig op muziek van de Russische componist Sergej Pro kof] ev. Maar de interpreta tie van Sasha Waltz is een ander ver haal. Sterker: De Jongh en Stout gooi den hun klassieke scholing nagenoeg overboord. Igone de Jongh: „Letterlijk alles in deze versie is nieuw, behalve dat Ja mes en ik elkaar goed kennen. De in terpretatie, de muziek en de aanwe zigheid van de leden van de Nationa le Opera op het toneel. We doken in een compleet andere wereld." James Stout: „Je moet je instinct als klassiek getraind danser loslaten. De techniek zit je bijna in de weg. We dienden onze lichamen op een heel andere manier te bewegen, ons gewicht anders te gebruiken." En Igo ne de Jongh: „Normaal als ik omhoog wordt getild, span ik bepaalde spie ren aan. Nu niet. Het is een enorme uitdaging." De moderne versie van het aloude liefdesdrama op muziek van de Fran se romantische componist Hector Berlioz schrijft bovendien voor dat er blootsvoets wordt gedanst. Nóg zo'n uitdaging voor de dansers. „Ik voel me meer op mijn spitzen thuis dan op mijn blote voeten, hoor", zegt De Jong. Cultuur LISSE. Handbalster Estavana Polman poseert met een mand vol van de naar haar genoemde tulp, de 'Tulipa Estavana'. De presentatie was zaterdag in De Keukenhof. De vriendin van voetballer Rafael van der Vaart is maar wat blij met de bloem. „Ik draag deze tulp op aan het hele team", aldus Polman, foto Daniel Kroll BOER ZOEKT VROUW FILM MUZIEK THEATER MUSICAL James Stout en Igone de Jongh. foto Altin Kaftira Igone de Jongh danseres door Arno Gelder Ze ervaren hun klassieke scholing bijna als ballast. Igone de Jongh en Ja mes Stout zijn Romeo en Julia in het ballet van choreografe Sasha Waltz, dat vrijdag bij het Nationale Ballet in première gaat. Met - heel bijzonder - solisten en koor van de Nationale Ope ra. „We zitten onder de blauwe plek ken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 23