Speelkwartier in de kerkviering Fransen bezetten zeefort Ritthem Mogelijk wel zomer- en wintertarieven 14 WALCHEREN Vlissings college ziet niets in gratis parkeren om ondernemers binnenstad te helpen. Een onderzoek is al te duur. Ruben Hoeke riedelt bij Bax 13 Schilders, een Zelfde Streven heet de expositie van circa honderd schilderijen In de regio Mijn dorp, mijn stad Gratis parkeren in Vlissingen te duur door Claudia Sondervan VLISSINGEN. Parkeren in Vlissin gen moet kostendekkend blijven voor de gemeente. Volgens de ge meente laat maar vijf procent van de mensen zich weerhouden van een bezoek aan de binnenstad door betaald parkeren. Onzeker heid of er wel parkeerplek is, weegt zwaarder, stelt het college. De Lokale Partij Vlissingen (LPV) heeft gevraagd om onder zoek naar gratis parkeren om de binnenstad een impuls te geven. Veel ondernemers in de binnen stad denken dat hun klanten va ker zouden komen en langer zou den blijven als die niet steeds de parkeermeter in gedachten had den. Het verzoek van de LPV stoort het college enigzins, klinkt door in het het antwoord dat de LPV nu krijgt. Wim Hirdes (LPV) kende de bezwaren tegen gratis parkeren als lid van de belangen- houdersgroep die meepraat over een nieuw parkeerbeleid in Vlis singen. De LPV was er ook bij toen in februari raadsleden geïnformeerd werden waarom onderzoek naar gratis parkeren niet gewenst wordt gevonden. Het past niet in de voorbereiding van het nieuwe parkeerbeleid, die zou moeten worden stilgezet als de raad vindt dat onderzoek naar gratis parke ren toch moet gebeuren. Zulk apart onderzoek is kostbaar en tijdrovend, schrijft het college in Jessica Allen (8, links) en Judith Everse (7) vermaken zich met de waterta fel tijdens het speelkwartier van de kerk in Oost-Souburg foto Lex de Meester door Claudia Sondervan Zo'n kerkdienst, dat is heel lang stilzitten en luisteren en als je de liedjes niet kent, nog meer luisteren. Niets voor kinderen, vinden ze in de Protestantse kerk van Oost-Sou burg. Dominee Jolande Baarde- wijk gooide het gisteren over een andere boeg: een viering met mu ziek en speelkwartier. Dus vielen de dames en heren aan op de sjoel bakken in de consistorie en het stoepkrijt. In de kerktuin besloten vader en dochter samen het steen tjespad in mozaïek te kleuren - het zal alweer een tijdje geleden zijn geweest, want vaders haar is wit en dochter is middelbaar. „Ik vind het verfrissend", zegt Leen Rodenburg, terwijl hij rin gen gooit en bellen blaast met kleindochter Chantal (5). „Het hoeft voor mij niet altijd volgens procedure te gaan in de kerk. Zo, met elkaar, kun je ook heel goed de zondag beleven." Er wordt te weinig gespeeld in de gedigitaliseerde prestatiemaat schappij, was de boodschap in de kerk. Kindercoach Samantha Mara- nus pleitte voor een speelzondag in plaats van een stille zondag. In een wereld vol opladers is het be langrijk om te ontladen - door spel, stelde zij. En toen luidde de bel. Speelkwartier was voorbij. het antwoord. De artikel 12-inspec- teurs die elke nieuwe uitgave van de gemeente Vlissingen beoorde len, vinden het waarschijnlijk ook niet 'onuitstelbaar en onontkoom baar', de voorwaarden voor hun goedkeuring. Gratis parkeren geeft overlast voor binnenstadsbe woners en daar kan de gemeente dan maar weinig aan verhelpen. Vlissingen heeft de parkeergelden nodig om de parkeervoorzienin gen van te betalen. Bovendien leidt het maar tot meer autoge bruik. Wat wel kan, is beter verwijzen naar de parkeerplaatsen en wat die kosten, misschien meer ver- gunningsplekken toewijzen aan de binnenstadsbewoners en de in voering van een zomer- en winter- tarief voor parkeerders. Wellicht kunnen de parkeervergunningen voor bewoners en zakelijke gebrui kers verschillende prijzen krijgen. Wat ook kan, is de ene parkeer plek duurder maken dan een ande re, verder weggelegen plaats. door Claudia Sondervan RITTHEM. Het oudste zeefort van Europa wordt deze zomer een vesting van de Franse kunst. Der tien kunstenaars betrekken het fort vrijdag 27 mei en blijven er met hun werken tot eind augus tus. Ze exposeren onder de titel '13 Peintres, Une Même Exigen ce', 13 schilders, een zelfde stre ven'. Organisator is auteur, verta ler en dagbladjournalist Pier- re-Jean Brassac uit Nantes. Hij verdiepte zich in het Neder lands en de cultuur van het lage land aan zee. De kunstenaars krijgen elk twaalf meter muur in de kazematten van het fort. In totaal zijn er circa honderd schilderijen te zien. De exposi tie wordt gedurende de zomer verlucht met muziekoptredens, poëzie en workshops, zegt be heerder Karei Leeftink van Staatsbosbeheer. „Dit past in ons streven naar meer activitei ten in het fort." MIDDELBURG Gratis concert Lucas Kramer in Ontmoetingskerk De Christelijke zan ger Lucas Kramer geeft woensdag een gratis concert in de Ontmoetingskerk te Middelburg. Het the ma van het concert is 'Genade Blijft'. Gratis reserveren kan via www.zingeninde- kerk.nl. MIDDELBURG Lezing theoloog Cees den Heyer Theoloog Prof. Dr. Cees den Heyer geeft morgen om 19.30 uur een lezing in Middelburg. De Doopsgezinde Ge meente Walcheren heeft Cees den Heyer uitgenodigd om te komen spre ken over het thema 'Is er één waarheid?'. De lezing begint om 19.30 uur in Lange Noordstraat 62 in Middelburg en is vrij toegankelijk. MIDDELBURG Saxofoniste Tineke Postma treedt op Saxofoniste Tineke Postma speelt woens dag om 21.00 uur in café Schuttershof in Middelburg. Postma heeft een ei gen Amerikaanse jaz zband, won een Edison in 2011 en ging vorig jaar met de Buma Boy Edgar Prijs, de hoogste Ne derlandse jazzprijs, naar huis. Ook saxo fonist Greg Osby, pia nist Matt Mitchell, bassist Linda Oh en Dan Weiss (drum) spelen mee. Toegang kost vijftien euro. VLISSINGEN Bijeenkomst voor vrijwilligers Zeeuws Verlies houdt morgen om 19.30 uur in Vereni gingsgebouw Ons Plekje een bijeen komst voor vrijwilli gers die mensen be zoeken die te maken hebben met verlies van gezondheid, werk, relatie of ver lies door overlijden. De bijeenkomst heeft als thema 'Een zaam maar niet al leen' wordt bespro ken hoe vrijwilligers kunnen bijdragen om gevoelens van alleen zijn en eenzaamheid bespreekbaar te ma ken. Aanmelden via: www.welzijnmiddel- burg.nl GOES. Het intro van Sweet Child O'Mine van Guns 'n Roses was voor gitarist Ruben Hoeke ooit de reden om gitaar te gaan spelen, vertel de hij zaterdag tijdens een workshop in muziekwinkel Bax-shop in Goes. „Dat wilde ik in elk geval kunnen." Maar toen het publiek vroeg het te laten horen, gaf hij niet thuis. Dat de in 2013 tot beste bluesrockgitarist van de Benelux uitgeroepen Zaandammer kan spe len staat overigens buiten kijf, bleek deze middag. Tussen de demon straties door verhaalde Hoeke onder meer over zijn tijd als gitarist bij Thé Lau. „Heel veel van geleerd." Het publiek mocht meespelen, maar niemand greep die kans. foto Johan van der Heijden AAGTEKERKE Sportzaal, 09.30-10.30 uur - Gymnastiek op mu ziek voor ouderen BIGGEKERKE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur - Ta- feltennisactiviteit voor senioren DOMBURG Duingalerie, Bad huisweg 2, 12.00-18.00 uur - Tentoonstelling 'El- ly Mes 85 jaar' GAPINGE Torenkerk, Dorps straat 25,13.00-17.00 uur - Expositie schilderijen Sabine Beckmann in kader van viering 'Gapin- ge 800 jaar' KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur - Bil jarten voor senio ren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30-14.30 uur - Be- wegingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur - Seniorensoos met o.a. sjoelen en gezelschapsspellen MIDDELBURG Kaasboerderij Schel lach, Prooyenseweg 26, 08.30-17.30 uur - Expositie portret ten in pastelkrijt van Janiene de Looze; VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30-10.30 uur - Ac tiviteit 'GALM', Ge zond en actief leef model voor senio ren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, Pablo Picas- soplein 120-126, 09.00 uur - Gym nastiek voor peu ters die al zelf kun nen lopen, samen met een (groot)ouder; Jan van Goyenlaan 12, 14.00-18.00 uur - Expositie 'Laat de liefde regeren' van Marjon Mijnsber- gen; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106,16.00 uur - Kleutergym; Cine Café, Spuikomweg 3, 20.00-23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOLDER Verenigingsge bouw, Dorpsdijk 38, 14.00-15.30 uur - Volksdansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15