Sore Losers speelt met pit Plannen Karei Rietbergen in vergevorderd stadium Het lijkt er eindelijk van te komen, een bioscoop in Hulst. Ook plan voor woningen aan de Houtmarkt. HULST. Er lijkt weer schot te zitten in de komst van een bioscoop naar de binnenstad van Hulst. Pro jectontwikkelaar Karei Rietbergen uit Nijmegen heeft een plan klaar voor Stadsresidentie Houtmarkt. Twaalf koopappartementen, der tien huurappartementen en vier bioscoopzalen zijn daarin opgeno men. Wethouder Diana van Dam me ziet het helemaal zitten. Hulst doet het sinds 2007 zon der cinema. Dat jaar sloot de Ko ning van Engeland haar deuren aan de Houtmarkt. Door de jaren heen zijn er diverse, loze plannen gelanceerd voor een terugkeer van een bioscoop. Nu lijkt het er dan eindelijk van te komen. „De tijden zijn veranderd. De crisis loopt op zijn einde", verklaart Rietbergen. „Vorige keer moest er een financie ring bij de Rabobank worden afge sloten, dat is nu niet nodig." Riet bergen zegt dat een groep van in vesteerders geld in het project wil pompen. Ook is de Beleggings maatschappij De Koning van Enge land in het leven geroepen. „Finan cieel en bouwtechnisch is er nu een stevig fundament", aldus de projectontwikkelaar. De voormalige bioscoop ver keert nu, door de leegstand en vandalisme, in erbarmelijke staat. Een deel wordt gerenoveerd, aldus Rietbergen. VG Architecten uit Sas van Gent heeft het ontwerp voor Stadsresidentie Houtmarkt klaar. Er moeten vier bioscoopza len komen, waarvan enkele ook voor theater gebruikt kunnen wor den. Daarnaast komen er twaalf koopappartementen, die bij make laar Kindt en Biesbroeck uit Hulst in de verkoop gaan. Van de der tien huurappartementen probeert Woonstichting Hulst er elf aan de man te krijgen, de andere twee gaan in de particuliere huur. Ook komt er een stadswoning. Rietber gen verwacht dat de bouw na de zomervakantie begint en een jaar Ik heb altijd vertrouwen in een goede afloop van het project gehad' zal duren. De gemeente Hulst heeft het plan nog in behandeling. Wethou der Diana van Damme verwacht dat het goed komt. „Ik ben een van de weinigen die altijd vertrou wen in een goede afloop voor de Houtmarkt heeft gehad." Veel Hul stenaren hadden de hoop op een cinema in de binnenstad inder daad al opgegeven. De plannen van Rietbergen met de Hout markt veranderden steeds. Er was door de jaren heen sprake van on der meer een bioscoop met een danscafé, kinderopvang en een bi bliotheek, maar het kwam er alle maal niet van. Tot overmaat van ramp ging Rietbergen Concept Vastgoed in 2011 failliet. Nu lijken de lichten eindelijk op groen te staan, vooral omdat er met Kindt en Biesbroeck en Woonstichting Hulst al afnemers voor de appartementen zijn. „De aanhouder wint", aldus Rietber gen en Van Damme. TERNEUZEN. De mannen van The Sore Losers kwamen zaterdagavond hun nieuwe album Skydogs voorstellen in De Pit in Terneuzen. Ongeveer honderd rockliefheb bers kwamen op de try-out af. Die zagen dat de Hasseltse band honderd procent gaf en een strakke show op de planken bracht. Naast nummers van hun derde album speelden de Belgen ook hun grootste hits Tripper en Don't know nothing. The Sore Losers is momenteel een van de populairste bands van België. De groep speelde al op grote festivals als Rock Werch- ter en de Lokerse Feesten en staat dit jaar ook op het affiche van Pinkpop. Op 7 mei is de band te zien op Klomppop in Ovezande. foto Peter Nicolai Zeeland zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Hulst krijgt haar bioscoop door Bob Maes Diana van Damme wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 12