Sore Losers speelt met pit Zingen po Wethouder Borsele: 'Wij vinden dit dramatisch' Forse kritiek op mogelijk mislopen van extra geld plattelandsgebieden. 'We laten ons dit niet afpakken'. iP VI HEINKENSZAND. De Zeeuwse ge meenten zijn boos omdat ze extra rijksgeld voor volkshuisvesting en ruimtelijke ordening dreigen mis te lopen. „Wij vinden dat drama tisch", zegt wethouder Ad Schenk van de gemeente Borsele. De Vereniging van Zeeuwse ge meenten laat het er dan ook niet bij zitten en heeft de hulp ingeroe pen van de VNG, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Al een tijd is een landelijke ope ratie aan de gang om al het geld dat vanuit het Rijk naar de ge meenten gaat op een andere ma nier te verdelen. Deze herverde ling van het gemeentefonds pakt vaak zeer ongunstig uit. Borsele heeft bijvoorbeeld heel fors moe ten inleveren op jeugdzorg en Goes op onderwijs. Nu is het beleidsterrein van volkshuisvesting aan de beurt. In middels zijn twee rapporten ver schenen over hoe het geld ver deeld zou moeten worden. „En in beide rapporten is het beeld dat de grote steden moeten inleveren ten gunste van de plattelandsge meenten", zegt Schenk. „Maar nu heeft minister Plas terk gezegd: dat zijn zulke grote verschillen, dat ga ik niet doen. Al leen laten we ons dit niet afpak ken. Voor Zeeland is dit het enige cluster waar we financieel wat aan hebben. Overal is pijn geleden, het is wel goed", zegt de Borselse wethouder. Volgens Schenk is het geld - voor heel Zeeland gaat het waar schijnlijk om enkele miljoenen op jaarbasis - ook heel hard nodig, omdat de gemeenten nu vaak de middelen niet hebben om bijvoor beeld een dorpskern eens goed aan te pakken. De boosheid van de Zeeuwse gemeenten richt zich ook op de manier waarop de minister nu handelt. Tot nu toe werden alle herverdelingsoperaties gedaan op 'Het kan niet zo zijn dat de minister nu zijn oren laat hangen naar de grote steden' basis van objectieve criteria, maar dat dreigt de minister nu los te la ten. „Wij moeten kunnen uitgaan van een betrouwbare overheid en het kan niet zo zijn dat de minis ter nu zijn oren laat hangen naar de grote steden", zegt Schenk. De Zeeuwse gemeenten staan zeker niet alleen in hun kritiek. Ook ruim veertig CDA-wethou- ders van plattelandsgemeenten uit heel Nederland zijn in actie ge komen. Zij hebben een gezamen lijke protestbrief gestuurd rich ting de VNG. Daarin roepen zij de vereniging op 'zich sterk te maken voor eerlijkere verdeling van ge meentelijke middelen'. Volgens Schenk laten ook de plattelandsgemeenten uit andere delen van Nederland hun onge noegen blijken over de opstelling van minister Plasterk in deze kwestie. TERNEUZEN. De mannen van The Sore Losers kwamen zaterdagavond hun nieuwe album Skydogs voorstellen in De Pit in Terneuzen. Ongeveer honderd rockliefheb bers kwamen op de try-out af. Die zagen dat de Hasseltse band honderd procent gaf en een strakke show op de planken bracht. Naast nummers van hun derde album speelden de Belgen ook hun grootste hits Tripper en Don't know nothing. The Sore Losers is momenteel een van de populairste bands van België. De groep speelde al op grote festivals als Rock Werch- ter en de Lokerse Feesten en staat dit jaar ook op het affiche van Pinkpop. Op 7 mei is de band te zien op Klomppop in Ovezande. foto Peter Nicolai Zeeland walcheren@pzc.nl ZEELAND 17 Gemeenten boos op Plasterk door Melita Lanting Ad Schenk wethouder Borsele Lees meer op Zeeland 2: commentaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11