Afzinken kotter als duikobject bij Tholen laat nog even op zich wachten Pr I J lÊRSini^i Tweedaags mobiel uitgiftepunt Kledingbank Zeeland in Vredelust Yerseke BEVELANDEN en THOLEN 9 Reimerswaalse minima kunnen de zomer in. De Kledingbank heeft hen gratis in het nieuw gestoken. 'Natuurlijk zou ik het liefst met een dikke portemonnee naar de stad gaan en alles kopen wat ik mooi vind' Renate Je hoeft geen drempel over om kleren te halen bij de Kleding bank, stelt Trudi de Pooter van Kledingbank Zeeland. „Het is nog veel erger: hier binnenstappen voelt als de Mount Everest beklimmen. Dat doe je niet zomaar. Het is triest dat er zo veel armoede is, maar het is tegelij kertijd geweldig om mensen te zien stralen met een tas vol nieu we kleding." Voormalig bejaarden huis Vredelust in Yerseke was don derdag en vrijdag in gebruik als mobiel uitgiftecentrum van Kle dingbank Zeeland. Ruim tweehon derd mensen uit Reimerswaal die moeten rondkomen van een mini mumloon of-uitkering kregen een uitnodiging om hier gratis zo merkleding te komen uitzoeken. „Natuurlijk zou ik het liefst met een dikke portemonnee naar de stad gaan en alle kleding kopen die ik mooi vind", zegt moeder Renate uit Kruiningen terwijl ze met dochter Benthe het kleding- aanbod van Kledingbank Zeeland bekijkt. „Helaas ben ik de laatste jaren aangewezen op tweede hands kleding. Maar het is een mooi initiatief, ik ben blij dat we mochten komen. Vooral voor de kinderen is het super om zo weer eens wat nieuws te krijgen." De kleding die deze dagen weg gegeven wordt, komt van bedrij ven of van particulieren. Alles is nieuw en van goede kwaliteit, zichtbaar gebruikte kleding wordt verkocht tijdens beurzen. Susan nah Koppejan, oprichter van de Kledingbank: „We geven deze mensen bewust nieuwe, mooie kleding om te laten zien dat zij waardevol en belangrijk zijn." Angela uit Kruiningen is 's och tends al vroeg aanwezig en vindt gelijk een mooi truitje voor haar dochtertje. „Super, dit. Ik ben hier erg mee geholpen. Het maakt mij echt niets uit of het tweedehands is of nieuw. Kleding is kleding." De Pooter glimlacht als ze ziet hoe een klein meisje stralend een rondje draait in haar nieuwe zo- merjas. De vrijwilligster maakt mooie dingen mee tijdens haar werk voor de Kledingbank. „Er kwam een vrouw binnen, helemaal in het zwart. Ze droeg zwart om zich te verstoppen, zei ze. Ik bleef aandringen dat ze een roze trui aantrok, net zo lang tot ze het deed. Het stond prachtig, uiteindelijk straalde ze." Als verrassing voor de genodig den kunnen zij zich een nieuwe coupe laten aanmeten bij kapster Jolanda van den Borgt. Maar nie mand gaat voor een complete me tamorfose, vertelt Van den Borgt. „Ze kiezen een model dat lang meegaat en niet iedere zes weken bijgeknipt hoeft te worden. Dertig euro voor de kapper is voor hen heel veel." Dat geldt ook voor de net geknipte Yvonne de Vogel uit Rilland. Ik schaam me niet dat ik hier kom", stelt ze terwijl ze en thousiast zwaait naar een dorpsge noot. „Misschien ben ik al over die drempel heen omdat ik al zo lang in de bijstand zit. Dit lijkt wel een spa-dag, ik ben zo ver wend. Met deze kleding kan ik de hele zomer vooruit." THOLEN. Het afzinken van de gar- nalenkotter TS7 bij Tholen voor ge bruik als duikobject laat nog even op zich wachten. Het blijkt lasti ger dan verwacht om een verzeke ringsmaatschappij te vinden die het aansprakelijkheidsrisico wil dekken. De bedoeling was dat de kotter dit voorjaar op de bodem van de Oosterschelde zou komen te lig gen. Het is een idee van de Neder landse Onderwatersport Bond (NOB), die daarmee tegemoet wil komen aan een wens van veel dui kers. Het project kost 23.000 euro en wordt grotendeels betaald door de provincie, de gemeente Tholen, Bootduiken Zeeland en de NOB zelf. Na een succesvolle crowdfun- dingsactie eind vorig jaar leek niets het daadwerkelijk laten afzin- Het blijkt lastig een verzekeraar te vinden die het aansprakelijkheidsrisico wil dekken ken nog in de weg te staan, maar verzekeringsmaatschappij en blij ken huiverig zich eraan te verbin den, zegt Desmond van Santen van de NOB. „Het stagneert nu even, maar we blijven hoop hou den dat het lukt." De NOB zag het probleem niet aankomen. Bij het afzinken van duikwrakken in het Grevelingen- meer heeft de beheerder het eigen dom en de aansprakelijkheid op zich genomen, wat bij dit project niet mogelijk is. Het duikwrak krijgt een particuliere eigenaar zo dra het op de bodem ligt. Hoewel het volgens Van Santen logisch is dat de eigenaar van de kotter zich wil verzekeren, is het de vraag of die überhaupt aansprakelijk is in geval van bijvoorbeeld een onge val of schade aan duikuitrusting. „Iemand die daar duikt, weet dat er een wrak ligt." Aedes Maritima 1 Lil fta-Ri J.Hf1" TI'HJii l- i SSLitT»»» i| aia-HiHBb ii lit li* ■r,!ST"55r Uitnodiging Succes! in huis ZATERDAG 9 APRIL 2016 Gratis zak zomerkleding [Renate met dochter Benthe (links) en Angela met zoontje Djazz- ley in de buggy bekijken het aan bod van Kledingbank Zeeland in voormalig bejaardenhuis Vredelust in Yerseke. Angela: „Super, dit. Ik ben er erg mee geholpen." foto Marcelle Davidse door Joanne Karkdijk door Luc Oggel c' i-L. Oude Haven Colijnsplaat 12 appartementen met zeezicht Schaarse locatie aan de kust Permanent en recreatief Start verkoop tijdens maritiem lifestyle evenement THF.FI FNN PARTNER S 0118-43 07 77 www.aedes-maritima.nl Op zaterdag 16 april 2016 start de verkoop tijdens de jubileumviering van de Wa tersportvereniging bij de jachthaven van Colijnsplaat. Gelimiteerd aanbod: gratis buitenparkeerplaats. Ervaar deze dag zelf het uitzicht vanuit een hoogwerker! aA makelaar» M2makelaars. Nieuwbouwproject Residence Weumelinghe - Luxe appartement - Uitmuntend uitzicht over de Oosterschelde - Inruil eigen woning mogelijk - Luxe keuken badkamer - Met dakterras en/of balkon lIlliTiK* Vanafprij's 549.000,- v.o.n.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79