Derde aanslagpleger Zaventem Op de scootmobiel naar Zuid-Frankrijk uit Suriname Rampzalig eind cokesmokkel Authentiek Cuba 'Schalke-hooligans komen Renesse niet meer in' Ouders nonchalant met alcoholverbod kinderen Bij een bliksemactie heeft de Belgische politie gisteren de terreurverdachte Mohamed Abrini opgepakt. 'Bagage hebben is een voordeel' m&mm' 12c ZEELAND 2&3 PAGINA 12 13 PAGINA 6&7 BRUSSEL. Bij een bliksemactie in Anderlecht heeft de Belgische poli tie de terreurverdachte Mohamed Abrini opgepakt. Bronnen in Brus sel en Parijs meldden gisteravond dat hij de 'man met het hoedje' is, de derde aanslagpleger die op 22 maart na de explosies op luchtha ven Zaventem op de vlucht sloeg. Op een persconferentie meldde het federaal parket gisteravond dat behalve de Belgische Marokkaan Abrini (31) ook een andere verdach te is gearresteerd, de uit Zweden afkomstige Osama K. Hij had con- Abrini is mogelijk de man die samen met El Bakraoui en Laachraoui te zien was op bewakingsbeelden tact met de man die kort na het bloedbad op Zaventem de aanslag pleegde in het metrostation Maal- beek, in hartje Brussel. De Belgische politie heeft de naam van Abrini nooit genoemd in het onderzoek naar de terreur aanslagen in Brussel, die 32 men sen het leven kostten. Hij werd al wel internationaal gezocht in ver band met de aanslagen in Parijs. Het federaal parket bevestigde gis teren niet dat Abrini de derde ter rorist op Zaventem was. Leden van de Franse politie die anoniem wilden blijven, stelden gisteren dat Abrini wel de 'man met het hoedje' is. Tv-journaliste Caroline Berghe, werkzaam bij de VRT, is daar op basis van eigen bronnen ook zeker van. „Abrini is waarschijnlijk de man met het vis sershoedje, die samen met de twee kamikazes Ibrahim El Bak raoui en Najim Laachraoui te zien was op bewakingsbeelden van de luchthaven", aldus Berghe. Naar nu blijkt had de Belgische politie Abrini al enige tijd in het vizier voor zijn rol in de aanslagen in Brussel. In het pand in Schaar beek, waar de plannen werden voorbereid en de bommengordels werden gemaakt, werd ook zijn DNA gevonden. Of nieuwe, eerder deze week vrijgegeven beelden van de 'man met het hoedje' leid den tot de arrestatie van Abrini in Anderlecht was onduidelijk. Abrini was niet alleen goed be vriend met Salah Abdeslam, een van de daders die vorige maand in België is opgepakt. Hij werd ook gezien in een van de auto's waar mee de aanslagplegers enkele da gen voor de aanslagen in Parijs vanuit België naar Frankrijk reden. Kras.nl/cuba of bel 0900-96977ocPg PAGINA 22 23 is zó 2015 Interview Bridget Maasland Pleegouder Onverwacht de zorg van een kind De rust is terug Drukdrukdruk foto Peter Nicolai Man met hoedje opgepakt door Hans van Zon www.pzc.nl Editie WALCHEREN ZATERDAG 9 april 2016 258e jaargang nr. 84 droog Overwegend Beleef nu het nog authentieke Cuba! Maak kennis met kleurrijke oldtimers, koloniale steden, passionele dansen, rum en sigaren. Tip: combineer uw reis met een strandverlenging Klantbeoordeling 7,9: "Cuba, megusta!" 3® Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1