S Toppaard van Cal even de weg kwijt kampioenschap van de club Rick van Drongelen, m DolfRoks, Ron Romeijn, ZEELAND 15 Dat het gebeurt, daaraan twijfelt bijna niemand. Maar wannéér wordt Sparta kampioen in de Jupiler League? Het kan vanavond als de concurrentie meewerkt, het kan ook maandag, tegen Jong Ajax. Vier Zeeuwse Spartanen laten hun licht schijnen over de naderende titel. Ben Provoost start met zege speler van Sparta 1 Stiekem heeft Rick van Drongelen al over een kampioenschap nage dacht. „Het zou raar zijn als het niet zo was", zegt hij. „Het komt steeds dichterbij, maar ik probeer niet na te denken over het feit dat we kampioen kun nen worden. We richten ons er op om de wedstrijden zo goed mogelijk af te sluiten en na af loop zien we wat ons dat heeft gebracht." Nuchter als altijd vertelt de ze ventienjarige Axelaar over de wel licht laatste dagen van Sparta als eerstedivisionist. „Een heel sei zoen zijn we bij ons werk geble ven en hebben we geen gekke dingen gedaan. Alex Pastoor (de trainer) heeft daarin heel erg de leiding genomen en daarom zijn we als team gegroeid." Ook Van Drongelen zelf. „Pas toor is heel duidelijk in hoe we moeten aanvallen en verdedigen. Ik kwam uit de jeugd en had in mijn spel nog een beetje dat jeug dige. Als ik bijvoorbeeld een bal met een stuit aangespeeld kreeg, probeerde ik die keurig aan te ne men en netjes in te spelen. Maar soms moet dat niet. Dan is het maar niet mooi." Maar wel nut tig. Van Drongelen heeft dit seizoen tien competitie wedstrijden ge speeld voor Sparta. „Daar had ik aan het begin van het sei zoen niet aan durven denken. Om stappen te kunnen maken moet je spelen en die kans heb ik gekregen van de trainer. In de wedstrijden die ik heb gespeeld, heb ik gewoon mijn ding ge daan. Ik ben niet anders gaan spe len dan op de trainingen ofzo." Zijn debuutseizoen bij Sparta 1 kan hij in één van de komende dagen met een klapper bekro nen. „Geweldig om mee te ma ken." Maar voor Van Drongelen zit er nog meer in het vat. Het moet raar lopen wil hij niet gese lecteerd worden voor Oranje on der 19 jaar, dat in juli opgaat voor het Europees kampioenschap in Duitsland. v hoofdjeugdopleiding en scouting Sparta Dolf Roks uit Dreischor is net terug van scouting- trips naar onder meer De nemarken en Spanje. Spelers bekij ken, contacten onderhouden, speu ren naar aanwinsten voor Sparta. Scout Roks dan op eerstedivisie- of eredivisieniveau? „We scouten al anderhalf jaar op de veertiende plaats van de eredivisie", zegt hij. Die plaats moet je natuurlijk niet te letterlijk nemen. „We mo gen ook twaalfde worden", zegt Roks. „Het gaat erom dat Sparta een stabiele eredivisionist wordt. Dat is het plan waaraan we werken. Wij praten ook niet van weekeinde naar weekeinde, maar we praten over ons doel. En dat is om elke dag een stukje beter te worden, in alle facetten." seizoenkaarthouder 'tYa Ook in de scouting, Roks' pak- kie-an. Om de recrutering van spe lers aan te scherpen is Sparta bij voorbeeld te rade gegaan bij het le ger, hoe militairen worden geselec teerd. „We proberen het hele scou- tingsapparaat gestructureerd weg te zetten. Als je daaraan van buiten het wereldje iets kunt toevoegen of versterken, moet je dat niet laten." Onder impulsen van hoofdtrai ner Alex Pastoor („hij heeft de heli kopterview") worden tal van deel gebieden onder de loep genomen. „Kracht, voeding, mentale weer baarheid, bijscholing van trainers, noem maar op, alles willen we la ten evolueren. Dat geldt ook voor de spelers. Die moeten elke naar de club komen om een betere voetbal ler te worden." parta is liefde", zegt Ron Romeijn uit Zierikzee. •ky „Het is niet te beschrij- ven. In 1965 ben ik geboren in Rot terdam-West en zoals dat gaat, ben ik vanaf mijn vierde aan de hand van mijn vader mee naar Sparta ge gaan. Ik heb er zelf in de jeugd ge voetbald, ben ballenjongen ge weest en heb in de sportzaak ge werkt waar Ed de Goey zijn eerste keepershandschoenen kocht." Zelfs toen hij in 1988 in Zierik zee ging wonen, bleef hij de thuis wedstrijden en regelmatig uitwed strijden bezoeken. Europacup duels, degradatiewedstrijden, Ron Romeijn maakte ze allemaal mee. En nu wacht een kampioensduel. Eindelijk. Terug in de eredivisie. „Lekker op zaterdag of zondag spe len. Dat is toch een andere sfeer dan op vrijdagavond spelen." „16 mei 2010", zegt hij. „Die dag staat op mijn netvlies gegrift. Alex Pastoor knikkerde ons met Excel sior uit de eredivisie. Poepon maak te vlak voor tijd 1-0 voor ons en dat vierden we met z'n allen bij de cor- nervlag, trainer Aad de Mos in cluis. Vanaf de aftrap maakte Guyon Fernandez gelijk. Toen kon den we uithuilen en opnieuw be ginnen. Joh, we hebben wat diepe periodes gehad." Maar de wind waait nu uit een andere kant. „Na een wedstrijd of zeven, acht had ik in de gaten dat er iets moois aan het groeien was. Er waren tal van duels die we in de laatste minuten beslisten. Drie jaar geleden hadden we die verloren." Voor een feest zoals tijdens de bekercampagne in 1996 is Romeijn wel te porren. Hij liep toen de polo naise met de broers De Nooijer in het spelershome, waar hij de be heerder tegenwoordig assisteert. Of het vanavond of maandag ge beurt, het maakt hem niet uit. „Als het in Helmond gebeurt, is het maandag nog feest." Hij zal er zit ten op zijn vertrouwde plaats op de Tonny van de Ede-tribune. Met fraaie, uitgestrekte gangen, oogstrelende fijn doorgesprongen galopwissels en met veel souples se door het lijf uitgevoerde slan genvoltes leek Edward Gal met de ruin Glock's Undercover op een vlekkeloze rentree af te stevenen. Maar het pakte anders uit. Bij de passage ging de Donerhall-zoon stevig in verzet. De manier waar op Gal de draad weer oppakte ge tuigde van groot vakmanschap. Maar het was niet voldoende voor de zege. Met de score van 70,220 procent eindigde de combinatie op de zesde stek. Wat ging er mis? Gal: „Halver wege de proef, in de passage, werd hij erg heet en brak hij uit. En toen ging het goed mis. Dit was sinds het WK in Aken met Under cover mijn eerste wedstrijd. Dan is het even afwachten. Maar hij gaf mij een goed gevoel. Het niveau in de Grand Prix was hoog. De Engelse Fiona Big wood stuurde mooi bergopwaarts lopende en fijn schakelende mer rie Atterupgaards Orthilia met de megascore van 75,650 procent naar de overwinning. Madoleine Witte stuurde de goedgekeurde dekhengst Cennin met 73,260 pro cent naar het zilver. Hans Peter Minderhoud werd vierde met Glock's Zanardi (70,440). In de strijd om het vierde ticket in het Nederlandse dressuurteam voor de Olympische Spelen tus sen Marlies van Baaien uit Brakel en Patrick van der Meer uit Naald wijk is nog lang niet beslist. Van Baaien eindigde met de hengst Zi- nidi als zevende (69,920 procent), met in haar kielzog Van der Meer met de ruin Zippo (69,860 pro cent). Er rest de kemphanen nog de observatiewedstrijd tijdens het CHIO Roterdam en het NK in Er- melo om de strijd te beslissen. Evenals de eerste dag waren in de U25 de Belgische Laurence Roos de Duitse Florine Kienbaum aan elkaar gewaagd. Roos trok met de ruin Fil Rouse woensdag in de openingsrubriek, Interme diate II, aan het langste eind. Giste ren was de beurt aan Kienbaum. Zij liep in de Grand voor ruiters tot 25 jaar met de ruin Doktor Schiwago 3, met 71,395 procent naar de overwinning. Roos werd tweede (69,612 procent). „Ik ben tevreden met die tweede plaats", vertelde zij. „Fil deed weer enorm zijn best en gaf mij een fijn ge voel. Jammer van die fout in de pi rouette. Daar sprong hij weg en dat kostte veel punten." ENSCHEDE. Ben Provoost kende een droomstart in het Neder lands damkampioenschap, dat gisteren in Enschede van start is gegaan. De dammer uit Aag- tekerke, die tegenwoordig in Amersfoort woont, rekende in een spectaculaire partij af met Frits Luteijn. Deze Dordtse ve teraan meende zich in het vroe ge middenspel een offer te kun nen veroorloven, maar met een aantal krachtzetten en tacti sche trucs voorkwam de Zeeuwse topper dat zijn tegen stander zijn geofferde schijf nog terugzag. Luteijn hield het 45 zetten vol maar gaf toen to taal overspeeld op. Provoost deelt na de eerste ronde de kop met Niek Kuijvenhoven. VRIJDAG 8 APRIL 2016 foto Orange Pictures foto Dirk-Jan Gjeltema foto Dirk-Jan Gjeltema HM] door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND. Edward Cal trok gisteren bij zijn start op de weg naar Rio honderden toe schouwers naar het Hippisch Sport centrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. Maar de international uit Oosterbeek kon in de Grand Prix met zijn topper Glock's Under cover de hooggespannen verwach tingen niet waarmaken. De Engelse Fiona Bigwood was met de merrie Atterupgaards Orthilia de beste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71