Zeeuwse damsters maken het koploopster Verheul moeilijk 0% Zeeuwse Spartanen vertellen over het naderende Gérard de Nooijer, 14 ZEELAND Bekerwinst raakt uit zicht voor driebanders van Dallinga.com De hoop bij de driebanders van Dallinga.com op een klein won der is al na de eerste speelronde van bekerfinale de bodem inge slagen. De eerste poulewedstrijd werd in Rijsbergen met 2-6 ver loren van Post Luchtkanalen. Steven van Acker won als enige, overtuigend met 3-0 van routi nier Henk Habraken. Op de an dere tafel had Berry Dallinga kansen op winst, maar verspeel de die vooral in de eerste set toen hij met 13-6 leidde maar als- Groene Ster 2 in nacompetitie De zaalvoetballers van Groene Ster 2 verzekerden zich op de laatste speeldag van een plaats in de nacompetitie. De Vlissin- gers versloegen in eigen huis hekkensluiter Brabantia met 8-2 en eindigden als nummer drie in de topklasse. Groene Ster 2 neemt een periodetitel over van Be'79 of ZVV/Cage- max. Morad Bobouh (3), Nicky van Merrienboer, Badr Belhadj, Re- mon de Vlieger en Mohammed Alhajaji scoorden tegen Braban tia. Slechte beurt van Polka Print De vooruitgespeelde wedstrijd in de tweede divisie drieban den is Polka Print slecht beko men. In eigen huis werd met 2-6 verloren van Klusbedrijf Staff uit Sint Willebrord. Alleen Meerten Dallinga won na een goede partij (0.777). Voor het overige was het huilen met de pet op. Louis Dallinga noteerde 0.395 en verloor met 17-35, Dirk Vlerick deed niet veel beter (18-40) en ook Jean Paul de Kra ker had een offday (27-40). nog verloor met 14-15. De twee de set won de Zeeuws-Vlaming wel maar de derde niet. Na de pauze ging, tegen zijn ge woonte in, Frédéric Caudron on deruit tegen zijn landgenoot Da vy van Havere, 1-2. De eerste set was nog voor Caudron na een mooie serie van negen, maar toen was de koek op. Patrick Vasseur was dicht bij een gelijkspel voor zijn team, maar kwam in de derde set net tekort 13-15. Van Assche als reserve naar Rio Turner Anthony van Assche uit Sas van Gent is gisteren als reser ve aangewezen voor het Olympic Test Event van zaterdag 16 april in Rio de Janeiro. De 27-jarige all- rounder behoort derhalve niet bij het zestal dat kwalificatie voor de Zomerspelen gaat proberen af te dwingen. Van Assche, die afgelo pen week een lichte elleboogbles sure opliep, is de nummer zeven in het team. Bondscoach Mitch Fenner mag tot 24 uur voor de wedstrijd nog zaken wijzigen en dus Van As sche alsnog laten turnen. Mail uw tijd van de marathon Rotterdam Jaarlijks doen tientallen Zeeuwse atleten mee aan de marathon van Rotterdam. Dat zal zondag niet anders zijn. De PZC nodigt deelnemers uit zondagavond hun naam, woon plaats en tijd door te mailen naar sport@pzc.nl opdat er op de web site een zo compleet mogelijk overzicht ontstaat. De marathon wordt zondagoch tend om 10.00 uur weggeschoten op de Coolsingel, waar ook gefi nisht wordt. oud-speler Sparta en assistent-trainer van FC Dordrecht 's Ochtends slaagde Leonie de Graag erin de Utrechtse studente op een punt te houden. Verheul kreeg in een klassieke partij wel wat voordeel, maar in het late mid denspel kon De Graag met een doorbraak een gelijkspel forceren. In de middagronde moest Verheul het opnemen tegen Rianka van Ombergen. Ook zij kreeg het las tig, maar nadat de speelster van ereklasser WSDV een kansrijke voortzetting had gemist, kwam Van Ombergen met de schrik vrij. Ondanks haar twee remises blijft Verheul de belangrijkste fa voriete voor de Nederlandse titel. Ze staat met nog twee ronden te gaan alleen op kop, met een punt voorsprong op het trio Denise van Dam, Jacqueline Schouten en Vita- lia Doumesh. Van Dam had giste ren een topdag, met in de ochtend ronde een knappe winst op Jac queline Schouten en 's middags een combinatieve zege op Stella van Buuren. Titelhoudster Vitalia Doumesh won in de ochtendronde in een goede aanvalspartij van Rianka van Ombergen, maar kon later op de dag geen kansen creëren tegen Jacqueline Schouten. Van de twee Zeeuwse speel sters staat Leonie de Graag voorlo pig het hoogst geklasseerd. De salescoördinator uit Londen hield gisteren in de middagronde Ester van Muijen, een clubgenote van Heike Verheul, zonder problemen op een punt. De Graag staat met nog twee partijen te gaan zesde, met een punt voorsprong op Rian ka van Ombergen. Voor Gérard de Nooijer, oud-Spartaan en nu as sistent-trainer van FC Dordrecht, is het een uitgemaakte zaak. „Sparta heeft het meest stabiele team van de competitie en wordt daarom de terechte kampioen. Op de mo menten dat de concurrenten pun ten verspeelden, bleven zij win nen. Ook al speelden ze niet altijd goed voetbal." „Hoe noemen ze dat ook al weer met een cliché? Het geluk van de kampioen, toch. Dan won nen ze 's in de laatste minuut, was de keeper in bloedvorm, scoorden ze zelf op het juiste moment, hadden ze weinig blessures. Ze hebben gewoon het beste team, waar ze hebben rust omheen hebben gecreëerd en dat wordt nu beloond." Speciale gevoelens bij het suc ces van Sparta heeft De Nooijer niet direct. „Tuurlijk, ik heb er twaalf jaar gespeeld, dus ik volg ze wel. Maar weet je wat het is? Het is één van onze tegenstanders en we spelen eigenlijk altijd op hetzelfde moment. Ik kan er dus niet naar toe. Ja, als ze in de eredi visie spelen, kan dat wel. En dan zal ik het ook heus wel doen." In december verloor FC Dord recht in eigen stadion met 0-3 van Sparta. Op de laatste speeldag moet Dordt nog op be zoek in Rotterdam. „In elke linie zijn ze stabiel en Alex Pastoor houdt al vanaf dag 1 vast aan zijn speelstijl. Zelfs toen het wat min der ging en er wel 's werd ge klaagd, bleef hij eraan vasthou den. Dat betaalt zich nu uit." „Qua historie en qua spelers budget hoort Sparta ook gewoon in de eredivisie. Ik ben benieuwd hoe ze het daarin gaan doen. Het niveauverschil is groot. De Graaf schap en Cambuur hebben nu bij voorbeeld nog niet zo veel punten als wij met Dordrecht in de eredi visie hadden. Willem II heeft het in zijn tweede jaar lastig. Het zal hard werken worden voor Sparta." Sport sport@pzc.nl RIJSBERGEN VLISSINGEN SLUISKIL VLISSINGEN VLISSINGEN 'Geweldig om mee te maken' door Daaf Kasse ZOUTELANDE. Koploopster Heike Verheul had gisteren in het NK dammen voor vrouwen haar han den vol aan de twee Zeeuwse deel neemsters. Stand na de vijfde ronde: 1. Verheul 5-7 2. Van Dam en Schouten 5-6, 4. Doumesh 5-6 (-), 5. Van Muijen 5-5 6. De Graag 5-4, 7. Van Omber gen 5-3, 8. Van Buuren 6-3 (-). Hans Peter Minderhoud eindigde met Glock's Zanardi op de vierde plaats in de Grand Prix, foto Lex de Meester foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47