Motorcrossers: wees alert Kunst in Grijpskerke en Dordrecht Veel meer Zeeuwen betalen te veel huur Mike Meedendorps crossmotor is zaterdagnacht gestolen 4 ZEELAND Mike Meedendorp (14) keek uit naar zijn comeback in de crosswereld. Maar na één rit werd zijn nieuwe motor al gestolen. Omdat motorcross een dure sport is en de ouders van Mike Meeden dorp (14) uit Oost-Souburg het een paar jaar geleden niet meer konden bekostigen, moest hij er mee stoppen. Hij was vastberaden om terug te keren op de crossbaan en spaarde in een paar jaar tijd zelf een motor bij elkaar. „Ik keek er heel erg naar uit om weer te be ginnen", vertelt hij. Maar nog voor hij kon gaan trainen, werd zijn motor al gestolen. Dat gebeurde zaterdagnacht sa men met die van Jeffrey Poppe (26). Beide motoren stonden ge stald in de garage van Autoservice Poppe. Jeffrey: „Ze stonden achter in de garage met een zeil ervoor. In principe kon niemand de moto ren zien." Daarom denkt de gara- 'Om de motor te kunnen kopen, heb ik zelfs mijn Xbox verkocht. Nu moet ik helemaal opnieuw beginnen met sparen.' ge-eigenaar dat de daders wisten wat er te halen viel. Hoe dat kan begrijpt hij zelf ook niet. Hij zette ze expres altijd uit het zicht. „Op de crossbaan waren we allebei al lang niet meer geweest. Het enige wat ik kan bedenken, is dat ie mand ze op Facebook heeft ge zien, of terwijl ik ze buiten schoon aan het spuiten was." Jeffrey denkt dat het een doel bewuste actie was van de dieven. „Zeker omdat de volgende dag nog eens twee motoren zijn gesto len in de buurt." Bovendien zijn de motoren het enige wat de da ders hebben meegenomen. „Ze zijn ongeveer 2500 euro per stuk waard, maar de hele garage staat vol met spullen van veel meer waarde." De motoren waren niet verze kerd, dus kunnen de twee crossers een fïncanciële vergoeding wel op hun buik schrijven. Vooral Mike baalt daar enorm van. „Ik heb zelfs mijn Xbox verkocht om deze motor te kunnen kopen", vertelt hij. „Nu kan ik weer helemaal op nieuw beginnen met sparen." „Voorlopig zijn we wel uitgere den", zegt Jeffrey nijdig. Hij zou wel een nieuwe motor kunnen ko pen, maar dat is hij op korte ter mijn niet van plan. „Voor hetzelfde geld komen ze die ook weer binnen een week ha len. We willen dat de daders eerst worden gepakt." Daarom heeft hij vijfhonderd euro uitgeloofd voor degene die met de gouden tip op de proppen komt. Ondertussen roept Mike op so- De politie adviseert eigenaren van crossmotoren extra waak zaam te zijn. „Het lijkt erop dat er op Walcheren recent meer cross motoren worden gestolen en er wordt mogelijk specifiek naar uit gekeken", schrijft Politieteam Wal cheren op de gelijknamige Face- bookpagina. Er zijn afgelopen weekend vier crossmotoren gestolen in de ge meente Vlissingen. Twee in de nacht van zaterdag op zondag in Vlissingen zelf. De volgende ciale media iedereen op mee te zoeken naar de motoren. Hij heeft nog 'een heel klein beetje hoop' dat ze worden teruggevonden. „Ik hoop het, want motorcross is echt mijn leven", zegt hij. nacht weer twee motoren op een adres in Oost-Souburg. Waarom de dieven op de moto ren uit zijn, weet de politie niet. Mogelijk omdat ze veel waard zijn. De politie doet onderzoek naar de zaken. Tot nu toe is er slechts één tip binnengekomen. Het Walcherse politieteam heeft foto's van de crossmotoren op Facebook gedeeld. Met tips kunt u terecht bij de poli tie via 0900-8844, of meld mis daad anoniem via 0800-7000. GRIJPSKERKE De expositie winter 2014 van Dordtse kunstenaars in galerie De Osseberg vormde de op maat voor een nieuw kunstpro ject. Dat is deze week in Grijpsker- ke en Dordrecht begonnen. Veertig Zeeuwse kunstenaars trekken voor 'Zeeland-Dordrecht In Beweging' tot 25 juni heen en weer tussen Grijpskerke en Dord recht. Twintig exposanten zijn sinds gisteren te zien in boerderij galerie De Osseberg in Grijpsker ke en de twintig anderen tonen hun werk vanaf 9 april bij De Bies- bosch in Dordrecht. Na vijf weken wisselen beide groepen van loca tie. „Vandaar de titel 'In beweging', vertelt Addy Nieuwenhuize van De Osseberg. „Het is 200 jaar gele den dat het eerste stoomschip in Nederland aankwam, in Veere. Als herdenking zijn er onder meer stoomweekeinden in beide plaatsen. „Na de expositie 'Zee land-Dordrecht Uit de kunst' no vember 2014, leek het me een leuk idee daar een vervolg aan te ge ven. Ik heb me wat verdiept in Dordrecht. Er zijn best veel histori sche banden tussen Dordrecht en Zeeland." Wethouder René Mole naar opent de expositie in De Os seberg vandaag om 15.00 uur. In 2009 was 5,9 procent nog een zogeheten 'dure scheefwo- ner'. Dat is opgelopen tot 16,6 procent in 2015, zo meldt het Centraal Bureau voor de Statis tiek op basis van het driejaar lijkse WoonOnderzoek Neder land. Vooral door de economische crisis is het scheefwonen een omvangrijk probleem gewor den. Mensen die hun inkomen zien slinken, doen een beroep op een sociale huurwoning. Als deze niet beschikbaar is, beta len ze noodgedwongen vaak meer huur dan ze zich kunnen veroorloven ('duur scheefwo nen'). Omgekeerd houden men sen met een relatief hoog inko men goedkope huurwoningen bezet, omdat ze niet kunnen of willen verhuizen ('goedkoop scheefwonen'). Landelijk liep het aantal du re scheefwoners tussen 2009 en 2015 op van 8 naar 18 pro cent. In Zeeland is de groei ver gelijkbaar. De provincie scoort iets slechter dan Drenthe, Over ijssel en Utrecht. In Flevoland is het probleem, met 28,5 pro cent dure scheefwoners, veruit het grootst. Het aantal goedkope scheef woners daalt in alle provincies gestaag en is inmiddels verge lijkbaar met het aantal dure scheefwoners. Landelijk gaat het om 18 procent van de huur ders. Zeeland zit precies op dat gemiddelde. Het CBS heeft ook de gemiddelde woonlasten (huur/hypotheek, lokale belas tingen, woonverzekering, gas, water, elektra) per provincie vergeleken. Voor huiseigenaren komt Zeeland als goedkoopste uit de bus, met 803 euro per maand. Het landelijk gemiddel de is 895 euro. Voor huurders zijn de provincies Groningen, Friesland, Drenthe en Overijs sel goedkoper dan Zeeland. Meer nieuws zie: www.pzc.nl Zonne-energie 'Ik heb jaren gespaard om de motor te kopen' door Elodie Kint Mike Meedendorp en Jeffrey Poppe voor de garage waaruit de motoren werden gestolen, foto Lex de Meester door Annemarie Zevenbergen Boerderijgalerie De Osseberg en De Biesbosch, Zeeland-Dordrecht in be weging; 7 april t/m 7 mei en 21 mei t/m 25 juni. Ernst Joachim laat op de expo het kunstwerk 'Mechanische Aarde' zien. foto Lex de Meester door Rolf Bosboom VLISSINGEN. Het aantal Zeeuwse huishoudens dat gezien het inko men (te) veel huur betaalt, is de afgelopen zes jaar bijna verdrie voudigd. Omdat duurzaam onze passie is www.dt-walhout.nl Annie M.G. Schmidtlaan 52 4481DS Kloetinge info@dt-walhout.nl +31 (0)6 -10 97 67 66 Duurzame technieken Walkout

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36