Tien miljard voor asfalt en spoor Fors verlies op energieproductie Door de lage stroomprijs boekt Delta een verlies van 111 miljoen euro over het jaar 2015. Dat kost arbeidsplaatsen. In Binnen&Buiten MIDDELBURG. Het kon niet uitblij ven: energiebedrijf Delta schrapt too tot 200 banen. De arbeidsplaat sen verdwijnen bij de energiepro- ductietak. Door de lage stroomprij- zen lijdt die momenteel zwaar ver lies. Vooral de gasgestookte Sloe- centrale bij Nieuwdorp kost han denvol geld. Delta maakte gisteren de resul taten over 2015 bekend. Het ener giebedrijf leed onder de streep een verlies van bijna 111 miljoen euro. Zo'n dikke min kan niet zon der gevolgen blijven, maakte Frank Verhagen duidelijk, de fi nancieel directeur die door het tu multueuze vertrek van algemeen directeur Arnoud Kamerbeek mo menteel interim-directeur is. Daarom zet Delta het mes in de personeelsformatie. Verhagen: „We zetten een reorganisatie in waarbij 100 tot 200 banen worden geschrapt. Ik denk dichter bij de 200 dan bij de 100. Het is verve lend nieuws voor de medewer- 'Het is vervelend nieuws voor de medewerkers, maar we moeten ingrijpen' kers, maar we moeten ingrijpen." De banen verdwijnen bij de di visie energieproductie en multi media. Daar werken een kleine 700 mensen. Gisteren zijn ze geïn formeerd over het snoeiplan. Bij multimedia is er geen vuiltje aan de lucht. Die tak draait goed, net zoals de energiehandel (retail), wa terbedrijf Evides en het netwerk bedrijf Enduris prima presteren. De mensen die bij de energiepro- ductietak (Sloecentrale, Elstra-cen- trale en biomassacentrale in Moer dijk) werken en contracten slui ten met grootverbruikers als de in dustrie, moeten vrezen voor hun baan. Ruim de helft van de 700 Er verdwijnen vooral op het hoofdkantoor banen. Het personeel van de kerncentrale blijft buiten schot mensen bij de divisie energie en multimedia werkt voor de energie- productietak. Vooral op het hoofd kantoor verdwijnen banen. Het personeel van EPZ, die de kerncen trale exploiteert, blijft buiten schot. Delta maakte in 2014 een winst van 65 miljoen euro. Toen had het bedrijf nog afvalverwerker Inda- ver binnen de gelederen. Het afval bedrijf was altijd goed voor een flinke winst. Vorig jaar verkocht Delta Indaver en windpark Kreek rak, zodat het energiebedrijf zijn hoge schuld (toen 560 miljoen) kon aflossen. Voor 2025 was een kleine winst voorspeld. De stroomprijs bleef echter dalen, waardoor Delta nu een voorzie ning van ruim 154 miljoen euro moet treffen op zijn gas-activitei- ten. De Sloecentrale is daarbij het zorgenkindje. Zonder voorziening was er een positief resultaat van bijna 44 miljoen euro geweest. DEN HAAG. Het kabinet gaat mil jarden extra reserveren voor toe komstige verkeersprojecten. Dat bevestigen Haagse bronnen tegen deze krant. De coalitiepartijen ver kneukelen zich al over die extra zak met geld en schuiven nu de meest urgente projecten naar vo ren. Binnen het kabinet zou vol gens ingewijden een deal zo goed als rond zijn om het infrastruc tuurfonds twee jaar extra te spek ken met in totaal ruim 10 miljard euro. Uit dit fonds worden alle rijkswegen, spoor- en waterprojec ten betaald. Met de kersverse zak geld kunnen tot 2030 nieuwe ver keersprojecten worden gepland of bestaande plannen flink worden versneld. Nu stroomt er tot en met 2028 al jaarlijks tussen de 5,5 en 6,5 mil jard euro in het infrafonds. Dat geld is echter al gereserveerd voor beheer en onderhoud en de finan ciering van projecten. Coalitiepartijen VVD en PvdA weten welke verkeersprojecten voorrang moeten krijgen. „Eén daarvan is de verbouwing van sta tion Schiphol, waar de capaciteit 'Eén project is de verbouwing van station Schiphol, waar de capaciteit nu tekortschiet' nu tekortschiet", zegt PvdA'er Du- co Hoogland. „Ook willen we de verbreding van de A20 tussen Rot terdam en Gouda versnellen." Het wensenlijstje van de VVD heeft vanzelfsprekend betrekking op meer asfalt. Kamerlid Barbara Visser noemt naast de verbreding van de A20 ook de aanleg van een verbinding A8/A9 in Noord-Hol land, de regio Amsterdam en een betere doorstroming tussen Rot terdam en Den Haag. Ook verschil lende wegen in Noord-Brabant kunnen een upgrade gebruiken. Als een konijn in de koplampen kijkt minister Ard van der Steur (Veiligheid, VVD) naar zijn baas, premier Mark Rutte. Zijn angst was terecht, want voor de vierde keer in korte tijd stond Van der Steurs politieke leven op het spel in de Tweede Kamer. Maar de oppositie was genadig voor de blunderminister. www.pzc.nl Editie WALCHEREN <1 4 Bewolkte VRIJDAG 8 april 2016 258e jaargang nr. 83 start Bij Delta verdwijnen 200 banen door Frank Balkenende Frank Verhagen directeur Delta Zeeland 2&3: 'Vreselijk, maar het is niet anders' door Edwin van der Aa Duco Hoogland PvdA Genade foto ANP/Martijn Beekman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1