Automatenhal in Temeuzen blijft nog steeds twistpunt Perikelen bij Tekst Kwijt Museum Aardenburg blijft hoe dan ook Kom kijken naar de nieuwe voor jaarsmode! 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Heidepoort wint schoolvoetbal De discussie over een dergelij ke grootschalige horecavoorzie- ning bleef de afgelopen jaren zwe ven. Het college hield vast aan het coalitieakkoord, waarin is vastge legd dat speelautomatenhallen niet mogen worden gevestigd op locaties met een concentratie van jongeren. Bovendien moet er spra ke zijn van een voor de gemeente aantoonbare meerwaarde. 'Vaag', oordeelde het gros van de leden van de raadscommissie omgeving dinsdagavond. En ook inspreker Alexander Loontjens van Recreatieprojecten Zeeland wilde duidelijkere omschrijvin gen. Met de vage formulering van de vestigingsvoorwaarden kon hij niet aankomen bij projectontwik kelaars en toekomstige exploitan ten, maakte hij duidelijk. Loont jens, haast smekend: „Geef me meer houvast." Hij kreeg steun van nagenoeg de complete com missie. i jÉf 'Het is allemaal zo vaag, vertel me eens wat jullie eigenlijk willen' Het kwam tot een harde con frontatie tussen WD'er Michiel Groeneveld en wethouder Jack Be gijn (economie). Die pikte het niet dat Groeneveld het college een 'weifelachtige houding' ten opzichte van investerende onder nemers verweet. „Ik pik het niet dat u ons de les leest." Waarna hij Groeneveld prompt streng de les las. Die was daar niet van onder de indruk. De WD'er: „Deze coali tie heeft een moeizame relatie met het bedrijfsleven. Zie dit pro ject, maar ook het afketsen van de komst van rederij Vroon." Begijn vond dat een belediging. Het college wacht, zei wethou der Frank van Hulle, momenteel een nieuw uitgewerkt plan van Loontjens af. Er wordt ook gepraat met zorginstelling Zeeuwse Gron den over de vestiging van voorzie ningen voor dagbesteding en woonstichting Clavis over tien du- plex-appartementen. Van Hulle: „Er zijn zeker nog geen knopen doorgehakt." HOOFDPLAAT. Toneelvereniging Tekst Kwijt uit Hoofdplaat pakt de komende twee weekeinden vier keer uit met het stuk Kantoorperi kelen. Het gaat om een blijspel in twee delen, geschreven door An neke van Genderen. Zoals op elk kantoor is er ook op dit kantoor genoeg stof tot pra ten, zeker als Robert Schat de boel op stelten komt zetten. De drie da mes op kantoor hebben allemaal hun eigen mening over hem. Ska- rel Klepzeiker ziet alle veranderin gen met lede ogen aan. En dan is er ook nog die geheimzinnige Jaap... Tekst Kwijt is een begrip in en rond Hoofdplaat. De vereniging verwacht dan ook vier keer een volle zaal. De uitvoeringen zijn op vrijdag 8 april, zaterdag 9 april, vrijdag 15 april en zaterdag 16 april in het dorpshuis aan de School straat. Aanvang is steeds om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Lies Willemsen via 0117 - 343771. Het museum is weer in han den van de gemeente. Stichting Archeologisch Museum Zeeland gaf het beheer eerder dit jaar te rug. Zij was er niet in geslaagd een nieuw museum in het oude stadhuis van Aardenburg finan cieel rond te krijgen en legde het bijltje erbij neer. Drie opties liggen nu op tafel. De collectie teruggeven aan Stichting Cultureel Ergoed Zee land (SCEZ) in Middelburg is er één van. In een raadscommissie bleek dinsdagavond dat niet één fractie daarvoor voelt. Namens B en W vertelde wet houder Albert de Bruijn een voorkeur te hebben voor behoud van het huidige museum, zon der er extra geld in te steken. De derde optie is: meer geld erin ste ken, zodat het - verouderde - mu seum toch kan verhuizen. Veel partijen twijfelen nog tussen die twee alternatieven. Eind deze maand valt de be slissing. Het museum gaat 1 mei overigens weer open. Mensen 'met een afstand tot de arbeids markt' gaan er werken. In de regio Mijn dorp, mijn stad Dorpshuis, 13.30 uur: Kaarten; AXEL. Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Bil jarten, kaarten; De Halle, 10.00 uur: Schilderen; 13.00 uur: Solo dans; BRESKENS. MFC De Korre, 13.30 uur: Bil jarten; Café De Platte Knoop, 19.30 uur: Bingo; CLINGE. Malpertuus, 13.00 uur: KBO bil jarten; GRAAUW. Gemeen schapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten; HEIKANT. 'tHeike, 13.30 uur: Kaarten, volksdansen; 15.00 uur: Bingo; Café Du Commerce, 19.45 uur: Bingo; HENGSTDIJK. Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; R.K. Kerk, 19.30 uur: Lezing bisschop Lie- sen; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Biljar ten, koersbal; 13.30 uur: Soosmiddag HULST. Blaauwe Hoe ve, 9.45 uur; Bloem schikken; 14.00 uur; Zangclub Chor a Muze; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten; 13.00 uur: Handwerken; 19.00 uur: Line dance; WZC Antonius, 14.00 uur: Zangers van Toen; LAMSWAARDE. Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor oude ren; OOSTBURG. Ledel- theater, 19.00 uur: Uitvoering muziek school Musicsande; TERNEUZEN. De Ka meleon, 19.30 uur: Te kenclub; Cine City, vanaf 16.00 uur: Filmfesti val Zeeuws-Vlaan deren; Scheldetheater, 20.00 uur: Toneelvoorstel ling Hartstocht, een thriller, met o.a. Oda Spelbos (foto, bekend van Flikken Maastricht); WESTDORPE. DeKir- ke, 19.00 uur: Tafel tennis. door Wout Bareman TERNEUZEN. B en W van Terneuzen moeten duidelijkere voorwaarden formuleren voor de vestiging van een speelautomatenhal, in combina tie met een bowlingcentrum en een restaurant aan de Nieuwstraat- Zuid in Terneuzen. Alexander Loontjens door Cees van Kampen Consternatie op kantoor! De leden van Tekst Kwijt spelen de komende twee weekeinden vier keer voor een volle zaal. foto Ronald den Dekker ^t.SM 00f 'S, E\|t Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-614 082 Bij ziekenhuis ZorgSaam door Sophie Stockman SLUIS. De collectie van het archeo logisch museum moet in Aarden burg blijven, vindt de voltallige ge meenteraad van Sluis. RETRANCHEMENT Familiefoto's in d'Ouwe Kerke Anne-Cathrine Cheva lier uit Brussel expo seert zaterdag en zondag foto's in d'Ouwe Kerke aan de Dorpsstraat in Re- tranchement. Onder de titel 'Families' on derzoekt ze door middel van foto's hoe families 'van nu' eruitzien. De kerk is beide dagen open tussen 11.00 en 19.00 uur. De offi ciële opening is zater dag om 16.00 uur. KLOOSTERZANDE Countryconcert MusicAnto Muziekgroep Music Anto gaat zondag middag op de wild west-tour in Hotel Van Leuven in Kloos- terzande. Het decor is helemaal in stijl van het Amerikaanse wilde westen en tij dens de show, geti teld Go West to Xa nadu, worden op een groot scherm beel den vertoond uit het wilde westen van wel eer. De show begint om 14.00 uur. Kaar ten a 8 euro inclusief koffie of thee, zijn te lefonisch te reserve ren op 0114-682124 of post-musicanto@ live.nl. Voor de bewo ners en aanleuners van woonzorgcen trum Antonius is er vrijdag om 14.00 uur al een optreden. TERNEUZEN Laatste concert blazersensemble Het Dow-blazersen- semble onder leiding van Hans den Doel- der (foto) sluit zon dag het seizoen af met een concert in het gebouw van de personeelsvereni ging. Traditiegetrouw nodigt het ensemble voor het voorjaars concert ook een an der muziekgezel schap uit. Ditmaal is dat fanfare Vrijheid Eendracht uit Lams- waarde. Het concert begint om 14.30 uur. KLOOSTERZANDE. De teams van basisschool De Schakel (Vogelwaar de) bij de zeventallen en Heidepoort (Heikant) bij de elftallen heb ben gisteren het schoolvoetbaltoernooi voor jongens in de regio Oost-Zeeuws-Vlaanderen gewonnen. In Kloosterzande streden zes tien zeventallen om de hoogste eer. De Schakel won in de eindstrijd na penalty's van Willibrordus (Hulst) en speelt woensdag 25 mei in Kloosterzande de Zeeuwse finale. In Westdorpe kwamen zeven elf tallen in de wei. Ook de jongens van Heidepoort wonnen de finale via strafschoppen. De Warande uit Axel was de tegenstander. Heide poort gaat 25 mei naar de Zeeuwse titelstrijd op het veld van Luc- tor in Heinkenszand. foto Camile Schelstraete DONDERDAG AARDENBURC. KLOOSTERZANDE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 80