JjLjJdsi/ffJZJfj, fj jgg NIEUWS 7 ■■iw w binnen de EU", zeggen ze in koor. Met schuimende biertjes voor zich weiden ze nog maar eens uit over de crisis in Griekenland en de banen die worden ingepikt door 'mensen uit het Oostblok'. Dierenarts Kostijn van Ginkel (28) uit Someren heeft campagne- gevoerd als een dolle. Hij propte flyers in brievenbussen van bejaar denwoningen, sprak elke voorbij ganger aan en diende nog een be zwaarschrift in drievoud in bij de gemeente Someren om meer stem lokalen te openen. Als dierenarts maakt hij zich uiteraard druk om de dierenrechten. „Straks krijgen we de rare situatie dat in Neder land de legbatterijen in de ban 'Die Oekraïners hebben echt geen geld om tulpen en kaas van ons te kopen. En dan de mensenrechten...' zijn, maar dat ze via Oekraine wor den geïmporteerd." Jan Roos hoeft vanavond geen campagne meer te voeren, maar kan het toch niet laten. „Ik heb nog geen goed argument 'vóór' ge hoord", zegt hij. „De economie van Oekraïne is even groot als die van Noord-Holland. Die Oekraï ners hebben echt geen geld om tulpen en kaas van ons te kopen. En dan de mensenrechten. Alsof we daar iets aan kunnen verande ren met een president als Poros- jenko. Dat is zoiets als vragen aan Willem Holleeder of hij de Am sterdamse onderwereld oprolt." Hij kauwt intussen op campag nepepermuntjes en houdt een schuin oog op zijn mobiel. „Ik ver trouw niet op cijfers, zeker niet die van Maurice de Hond, maar het lijkt er toch op dat we boven de 30 procent gaan uitkomen." Wanneer die 30 procent wordt ge haald, moet het kabinet met een nieuw voorstel komen: het ver drag intrekken of toch doorzetten. Als het een overwinning wordt voor het nee-kamp durft Roos nog niet te juichen. Hij voorziet dat het kabinet met een gewiekste uitleg komt om alsnog de uitslag naast zich neer te leggen. Het nummer The Final Count down schalt meermaals door de speakers. Roos is moe. Op deze fi naledag werd hij om 6 uur 's och tends al gebeld door verslaggevers. Zijn stem in het Noord-Hollandse Bergen werd door acht came raploegen gefilmd. „Dat geloof je toch niet." Hij checkt zijn mobiel opnieuw. De opkomst in Gronin- gen is 29 procent. In Oostknollen dam -'wie kent het niet'- is 50 procent naar de stembus ge gaan. Het is 21 uur en de actie doet zijn naam eer aan: er is nog geen peil op te trekken. Wanneer om half elf de progno se 33,1 procent is, barst het gejuich los. Roos is optimistisch: „Ik denk zelfs dat we naar de 34 procent gaan. Nu wil ik 'm winnen ook. Maar ik sta pas te springen als de uitslag morgenvroeg bekend is." Hij drinkt water, terwijl om hem heen stevig bier wordt ge dronken. Roos: „Ik voel me zwete rig en moe. Stap twee is straks aan de politiek. Ik hoop echt dat ze de bevolking serieus nemen." Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5 www.bolderman.nl 5 dagen Stedenreis Berlijn Berlijn Centrum 8 dagen Boedapest en omgeving 10 dagen Barcelona en omgeving Barcelona en Andorra 10 dagen Westkust Ierland en Connemara Ongerept Ierland 10 dagen Ardèche, een ware natuurbelevenis DONDERDAG 7 APRIL 2016 te springen als het zeker is' Jan Roos GeenPeil Jan Roos (mid den) van GeenPeil op het feest in Am sterdam, waar hij di rect bevraagd wordt door NOS-verslagge- ver Ardy Stemer- ding (links), foto Remko de Waal/ANP v.a. slechts Vertrekdata: 18 april 2,16 mei13 juni/II juli8 aug. etc. Vertrekdata: 18, 25 april/2, 9,16, 23, 30 mei6,13, 20,27juni etc. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: Vertrekdata: 18 april/16 mei13juni11 juli etc. Vertrekdata: 11,18, 25 april/2, 9,16, 23, 30 mei 13,17 juni 4,18 juli etc. Vertrekdata: 2,16, 30 mei 11,25 juli 22 aug. etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7