Weerzien met Frelleke Opruimen asbest na brand in schuur duurt nog zeker een week Kinderboerderij in Hansweert breidt uit met ezel, koe, zwijntjes én een theehuis BEVELANDEN en THOLEN 7 Kinderboerderij De Binnenhaven in Hansweert wacht een facelift. Met nieuwe dieren én een nieuw pand. ven op zich neemt, buigen zich over een renovatie van het terrein. Om het reilen en zeilen van de kin derboerderij 'nieuwe stijl' juridisch af te dichten, wordt een nieuwe stichting in het leven geroepen. Den Hollander: „Er wordt gedacht aan uitbreiding met een kantine of theehuis. De kinderboerderij moet ook meer dan nu een educatieve functie krijgen. Er wordt nu gepuz zeld op een ontwerp. Zo is het nog de vraag of er een nieuwe stal komt, zodat het huidige onderko men van de dieren kan worden om gebouwd tot theehuis. Of laten we de stal zoals ie nu is en komt er een compleet nieuwe kantine?" De weides van De Binnenhaven worden ook aangepakt, legt Den Hollander uit. „We delen ze op, zo dat elke groep dieren een eigen stukje wei heeft. Ik verwacht dat De Binnenhaven er over een jaar of drie compleet anders uitziet." Ook is er is een Club van Hon derd (lees: club van donerende sym pathisanten) opgericht om de plan- nen een extra financieel duwtje in de goede richting te geven. Den Hollander beperkt zijn rol tot het 'Ik wil met dit project gewoon nog één keer laten zien wat ik waard ben. Op een vrijwillige, ontspannen basis, dat wel' verzorgen van dieren. „Ik heb de voorbije jaren heel veel tegenslagen gehad met mijn gezondheid. Ik moet het dus echt rustig aan doen. Maar de ervaring en contacten die ik in meer dan vijftig jaar met die ren heb opgedaan, komen vast goed van pas. Ik wil met dit project gewoon nog één keer laten zien wat ik waard ben. Op een vrijwilli ge, ontspannen basis, dat wel. Weet je, Hansweert vraagt al heel lang om een leuke doe-locatie. Dat lukte steeds maar niet. Maar nu gaat het écht gebeuren!" Resoluut draait ezel tje Frelleke haar kop om. Geitjes? Opzouten! Madame Frelleke gaat eten. En daar kan ze geen gemekker bij gebruiken. Je zou niet zeggen dat de tien jaar oude ezelin pas anderhalve week op kinderboerderij De Bin nenhaven in Hansweert vertoeft. „Frelleke is hier al duidelijk de ba zin", vertelt vrijwillig beheerder Jo hn den Hollander (59). Frelleke is geboren en getogen op de kinder boerderij in Terneuzen, maar moest daar weg omdat het niet zo boterde tussen haar en dochter Froukje. Door het overlijden van een pony had de boerderij in Hans weert ruimte voor haar. En daar blijft het volgens Den Hollander niet bij. De Binnenha ven heeft grote plannen. Binnen kort arriveren er twee hangbuik zwijntjes, niet veel later zal een ho pelijk drachtige Dexter-koe (het kleinste koeienras ter wereld) vol gen. „En voor Frelleke laten we ook nog een hengst aanrukken, zodat we hier volgend jaar ook een ezel veulentje hebben rondlopen", al dus Den Hollander. Tel dan nog wat pauwen, kalkoe nen en ganzen op bij de al aanwezi ge schapen, Indische loopeenden, pony, konijnen en duiven en je mag best van een volwaardige kin derboerderij spreken. Nou ja, op het onderkomen na dan. Maar ook Er wordt gedacht aan uitbreiding met een kantine of theehuis. De kinderboerderij' moet ook meer een educatieve functie krijgen op dat vlak is er verbetering in zicht. De gemeente Reimerswaal en Stichting Behoud en Zorg Land goed Familie Van Nieuwenhuijzen, die het beheer van De Binnenha- WEMELDINGE, Het opruimen van asbest dat is vrijgekomen bij de brand in de schuur aan de Bonzij weg in Wemeldinge zal zeker nog een week duren. Dat valt te lezen in een brief die omwonenden hebben gekre gen. Bij de brand, maandagmid dag, zijn asbesthoudende deeltjes in de aangrenzende tuinen te recht gekomen. Daarvoor heeft de gemeente enkele maatregelen getroffen. De inventarisatie van de ver ontreiniging duurt naar verwach ting twee dagen. Omdat daar dinsdag al mee begonnen is, kan de daadwerkelijke schoonmaak waarschijnlijk vandaag beginnen. Die opruimwerkzaamheden zul len minimaal een week duren, waarbij ook in het weekend nog zal worden doorgewerkt. Het gebied waar de asbestdeel- tjes zijn neergekomen is afgezet. Bewoners wordt geadviseerd om niet door of over vervuilde grond te lopen, er geen kinderen te la ten spelen en schoenen niet mee naar binnen te nemen. Verder vraagt de gemeente om de auto niet te gebruiken als die in het ge bied stond waar de deeltjes neer kwamen. Voorjaarsconcert Lux Aeterna DONDERDAG 7 APRIL 2016 Binnenhaven boert goed door Raymond de Frel John den Hollander rekent er op dat de kinderboerderij in Hansweert over drie jaar een metamorfose heeft ondergaan, foto Marcelle Davidse John den Hollander, beheerder door Willem Adriaansens christelijke oratorium vereniging goes RK H. Maria Magdalenakerk te Goes Zaterdag 9 april 2016, 20.00 uur Programma Niccolö Jommelli - Requiem Gioachino Rossini - Messa di Rimini Uitvoerenden Christelijke Oratorium Vereniging Goes Holland Symfonie Orkest Elma van den Dool Myra Kroese Robert Luts Kees van Hees Janny Dieleman sopraan alt tenor bas conti nuo-orgel Toegangsprijs 25,00 jongeren tot 18 jaar 10,00 (kerk) Kaarten verkrijgbaar via www.covgoes.nl en bij koorleden, Boekhandel De Koperen Tuin te Goes en Den Dekker Muziek te Kapelle. Dit concert wordt mede mogelijk gemaakt door financiële bijdragen van de Provincie Zeeland, de Gemeente Goes en diverse bedrijven. Dirigent Wim van Herk Frelleke? Wat is dat nou toch voor een gek ke naam voor een ezel, dacht John den Hol lander toen hij de nieuwste aanwinst van De Binnenhaven ophaalde in Ter- neuzen. PZC-verslaggever Ray mond de Frel gaf hem gisteren opheldering. „Frelleke figureer de tien jaar geleden in mijn bruidsreportage en tijdens elke wandeling of fietstochtje door de buurt hieiden mijn kinderen en ik even bij haar halt voor een aai. De ze ezel is naar mij vernoemd. Je wilt overigens niet weten hoe vaak ik al heb gehoord dat ik op haar lijk. Geeft niets, ik ben er trots op!" De Frel maakte in 2006 voor de PZC een serie over het wel en wee op de kinder boerderij in Terneuzen. De slotaflevering ging over de ge boorte van een ezeltje, dat als be dankje voor de serie door de beheer ders Frelleke werd genoemd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77