Voetbalclubs DFS en Renesse willen al snel samensmelten Wielerstichting op jacht naar nieuwe sponsoren dit jaar deel uit van topcompetitie ZEELAND 15 „De plannen voor een samen werking waren er al langer", ver telt DFS-voorzitter Theo Gerf- kens. „Maar dit seizoen kampen we, onder meer door blessures, met grote personele problemen. We hebben binnen de vereniging daarom de wens uitgesproken om met Renesse samen te gaan en daar is overwegend positief op ge reageerd." Op 3t maart werd tijdens een extra ledenvergadering bij de za terdag-derdeklasser uit Burgh- Haamstede gestemd over de sa menvoeging. Het merendeel van de stemmers vulde een positief antwoord in op het kiesbiljet. „Een enkeling was tegen, vooral om geografische redenen", aldus Gerfkens. „Maar wij hadden het gevoel dat we de beslissing niet langer konden uitstellen. We zijn enorm bang dat er anders een gro te leegloop plaatsvindt. Boven dien kwam afgelopen week, toe vallig tegelijk met onze ledenver gadering, een bericht naar buiten waarin de verwachting werd uit gesproken dat een groot deel van de Zeeuwse clubs het de komen de tien jaar zeer zwaar zal krij gen." DFS en Renesse willen alle za- 'Wij hadden het gevoel dat we de beslissing niet langer konden uitstellen' ken voor 1 mei geregeld hebben met de voetbalbond KNVB, zodat zij met ingang van komend sei zoen al verder kunnen gaan als FC De Westhoek. Het eerste, twee de en derde team zullen dan op zaterdag in Burgh-Haamstede spe len. Op zondag zal één team in de reserve zesde klasse in Renesse voetballen, zoals nu al het geval is. Het is tevens de intentie om binnen drie jaar definitief te fuse ren. „Voor de spelers van ons die nog ambitie hebben om prestatief te voetballen, is dit een goede ont wikkeling. Zij komen mogelijk in aanmerking voor het eerste team, dat op zaterdag in actie gaat ko- 'Voor de spelers van ons die nog ambitie hebben, is dit een goede ontwikkeling' men", geeft Renesse-voorzitter Leon Bakker aan. Zijn vereniging stemt op vrijdag rs april over de samensmelting. „Maar dat is slechts een formaliteit. We zijn er al wel uit dat we dit willen." ZSC'62 Waar bij de jeugdelftallen van FC De Westhoek naast DFS en Renes se ook ZSC'62 uit Scharendijke be trokken is, zal dat bij de senioren afdeling van de combiclub voorlo pig niet het geval zijn. De zater dag-vierdeklasser wil de komen de tijd nog op eigen kracht ver der. „In 2014 is besloten eerst twee jaar uit te trekken om naar een mogelijke centrale accommodatie te kijken. Daar komt rond decem ber meer duidelijkheid over", legt voorzitter Peter van Santé uit. „We snappen dat de noodzaak voor DFS en Renesse om versneld samen te gaan groot is, maar wij wachten daar nog even mee." Alain de Smit rijdt als IJzendij- kenaar een thuiswedstrijd. „Ik kom weliswaar beter tot mijn recht in heuvelachtige wedstrij den, maar aangezien de wedstrijd vijf kilometer van mijn woning is, ben ik extra gemotiveerd." Bovendien gaf hij in Spanje al blijk van een goede vorm. De ne gentienjarige renner finishte tij dens een wielerwedstrijd in Bescanó immers als derde. „Dat gaf inderdaad vertrouwen, maar het is als tweedejaars belofte las tig om je staande te houden in een wedstrijd zoals de Omloop van de Braakman. Het verschil tussen de junioren en de elites en beloften is immers groot. Bij de elites en beloften wordt er veel harder gereden." De renners van ZRTC Theo Middelkamp willen zich even eens in eigen provincie tonen. „Als Zeeuwen weten we wat het is om over kasseien te rijden. Kas seien zijn immers kenmerkend voor onze provincie. Hopelijk kunnen we daar ons voordeel uit halen", zegt Eloy Raas uit 's-Heer Hendrikskinderen. De eerste kennismaking van ZRTC Theo Middelkamp met de topcompetitie verliep echter niet zonder slag of stoot. Door om standigheden finishte alleen Mi chael de Jong namens de Zeeuw- se club in het eerste peloton tij dens de Ster van Zwolle. Michel Stroosnijder blijft echter positief. „De Ster van Zwolle was goed voor onze conditie. Zes van onze renners behaalden de eindstreep en daar hopen we in de Omloop van de Braakman de vruchten van te plukken." De Omloop is ook een samen komst van veel bekende ploeglei ders. Adri van Houwelingen zwaait de scepter bij Metec-TKH Continental Cycling Team. In 1976 werd hij als renner nog tweede in de Omloop van de Braakman achter de IJzendijke- naar Toine van den Bunder, die het jaar daarvoor ook al de sterk ste was. Van Houwelingen weet dus wat zijn renners kunnen ver wachten. Hetzelfde geldt voor zijn collega Robin Chaigneau, die in 2008 de Wim Hendriks Trofee won. Bij andere continentale ploe gen zijn eveneens verschillende oud-profs actief als ploegleiders zoals Michiel Elijzen (SEG Ra cing Academy), Martijn Maas kant (Cyclingteam Join-S-De Rij ke), Piet Rooijakkers (Baby- Dump Cycling Team) en Grischa Niermann en Richard Groenen- daal (beiden Rabobank Develop ment Team). Voor de goed orde: het voortbe staan van de wedstrijd is (nog) niet in gevaar. ZLM Verzekerin gen blijft ook na 2017 nog voor een periode van drie jaar verbon den aan de internationale koers voor wielrenners onder 23 jaar, maar de bijdrage wordt wel afge bouwd. „Het mooie van ZLM is dat ze ons ruim de tijd geven om voor vervanging te zorgen", zegt Bo gaert. „Ik zie ook wel mogelijkhe den, maar we moeten de spon sors uiteindelijk nog wel binnen zien te halen. En zolang dat nog niet het geval is, brengt dat spanning en zorgen met zich mee. We zijn nu vooral druk ge weest met de editie van dit jaar. 'Het zou eeuwig zonde ais deze wedstrijd op den duur zou verdwijnen. Dat mag niet gebeuren' Als die erop zit, moeten we hard aan de slag." Nations Cup De organisatie hecht er aan om de huidige formule - een twee daagse wedstrijd - te handhaven. Mocht het echter niet lukken om een opvolger van Roompot Vakan ties te vinden, dan wordt het de komende jaren weer een eendaag se klassieker. De wielerkoers wordt als sinds 1996 verreden en maakt al geruime tijd deel uit van de Nations Cup voor renners on der 23 jaar. Dat is een reeks wed strijden voor beginnende profs. Volgende week vrijdag 15 en za terdag 16 april wordt een nieuwe editie verreden. De belangstelling voor de wedstrijd, die op Tholen met een ploegentijdrit begint, is enorm. Er hebben zich 28 landen ploegen aangemeld en daaronder bevinden zich sterke wielernaties als Italië, Denemarken, Frankrijk, Duitsland en Rusland. Verder staan er ook selecties uit Austra lië, Japan en Algerije aan het ver trek. „Onze wedstrijd is pure recla me voor Zeeland", vindt Bogaert. „Het zou eeuwig zonde als deze wedstrijd op den duur zou ver dwijnen. Dat mag niet gebeuren en daar gaan we met de stichting en alle vrijwilligers keihard ons best voor doen." DONDERDAG 7 APRIL 2016 door Daniel Vervelde VLISSINGEN. Vanaf komend voetbal seizoen verdwijnen de namen van DFS en Renesse uit het Zeeuwse voetbal. Na het samengaan van de jeugdafdelingen van beide Schouw- se clubs als FC De Westhoek, zul len ook de senioren van de vereni gingen hun krachten gaan bunde len onder die naam. Theo Gerfkens voorzitter DFS Leon Bakker voorzitter Renesse bij de Omloop ZEEUWEN PROGRA MMa 8.30 uur. Uitreiken van rugnummers 10.00 uur. Vergadering ploeg leiders in restaurant Au Port 10.30 uur. Juryvergadering 11.15 uur. Presentatie ploegen op het startpodium voor De Kaaie 12.00 uur Start wedstrijd in de Waterpoortstraat Philippine 16.20 uur Finish in de Kasteel straat Philippine 16.30 uur Huldiging op podi um aan finishlocatie ERELIJST De Omloop --van de Braakman werd vorig jaar ge wonnen door de Belg Frederik Frison (destijds opleidingsploeg Lotto-Soudal). De 23-jarige renner, die tegenwoordig prof is bij Lotto-Soudal, kwam solo over de meet Den nis Raadt- gever uit Kapelle is de laatste Zeeuwse winnaar van de Om loop van de Braakman. Hij was de beste in de editie van 2004. OUD-PROFS door jan Dagevos GOES. De sponsorcommissie van de ZLM Roompot tour moet na de editie van volgende week aan de bak. Het was al bekend dat Room pot Vakanties vanaf volgend jaar stopt met de sponsoring van de in ternationale koers voor top talenten en inmiddels heeft ook ZLM Verzekeringen aangegeven op termijn als geldschieter te willen af bouwen. „Zolang we nog geen ver vangers hebben, baart ons dat zor gen", zegt voorzitter Eddie Bogaert van de organiserende wielerstich ting Arjaan de Schipper Trofee. Eddie Bogaert voorzitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69