Jk- Kans klein op vierde bekerwinst op rij voor driebanders Dallinga Wielerwedstrijd in Zeeuws-Vlaanderen maakt WIJ? 14 ZEELAND Van Coethem laat zich even toejuichen in Scheldeprijs Zes kasseistroken in parkoers van 47e Omloop van de Braakman. Brian van Goethem toonde zich gisteren even tijdens de Schelde prijs. Toen het peloton arriveer de op het aankomstcircuit nabij Antwerpen en men nog drie rondes moest koersen, kneep de Sluiskilse wielrenner van Team Roompot ertussenuit. Hij leidde even samen met Frederik Back- aert van Wanty-Groupe Gobert. Maar al snel werden ze terugge pakt. Van Goethem finishte uiteinde lijk als 105e op 2.18 minuten van Drieuursrace in omgeving Rilland Rondom Rilland is zaterdag een drieuursrace van Motor En- duro Vereniging Zeeland. Er is daarvoor een speciaal, onver hard parkoers uitgezet van twaalf kilometer. Rijders kun nen solo meedoen of samen met één andere coureur een team vormen. De belangstelling voor de wed strijd is groot. De start is om 13.00 uur. Winst handballers Haro in play-offs In de strijd om promotie naar de eredivisie hebben de Zeeuw se handballers Zeno Canninga en Jari van de Moosdijk goede zaken gedaan met hun Rotter damse club Haro. Na een neder laag in de eerste wedstrijd werd dinsdagavond met 35-18 gewon nen van WHC. Haro strijdt in de play-offs met drie andere ploegen voor pro motie naar de eredivisie. De beste drie van de vier promove ren rechtstreeks. De vierde heeft vervolgens nog een her kansing. de Duitse topsprinter Marcel Kit tel. Tijdens de Franse rittenkoers Cir cuit de Sarthe waren er gisteren twee etappes: een rit in lijn en een tijdrit. Nick van der Lijke uit Middelburg en Johnny Hooger- land uit Langeweegje, eveneens van Team Roompot, speelden daar geen rol van betekenis in. In het algemeen klassement staan ze respectievelijk 71e en 76e, bei den op meer dan elf minuten achterstand. Grote turnwedstrijd bij Voorwaarts Bij turnvereniging Voorwaarts in Axel zijn zaterdag de regiokam pioenschappen 5 en 6 divisie en D-niveau 2 en 3. Zo'n driehon derd turnsters uit Zuid-West-Ne- derland komen daarvoor naar 't Sportuus in Axel. Diverse Zeeuw se clubs, zoals Voorwaarts, Thor, Turn'87 en EMM, zullen ruim ver tegenwoordigd zijn. Het toernooi begint om 8.30 uur en duurt tot 20.00 uur. Bouzambou met Oranje naar Bakoe De Vlissingse zaalvoetballer Said Bouzambou gaat met het Neder lands team mee naar Bakoe. De bondscoach, Marcel Loosveld, heeft de selectie voor het tweede duel met Azerbeidzjan ongewij zigd gelaten. Oranje speelde in maart al tegen het land in de play-offs voor het wereldkampioenschap. De ploeg verloor met 5-1. In Bakoe heeft Nederland heel veel goed te ma ken, wil het nog naar het WK in Colombia gaan. De selectie bestaat in totaal uit veertien spelers. sport kort De Omloop van de Braakman is za terdag aan de 47e editie toe. De klassieker met de beste amateur wielrenners aan de start gaat over ruim 189 kilometer en kent maar liefst zes kasseistroken. De organi satie heeft een kasseienklasse ment in het leven geroepen en de winnaar van die ranglijst gaat met een heuse kassei naar huis. De Omloop van de Braakman, met start en finish in Philippine, maakt dit jaar voor het eerst deel uit van de Nederlandse topcompe- titie. De Belgische ploegen zijn daardoor uitgesloten van deelna me. Dat ziet organisator Edwald Martijn in de toekomst graag anders. „Die buitenlandse in breng was in het verleden van toe gevoegde waarde voor de wed strijd. De opleidingsploeg van Lotto-Soudal krijgt nu niet de kans om de overwinning van Frederik Frison te verdedigen. Dat vind ik jammer." Toch heeft elk nadeel zijn voordeel. Dat realiseert Martijn zich maar al te goed. „Nu we on derdeel zijn van de topcompeti- tie, komen de beste Nederlandse beloftecoureurs aan het vertrek. We hopen dan ook dat de top- competitie onze wedstrijd een boost geeft." De Omloop van de Braakman is dankzij de topcompetitie verze kerd van de deelname van zeven continentale wielerploegen. Mar tijn verwacht dat die ploegen gaan strijden om de zege. „In de eerste topcompetitiewedstrijd, de Ster van Zwolle, zagen we vooral de renners van Cycling Team Jo Piels, Cycling Team Join-S-De Rijke en Metec-TKH Continental Cycling Team voor aan. Dat zijn, denk ik, de drie bes te teams aan het vertrek. Bij die ploegen maken respectievelijk El- mar Reinders, Coen Vermeltfoort en Oscar Riesebeek grote kans op de zege." Adri van Houwelingen, ploeg leider bij Metec-TKH Continen tal Cycling Team, is het daarmee eens. „De ogen gaan met name op Cycling Team Join-S-De Rij ke en Cycling Team Jo Piels ge richt zijn. Beide ploegen komen met sterke selecties naar Zee land. Hopelijk kunnen we met die ploegen mee de finale kleu ren." Dat het moeilijk wordt, heeft te maken met de teamsamenstel ling. Dick Jaspers en Eddy Mer- ckx zijn er immers niet meer bij. Toch ziet teamcaptain Patrick Vasseur wel podiumkansen. „We hebben nog altijd Frédéric Caudron, de alleskunner, en Jean Paul de Bruijn. We spelen met z'n vijven en wisselen elkaar af." Dat is ook nodig, omdat laatst genoemde pas op zijn vroegst vrijdag instroomt en de eerste wedstrijd tegen Post Luchtkana- len mist. De Bruijn vertoeft na melijk nog in Egypte, waar hij op uitnodiging van Ragai Henri, een van de betere Egyptische bil jarters, enkele demonstraties en lessen verzorgd in het bandsto ten. Het zal tegen Post Luchtkana- len aan Patrick Vasseur, Berry Dallinga, Steven van Acker en Frédéric Caudron zijn om de fun dering te leggen voor het overle ven van de poulefase. Met Caudron heeft de ploeg wel de beste speler van de Nederlandse competitie in huis met een alge meen gemiddelde van 2.118. Of dat goed genoeg gaat zijn voor het bereiken van de halve fina les, moeten de komende wedstrij den uitwijzen. Dallinga is in een poule inge deeld met Post Luchtkanalen uit Rosmalen, VDO uit Oss en Buffa- lo.nl uit Den Haag en begint van daag vanaf 14.00 uur aan het toer nooi. Sport sport@pzc.nl SCHOTEN RILLAND ROTTERDAM AXEL VLISSINGEN MIDDELBURG Clinic voor vrouwen bij Oemoemenoe De Middelburgse rug byclub Oemoemenoe houdt zaterdag een clinic voor vrouwen. De clinic is voor vrou wen die in de tweede klasse spelen, maar ook voor meisjes en en vrouwen vanaf vijf tien jaar die kennis willen maken met de rugbysport. Het doel van de clinic is het verbeteren van de rugbyskills door mid del van verschillende oefenvormen. Ook zal er aandacht zijn voor de theorie. Ter afsluiting worden er een paar wedstrijden 4 v'« gespeeld. Het pro gramma gaat om 10.00 uur van start. Meer informatie is te vinden op de Face- book-pagina van Oe moemenoe. NIEUWDORP Jeugdrenners in actie in Nieuwdorp Het wielercomité van Nieuwdorp houdt ook dit jaar weer een jeugdronde. Zaterdag komt de wielerjeugd in actie in een wed strijd die punten kan opleveren voor plaat sing voor het Ne derlands kampioen schap. Alle categorie ën komen vanaf 12.00 uur aan het ver trek. Om 14.00 uur is er een race voor de ID-renners en daar voor is een behoorlij ke belangstelling met ruim twintig inschrij vingen. Vorig jaar waren er ook nog dikkebanden- wedstrijden, maar die worden deze keer niet gehouden. Start en finish zijn za terdag aan de Haven weg in Nieuwdorp. Kasseien horen door Jan Dagevos en Job de Feijter KLASSEMENT KASSEIEN Er zijn zes kasseistroken in het parkoers opgenomen en de organisatie heeft een kasseien klassement in het leven geroepen. Bij elke strook zijn er sprints en verdienen de num mers één, twee en drie punten. Voor de winnaar ligt er 75 euro klaar. De zes kasseistroken, waar 25 sprints zijn uitgezet, liggen op de volgende locaties: 1. Timmermansweg nabij IJzendijke-Watervliet 2. Casteleynstraat nabij Waterland-Watervliet 3. Kasseiweg nabij Watervliet 4. Smokkelweg nabij Watervliet 5. Boekhouteweg nabij Boekhoute 6. Bolderweg tussen Philippine en IJzendijke door Joop van den Oudenhoven VLISSINGEN. De driebanders van Dallinga.com uit Sluiskil beginnen vandaag aan de bekerfinale. Ze zouden in Rijsbergen de cup voor de vierde maal op rij kunnen win nen, maar dat is wel bijna onmo gelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68