DE WEEK JIT THUIS 7 mm THUISBIOS Eric was in verleden een kindsoldaat Te lang hangen op verkeerd feestje Een potje politiekwartet mam# The Huntsman: Winter's War ACTIE A Bigger Splash DRAMA Triplo 9 ACTIE Regression THRILLER Cop Car MISDAAD Burnl DRAMA Donderdag 7 april 2016 Regie: Cedric Nico- las-Troyan. Hoofdrollen: Emily Blunt, Chris Hemsworth, Charlize Theron en Jessica Chastain. Na het enorme succes van 'Snow White and the Hunts man' (2012), wereldwijde opbrengst: 400 miljoen dol lar, moest er natuurlijk een vervolg komen. Vooral het personage dat Chris Hemsworth speelde, de stoere en stuurse vechters baas Eric, sprak tot de ver beelding. Hoe zag zijn verle den eruit? Waar kwam hij vandaan? Al deze vragen worden beantwoord in de ze voorgeschiedenis, waar in de Huntsman te maken krijgt met een oude beken de, de kwaadaardige konin gin Ravenna (Charlize Theron), die zelfs haar zus ter Freya (Emily Blunt) niet spaart. Na het doden van Freya's geliefde en baby verandert zij in de Ijskoningin die haar ei gen imperium opricht, compleet met een leger kindsoldaten, waarvan ook Eric aanvankelijk deel uit maakt. Net als de voorgan ger is dit ook een film boor devol actie met een eigen interpretatie van sprookjes figuren. Maar wie deze film met de Disney-animatiehit 'Frozen' vergelijkt, zal snel tot de slotsom komen dat deze productie duidelijk op een ouder publiek mikt. (AZ) Regie: Luca Guadagni- no. Hoofdrollen: Ralph Fien- nes, Tilda Swinton, Dakota Johnson en Matthias Schoenaerts. De titel van het zomerse filmdrama 'A Bigger Splash' verwijst niet alleen naar het gelijknamige schilderij van David Hockney van een Californisch zwembad. Maar vooral naar de im pact die de platenproducer en aandachtjunk Harry (een extatische rol van Ralph Fiennes) maakt op zijn omgeving. Als hij zijn ex, een rockzangeres met een stemprobleem (Tilda Swinton), en haar nieuwe vriend (Matthias Schoen aerts) opzoekt op hun va kantieadres, neemt Harry de teugels over en probeert hun levens naar zijn hand te zetten. Het eindigt in een drama. De film leunt zwaar op de vertolkingen van de hoofdrolspelers. Vooral Swinton imponeert met haar subtiele vertol king van de ster met stem bandproblemen. Aan het eind zakt 'A Bigger Splash' helemaal in. De kijker voelt zich een gast die te lang op een verkeerd feestje is blij ven hangen. (Ab Zagt) Mat thias Schoe naerts, Tilda Swinton, Dakota Johnson en Ralph Fiennes (v.l.n.r.). Regie: John Hillcoat. Hoofdrollen: Casey Affleck, Kate Winslet, Woody Har- relson. De sterrencast kan niet voorkomen dat deze actie thriller voelt als een chao tisch potje politiekwartet. Het begint als een stel fou te wouten een deal sluit met de Russische maffia. Omdat de grote baas gevan gen zit, wordt de boel be stierd door diens echtgeno te; Kate Winslet heeft een lekker accent, maar is zelfs met blauwe oogschaduw, platina haar en blingbling- niet ordinair te krijgen. De deal blijft even schim mig als de parkeergarages in Atlanta waar is gefilmd. Duidelijker is de afleidings manoeuvre: leg een agent om en het hele korps spoedt zich naar de plek van deze code 999, zodat jij elders ongestoord je gang kunt gaan. Een origi neel uitgangspunt. Je vraagt je af of het echt zou werken, omdat de film vrij realistisch aandoet. Jam mer genoeg - of expres want éxtra realistisch? - ontbreekt het grote plaatje en blijft het bij losse actie scènes. (Tisha Eetgerink) Nu op dvd, blu-ray, vod De acteurs uit de Harry Potter-films schudden graag hun jeugdige imago van zich af. Daniel Radclif- fe ging voor duistere perso nages in 'Horns', nu kiest Emma 'Hermione' Watson voor een misbruikslachtof fer in de thriller 'Regres sion'. Middels een soort hypnose worden verdach ten gedwongen in hun ge heugen te graven om zo de zaak te kunnen sluiten. Maar hoe betrouwbaar is deze techniek? 'Regres sion' laat je gissen naar de waarheid, maar wanneer dromen en waanbeelden de overhand krijgen, wordt het allemaal te mistig. Nu op dvd en vod De politieauto uit de titel is van Sheriff Kretzer (Ke vin Bacon). De wagen wordt door twee jochies gevonden in een afgelegen bebost landschap. Een joy- ride volgt, maar de jonge bestuurders weten niet dat ze daarmee de woede van Kretzer ontketenen. De sheriff heeft alle reden tot kwaadheid, want de au to werd gebruikt voor het wegwerken van een lijk. De thriller slaat een duiste re weg in wanneer de klei ne getuigen uit de weg ge ruimd moeten worden. -> Nu op dvd en vod 'Burnt' draait om topchef Adam (Bradley Cooper), die met de drugs nog in zijn neus in de goot te recht is gekomen. Zijn doel: opkrabbelen en Mi- chelinsterren halen. Waar om Adam zo zelfdestruc tief is geworden, legt de film amper uit. Dat maakt meeleven met Adam lastig. En dan worden ook nog ac teurs als Emma Thompson en Matthew Ryce onderbe nut. 'Burnt' komt eigenlijk nooit echt op smaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59