6 JIS GEEN MOEITE MET Chris M cms worth Hoewel hij weer de sterke man speelt in The Huntsman: Winter 's War' wor dt hij omringd door imposante wouwen personages. „Wat mij betreft mag dat veel vaker voorkomen." Ik voelde me geïntimideerd omdat mijn tegenspeelsters heel sterk zijn in improviseren Terecht standbeeld voor geniale scenarist NU IN DE BIOS Eantl of Mine DRAMA Eddie the Eagle FILMBIOGRAFIE Miss You Already MELODRAMA I)e Helleveeg DRAMA •-m DOOR AB ZAGT Zenuwachtig friemelt Chris Hemsworth aan zijn trouwring. Het tafereel strookt niet met het imago dat de Au stralische acteur oproept in stoere films als Thor, Rush en zijn tweede op treden als The Huntsman, de zelfverzekerde vech tersbaas uit de sprookjeswereld van Sneeuwwitje. Hemsworth (32) geeft toe dat het een onschuldige tic is waarvan hij zich terdege bewust is. „Ik word er wel vaker op gewezen. Het heeft mij in het ver leden al eens een trouwring gekost. Ik kwam er te laat achter dat ik de ring ergens had laten vallen. Wat mijn vrouw zei? Zij schold mij uit voor idioot!" Chris' huwelijk met de Spaanse ac trice Elsa Pataky heeft het inci dent overleefd. Sterker nog: de ac teur, uitgeroepen door People's Magazine als 'de meest sexy man op aarde', nam het besluit met zijn gezin (eega en drie kinderen, India Rose (3) en de tweeling Tristan en Sasha van 2) Hol lywood de rug toe te keren en weer naar Australië te verhuizen. Waarom? „Omdat ik wil dat mijn kinderen een zo normaal mogelijk leven krijgen", vertelt Hemsworth in Hamburg, waar hij interviews geeft over zijn nieuwe actiefilm The Huntsman: Winter's War. „Ik ben voor het grootste deel van mijn leven op het platteland opgegroeid. Ik wil mijn kinderen ook zo'n jeugd geven. Om filmrol len te krijgen, hoefje tegenwoordig niet meer in Hollywood te wonen." Hemsworth denkt niet dat zijn beslissing een ne gatief effect zal hebben op zijn carrière. „Mijn films worden meestal buiten Hollywood opgeno men. En voor audities zijn er mogelijkheden onli ne." De status als internationale filmster van de Australiër, wiens broers Liam en Luke ook acte ren, staat als een huis. Inmiddels zijn regisseurs tot de ontdekking gekomen dat hij niet alleen af hankelijk is van zijn imponerende fysiek. Dat be wees hij onder meer in de autoracefilm Rush, waarin hij overtuigend de betreurde coureur Ja mes Hunt speelde. Spektakelfilms zijn toch zijn specialiteit. Vooral als de superheld Thor, de Noorse halfgod met de enorme hamer, maakt hij furore bij het jonge, vooral vrouwelijke bioscooppubliek. Ook als de Huntsman (een huurling met een overlevingsin stinct) is hij populair gezien het enorme succes van Snowwhite and the Huntsman (2012). De ster uit deze film, Kirsten Stewart die Sneeuwwitje ver tolkte, keert niet terug in de nieuwe film. De breed uitgemeten affaire die zij op de set had met de getrouwde regisseur van deze productie, Ru pert Sanders, bracht de filmstudio op het idee haar personage te schrappen. Ook de regisseur is niet meer van de partij. Op deze beslissing wil Hemwsworth geen commentaar geven. Omdat de nieuwe film zich in de periode voor de introductie van Sneeuwwitje af speelt, is het volgens hem drama tisch verantwoord. Bovendien heeft hij nu drie sterke vrouwen om zich heen: Charlize Theron (die terugkeert als de vileine koningin Ravenna), Emily Blunt (als de sneeuwkoningin Freya) en Jessi ca Chastain (als de grote liefde van de Huntsman). Hemwsworth juicht deze bezet ting toe. „Ik vind dat actiefilms en de superheldensaga's al veel te lang door mannen worden gedomineerd. Ik pleit er voor meer sterke, vrouwe lijke karakters te gebruiken. Deze drie collega's verstaan hun vak. Ik vind Charlize behoorlijk angstaanjagend in deze vertolking." Ook in een volgende film, een nieuwe versie van Ghostbus- ters, werd Hemsworth gecon fronteerd met een meerder heid aan vrouwelijke tegen spelers. In deze remake van de kaskraker worden de gees tenjagers door comédiennes gespeeld onder wie Melissa Mc Carthy en Kristen Wiig. „Ik voelde me geïntimideerd omdat zij sterk zijn in improvi seren. Ik delfde vaak het onderspit. Ik ben be nieuwd wat er van mijn aandeel overblijft." Trumbo DRAMA Donderdag 7 april 2016 Bloedstollend drama over Duitse krijgsgevangenen die aan de Deense kust tal loze door de nazi's ge plaatste landmijnen moe ten ontmantelen. Een bijzondere kijk op de gevolgen van oorlogsge weld. De Engelse schansspringer Michael Edwards, beter be kend als Eddie the Eagle, deed mee aan de Olympi sche Winterspelen van 1988. Portret van een clow neske sportheld. «7 Drew Barrymore en Toni Collette spelen vriendinnen met tegengestelde levens. De ene is burgerlijk, de an dere avontuurlijk. Als een van de twee borstkanker krijgt, nemen beide levens een andere wending. De verfilming van de gelijk namige roman van A. F.Th. van der Heijden levert knap drama op. Hannah Hoek stra schittert als een jonge vrouw wier leven door een drama uit haar jeugd is ver woest. Aangrijpend verteld. STERKE VROUWEN Regie: Jay Roach. Hoofdrollen: Bryan Cran ston, Helen Mirren, Diane Lane en John Goodman. Linkse idealisten in Hol lywood. Zijn ze er nog? Wie durft zich nog net zo uit te spreken als de legendari sche scenarist Dalton Trumbo die in de jaren '50 een van de grootste doel witten was van de heksen jacht op vermeende com munisten in het filmmekka van Amerika? De welbe spraakte Trumbo krijgt in deze film van Jay Roach (regisseur van de Austin Powers-komedies) een wel verdiend standbeeld. Bryan Cranston ('Breaking Bad') overtuigt als de man die met een aantal collega's de rechtse rakkers uit Hol lywood trotseerde die deze ketters het liefst achter de tralies willen zetten. Dit laatste overkomt Trumbo als hij het Amerikaanse Congres in een hoorzitting beledigt met zijn snedige antwoorden. In intellec tueel opzicht is hij zijn te genstanders de baas, maar tegen de door angst gere geerde Amerikaanse over heid was hij machteloos. Toch is het leven van Trum bo een Amerikaanse droom. Ondanks de boycot door de filmstudio's kan hij als begaafd scenarist on der valse namen doorwer ken. Wie van het oude Hol lywood houdt, zal zich ze ker vermaken bij deze film biografie. Prachtig zijn de confrontaties tussen Trum bo en John Wayne die hij lik op stuk geeft over diens niet bestaande oorlogsver leden. Ook Helen Mirren als de valse roddeltante Hedda Hopper is een genot om te zien. (Ab Zagt) -A Bryan Cranston speelt de legendarische scenarist Dalton Trumbo. d

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58