In de hulskamer van Anna Bigband gaat met de tijd mee 2 UIT# Tlie Evergreens 45 jaar (ihanese popster in De Spot BachPlus wisselt haar maandelijkse canta teconcerten af met bijzondere recitals, waarbij een bekende solist optreedt. Voor 10 april was cellist Roel Dieltiens uitgeno digd, maar deze moest wegens polsproble men afzeggen. Artistiek leider Bart Naes- sens stelde in enkele dagen een ander pro gramma samen, rond het thema 'In de huis kamer van Anna Magdalena Bach'. Johann Sebastiaan Bach wordt gezien als de groot ste componist. Hij schreef ongelooflijk veel werken. Hij kreeg ook een heleboel kinderen, van wie er vier componist werden. Voor zijn tweede vrouw, Anna Magdalena, stelde hij het 'Notenbüchlein' samen. In dit boekwerkje staat een aantal composities die zij kon spelen en waarmee ze haar techniek kon verbeteren. In Huize Bach werd veel gemusiceerd. Bachplus grijpt terug naar dat boekwerkje. „We spelen een selectie met composities uit het 'Notenbüchlein für Anna Magdalena Bach', een soort kijkdoos die een idee geeft van het dagelijkse leven van The Evergreens bestaat 45 jaar. En dat laat Zeelands oudste bigband niet onge merkt aan zich voorbijgaan. In april, mei en juni staan de muzikanten op het po dium met Zeeuwse singer-songwriters. Evergreens-op- richter en diri gent Jacques Laroes weet nog precies hoe het zich voltrok, 45 jaar geleden. Het was op een avond bij de plaatselijke mu ziekvereniging in Kapel- Ie. Na de repetitie werd geregeld een 'bal na' ge houden; een dansavond met livemuziek. „De groep die optrad was niet om aan te horen", grinnikt hij. „Dit kon den we zelf beter." Daarmee was The Ever greens geboren, als dans- orkest welteverstaan. De echte bigband ontstond in '74, toen hij meedeed aan een kampioenschap voor blaaskapellen en een jurylid opperde dat een bigbandformatie niet zou misstaan. In die tijd speelde The Ever greens vooral op Walche ren, op personeelsfees ten in de fabrieken in het Sloegebied. Later breidde dat uit naar de rest van Zeeland, Neder land en zelfs Duitsland en Tsjechië. The Evergreens bete kent veel voor Laroes: „Ik zeg altijd: 'Ik heb twee kinderen én The Evergreens. Voel me de pater familias. We zijn net een achttienkoppig gezin." Laroes ziet het als zijn missie om zijn band mee te laten gaan met de tijd. Hoewel som mige dingen nog steeds hetzelfde zijn als 45 jaar geleden - de repetitie avond is bijvoorbeeld al tijd op dinsdag - gaat hij zo vooruitstrevend mo gelijk te werk. Nummers uit de jaren '30 en '40 zijn uit den boze. Het pu bliek dat daarvan houdt, is wijlen, is zijn theorie. In plaats daarvan staat muziek van artiesten als Lady Gaga, Claudia de Breij en the Rolling Sto nes op het programma. „Je kunt dat prima in een bigbandjasje steken. Kijk naar Robby Willi ams en Michael Bublé, die worden bij hun op tredens regelmatig bege leid door een groot or kest. Prachtig vind ik dat." Tijdens de drie jubileum concerten staan er naast de bandleden Zeeuwse singer-songwriters op het podium. De dirigent kijkt ernaar uit. „Fijn om wat nieuws te probe ren, zo blijft het span nend." De singer-songwritercon- certreeks begint op 15 april in De Vroone in Ka- pelle. Daarna: Arsenaal Theater Vlissingen (27 mei) en fiZi Zierikzee (5 juni). Singer-songwri- ters: Inge Maria, Maar ten Termont, Luc Maas en Rood de Jong. Donderdag 7 april 2016 door Jeanette Vergouwen door Sharon van Oost KING AYISOBA BRENGT PUBLIEK IN TRANCE Bart Naessens dirigeert de vocalisten, met links Amaryllis Dieltiens. Bandleider Hans Laroes (rechts) geeft de organist aan wijzingen. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54