Ook Woongoed legt nu zonnepanelen op huurhuis Rooster met rust en regelmaat baat scholier 6 WALCHEREN Ondernemer Renesse ziet af van strandhuisjes Korfballende kleuters Lekker uif regio, sfreekprotfocfen van Agriwiarkf Huurder moet tien euro per maand meer huur betalen, maar verdient minstens 22 euro terug. De winst is dus 12 euro 'Woensdagmiddag houden ouders graag vrij voor sportclubs en verjaardagsfeestjes' In de regio Mijn dorp, mijn stad "Doordat we onze beste aardappelen kiezen en ze met schil bakken, krijgen de chips een verrassend lekkere smaak." www.Qgrimorkt.nl door Maurits Sep MIDDELBURG Tweehonderd huur ders van Woongoed Middelburg kunnen dit jaar zonnepanelen op hun dak laten leggen. Dat kost ze 10 euro per maand, maar levert vol gens de woningcorporatie ten min ste 22 euro per maand op. Woongoed heeft dinsdag 86o huurders in de wijken Dauwen- daele en Magistraatwijk de kans geboden om zich aan te melden voor het zonnepanelenproject. Woensdag hadden zich al veertig mensen aangemeld. De corporatie had in het sociaal huurakkoord vorig jaar al beloofd tot 2020 per jaar honderd huizen te voorzien van zonnepanelen. Omdat het project nu pas begint, komen tot eind dit jaar tweehon derd huurders in aanmerking - RENESSE. Als ook de gemeenteraad tegen de komst van strandslaap- huisjes aan de Schouwse kust stemt, dan legt ondernemer Jan Roggeband zich daarbij neer. Roggeband had het idee om ie dere zomer 75 units te plaatsen aan de kust van Schouwen-Duive- land om deze te verhuren aan toe risten. Dat leidde tot een hoop op hef binnen de gemeente. Het Schouwse college van B en W deed onderzoek naar de moge lijkheden voor de strandslaaphuis- jes en legde dat begin deze week met een negatief advies voor aan de gemeenteraad. Daar staat Rog geband niet van te kijken. „Ik had al signalen vernomen die niet posi tief waren voor mij", zegt hij. „Ik vind het jammer. Ik denk dat de huisjes goed zouden zijn voor het imago van Renesse als familiebad plaats. Op de andere eilanden wor den ze namelijk vooral gehuurd door gezinnen en ze zitten bijna altijd vol. Maar als er geen draag vlak voor is, is er niets aan te doen." De beslissing ligt in han den van de gemeenteraad, die eind mei met een besluit komt. het quotum voor 2015 en 2016 bij elkaar opgeteld. Het project kost Woongoed zelf tweeduizend euro per huis. Op een dak komen zes panelen. Die worden gekocht bij en geïnstal leerd door het Zierikzeese bedrijf Saman. Dat doet dit ook al voor veel andere Zeeuwse woning bouwverenigingen. Dat maakte de keuze voor dit bedrijf logisch en fi nancieel aantrekkelijk, verklaart Petrie Pijnenborg van Woongoed. Op Walcheren kunnen huur ders van l'Escaut en Woonburg Walcheren al langer kiezen voor zonnepanelen op hun dak. „Wij zijn inderdaad later ingestapt. We hebben wat aarzelingen gehad over wat het zou kosten, wat het zou betekenen als we de huurprijs verhogen en wat dat weer zou be tekenen voor mensen met lage in komens", legt Pijnenborg uit. Door de ervaringen van andere corporaties zegt Woongoed nu ook meer zekerheid te kunnen ge ven over de opbrengst van de pa nelen. „Dat is bij andere energie maatregelen minder duidelijk. Als de isolatie beter is, maar mensen hadden de verwarming al niet hoog staan, dan besparen ze min der dan theoretisch gedacht wordt. Zonnepanelen doen het al tijd en geven meer zekerheid." door René Hoonhorst VLISSINGEN. De Louise de Colig- nyschool in Vlissingen voert het nieuwe schooljaar een continu- rooster in. Rust en regelmaat zijn beter voor het dagritme en vaste structuur komt de schoolpresta ties van leerlingen ten goede. De basisschool aan de Alexan- Marianne van der Stoep leerkracht der Gogelweg wil op termijn ook uitgroeien tot Kindcentrum, een instelling waar kinderen van o tot 12 jaar terechtkunnen. In zo'n centrum werken professionals van verschillende disciplines nauw samen om kinderen de best mogelijke brede ontwikke ling mee te geven. In augustus hoopt de Louise Colignyschool al te beginnen met een 3+-groep of een peuter- groep van 2- tot 4-jarigen. Die kinderen komen dan in een groep waar (leer)krachten van de school samenwerken met mede werkers van de Hiimelaar van Kinderopvang Walcheren. Op die manier profiteren de kinderen niet alleen van de ken nis en ervaring van beide instel lingen - die elkaar versterken - maar hoeven ze ook niet na een of twee jaar naar een ander ge bouw te verhuizen. Die ver trouwdheid draagt ook bij aan de (talent)ontwikkeling van kinde ren, melden school en kinderop vang in een persbericht. De overgang naar een continu- rooster komt niet uit de lucht val len, meldt adjunct-directeur Ma rianne van der Stoep van de Lou se Colignyschool. „De ouders zijn natuurlijk nauw betrokken bij de nieuwe indeling. Zo kozen ze voor een vier- en niet voor een vijfdagenmodel. Kinderen zijn straks vier dagen van 8.30 tot 14.30 uur op school, maar op woensdag van 8.30 tot 12.00 uur om de middag vrij te houden." MIDDELBURG Plantenruilbeurs in Middelburg In Middelburg wordt zaterdag een planten ruilbeurs gehouden bij Stadstuin Kweke rij Overwater. Alle soorten planten, goed gewortelde stekken en kleine struiken kunnen ge ruild worden. Het aanleveren van de planten is vanaf 10.00 uur. De organi satie is in handen van de Vereniging Groei Bloei. VLISSINGEN Open Dag Werkend Trekpaard Voor geïnteresseer den in de Zeeuwse landbouw van vroe ger houdt Stichting Het Werkend Trek paard zaterdag een open dag. Op deze dag worden er met trekpaarden op diver se plekken op Wal cheren voorjaarswerk zaamheden uitge voerd. Vanaf 10.00 uur tot en met 15.30 uur zijn bezoekers welkom bij diverse trekpaardenhouders. Toegang is gratis. Locaties zijn te vin den op www.trek- paarden.nl MIDDELBURG Kinderkleding- en speelgoedbeurs In de zaal van de Zui- derkerk in Middel burg-Zuid wordt van daag een tweede hands kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden. De beurs is van 9.00 tot 15.00 uur. MIDDELBURG Koffie- en theewinkel opent deuren Koffie en Thee-spe cialiteitenwinkel De Hope opent vandaag haar deuren in Mid delburg aan de Kin derdijk. Eigenaar An- nel Noom biedt in haar nieuwe winkel een uitgebreid assor timent aan van vers gebrande koffie, kwa liteitsthee, serviezen en chocolade. MIDDELBURG. Op de kunstgrasvelden van sportpark De Sprong in Middelburg hebben gisterochtend zo'n driehonderd kleuters kennis gemaakt met korfbal. De Giga Kangoeroedag is een sportdag in sa menwerking met het KNKV en is bedoeld om kinderen uit groep 1 en 2 van het basisonderwijs te laten korfballen. Leerlingen van basisscholen ABS, Leeuwenburch en Cypressenhof deden mee tijdens de eerste editie, die georganiseerd werd door korfbalclub Swift, foto Ruben Oreel BIGGEKERKE 't Klokuus, Kerk plein, 09.30-12.00 uur - Inloopoch- tend met koffie of thee en mogelijk heid boeken, DVD's en CD's te lenen DOMBURG Schuttershof, 13.30-17.00 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaarten en sjoelen KOUDEKERKE De Couburg, 09.30-11.30 uur - Volksdansen MELISKERKE Dorpshuis 'Ons huis', 09.30-11.30 uur - Koersbal MIDDELBURG Kaasboerderij Schel lach, Prooyenseweg 26, 08.30-17.30 uur- Expositie portret ten in pastelkrijt van Janiene de Looze; Markt, 09.00-16.00 uur- Weekmarkt; Zuider- kerk, Schoutstraat 1, 09.00-15.00 uur - Kinderkleding- en speelgoedbeurs; Doopsgezinde Ge meente Walcheren, Lange Noordstraat 62,12.45-13.10 uur - Lunchlezing met als thema 'vrijheid'; Stadschouwburg Middelburg, Molen water 99, 20.00 uur - Voorstelling 'Dan- zon' door Internatio naal Danstheater; Café Schuttershof, Schuttershofstraat 1, 21.00 uur - Optre den Mathias Eick Quintet OOSTKAPELLE Kantine Voetbalver eniging; Magnolia laan 33,13.30 uur - A.V.O. Sportdorp wandeltocht over 5 en 10 km OOST-SOUBURG Kroonjuweel 5, 09.00-10.00 uur- Peutergym voor peuters vanaf 18 maanden SINT LAURENS Boerderijgalerie De Osseberg, Singel- weg 11,14.00-17.00 uur - Start exposi tie 'Zeeland-Dord- recht in beweging' m.m.v. 40 Zeeuwse kunstenaars VLISSINGEN Jan van Goyenlaan 12,10.00-18.00 uur - Expositie 'Laat de liefde regeren' van Mar jon Mijnsber- gen; Gymzaal De Houttuijn, Slangen burg 1,16.00 uur - Kleutergym; LTC De Schelde, Burge meester van Woel- derenlaan, 16.00-17.00 uur - Wekelijkse bal- en slagvaardigheidles- sen voor alle basis schoolkinderen; Campus de Ruyter, Van Hogendorpweg 58a, 19.30-22.00 uur - Inloopavond Com puterclub Zeeland met als thema's Ge nealogie en Digitale Fotografie; CCXL Theater, Spuikom- weg 1, 20.15 uur - Cabaretavond met optredens van Ol- denosborn en Thijs van de Meeberg STREEKPRODUCT Streekproducten zijn bij Agrimarkt niet meer uit de schoppen weg te denken. Door de korte keten krijgt de boer een eerlijke prijs, betaalt u niets te veel en dat de producten weinig kilometers maken is ook nog beter voor het milieu. Gerrit Rozendaal, Henk Scheele en René de Zeeuw van Hoeksche Hoeve leveren aan Agrimarkt ambachtelijke Hoeksche chips. De "Hoeksche Hoeve" is een samenwerking van 3 boeren uit de Hoeksche Waard. In 2003 zijn zij samen gekomen tot de ontwikkeling van Hoeksche ambachtelijke chips. De regio is bij uitstek geschikt om aardappelen te telen. De jonge zeeklei geeft de aardappelen een uitstekende smaak. De chips wordt gebakken in zuivere zonnebloem olie, met zeezout als enige toevoeging. Ze bevatten geen kunstmatige smaakstoffen of allergenen. Hiervoor worden alleen eigen duurzaam geteelde aardappelen gebruikt. Ia. uw- WMfJlseP! 0 @agrimarkt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38