Winkel in Goes dicht na vondst cocaïne 'Bijbel voor de moderne motoren' 0 Jij: 'Overname ADRZ kan goed zijn voor Zeeuwse zorg1 Stoommotor officieel overgedragen aan Scalda ZEELAND 5 Opgepakte verstekelingen dachten in Engeland te zijn 1 Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Uitnodiging PLAFONDSHOW Tijdens het onderzoek kwam de politie er achter dat er drugs werden verkocht van uit het winkelpand, waar kle ding wordt gerepareerd en ge stoomd. Binnen werden negen bolletjes cocaïne gevonden. De drugs zijn in beslag genomen, samen met diverse mobiele tele foons en een som geld. De eige naar van de winkel is aangehou den. Daarnaast zijn er nog drie vermoedelijke kopers uit Goes aangehouden. Het gaat om een Ook in de woning van de winkeleigenaar zijn bolletjes cocaïne en een aanzienlijke som geld gevonden 45-, 49- en 50-jarige man. Ook de woning van de win keleigenaar is doorzocht. Daar werden nog eens zes bolletjes cocaïne gevonden en wederom een aanzienlijke som geld. Ook daar is beslag op gelegd. Alle verdachten zijn inmid dels verhoord. Alleen de eige naar van de winkel zit nog vast. Hij is in verzekering gesteld en ingesloten in het politiecellen complex Torentijd in Middel burg. De winkel is door de poli tie afgesloten, er zit een houten plaat voor de deur. Het is niet duidelijk hoe het verder gaat met (afgerond) werk voor klan ten. BRESKENS. Twee vluchtelingen die gistermiddag vroeg in Bres- kens uit een Engelse vrachtwa gen kropen, dachten al in Enge land te zijn. De Engelse chauffeur zag, na dat hij in Breskens was gestopt, twee mannen uit zijn wagen klimmen. Hij belde vervolgens de politie. De verstekelingen waren het dorp ingelopen waar de politie hen even na half twee aantrof in een bus hokje aan de Langeweg. De mannen konden geen iden titeitspapieren laten zien. Ze wilden ook geen asiel aanvra gen. Het tweetal is meegeno men naar het politiebureau. De politie kon aan het einde van de middag nog niets zeggen over de identiteit van de verste kelingen. Aan de Belgische kust arrive ren de laatste maanden steeds meer vluchtelingen vanuit Duinkerke en Calais. Ze den ken via onder meer Zeebrugge makkelijk naar Engeland te kunnen komen. Anderhalfjaar hebben ze aan de stoommo tor gesleuteld, ge schuurd en gepoetst. En ze zijn apetrots op het resultaat. De studenten scheepswerktuigkunde van Mari tiem en Logistiek College De Ruy- ter van Scalda restaureerden een stoommotor uit 1888 van Damen Schelde Naval Shipbuilding. Gisteren droeg Hein van Ameij- den, directeur van Damen, de mo tor officieel over aan het ROC. Het bedrijf zocht een nieuwe be- 'Zulke goede materialen - chroom, messing en koper - zie je nu niet meer' stemming voor de stoommotor, die tot 1949 bij de kleine stoom boot 'Thor VI' hoorde. 'De bijbel voor de moderne mo toren', zo noemt student Alexan der van Maanen (22) uit Vlissin- gen de stoommotor. „Zulke goede materialen - chroom, messing en koper - zie je nu niet meer in scheepsonderdelen. Die materia len gaan honderd jaar mee. Deze motor is de enige ter wereld in zijn soort. En hij is in Vlissingen gebouwd. Hij heeft zes cilinders. Dat is heel bijzonder." De studenten vertellen dat de G motor wit en roestig was toen hij bij Scalda kwam. Nu heeft het ge vaarte de oude kleuren terug en werkt weer als nieuw. Alexander: „We hebben elk onderdeeltje ont manteld, geschuurd, geverfd en ge polijst. Aan de hand van oude bouwtekeningen konden we zien hoe de motor in elkaar zat. Ik heb er met heel veel plezier aan ge werkt. Het was een unieke kans." Zijn klasgenoot Klaas Marijs (19) uit Arnemuiden glundert. „Het is mooi om resultaat van je werk te zien." Minister Edith Schippers van Volksgezondheid antwoordt dat op vragen van de PvdA. Ze bena drukt dat het gaat om een voor nemen en dat de overname niet definitief is. Het is aan ADRZ en Erasmus om goed te kijken welke gevol gen de overname heeft voor pa tiënten, de kwaliteit en de conti nuïteit van ziekenhuiszorg en de samenwerking met andere Zeeuwse zorgaanbieders, aldus Schippers. Ze wijst erop dat ook de Raden van Toezicht van beide ziekenhuizen, de Nederlandse Zorgautoriteit (fusietoets) en de Autoriteit Consument en Markt zich daarover moeten uitspreken. Wat de gevolgen voor pa tiënten zullen zijn is dan ook nog niet te zeggen, stelt ze. Wel benadrukt de minister in haar brief aan de Tweede Kamer dat ze het 'van groot belang' vindt dat de visie van de Commissie toe komstige zorg Zeeland wordt uit gevoerd. Een belangrijk uitgangspunt van die visie is dat de Zeeuwse Een belangrijk uitgangspunt is dat de Zeeuwse ziekenhuizen op verschillende terreinen gaan samenwerken ziekenhuizen op verschillende terreinen gaan samenwerken. Ze zijn daarover volop in gesprek en de minister verwacht dat ze voor de zomer bekendmaken hoe die samenwerking er precies gaat uit zien. Terwijl de meubels blijven staan. Plafonds Sierlijsten Verlichting Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl DONDERDAG 7 APRIL 2016 GOES. In een lopend drugsonder zoek heeft de politie dinsdag middag twee panden in Goes doorzocht. Vier verdachten zijn aangehouden, onder wie de eige naar van een winkel aan de Mag- dalenastraat. door Cornelleke Blok Alexander van Maanen student Mbo'ers Alexander van Maanen, William Joosse en Klaas Marijs (vlnr) horen bij de groep studenten scheepswerk tuigkunde die de oude stoommotor restaureerden, foto Ruben Oreel door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN. Overname van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis door het Erasmus Medisch Cen trum kan ten goede komen van de zorg in Zeeland. Want het Zeeuwse ziekenhuis krijgt een be tere financiële basis. Tegelijk mag de overname niet ten koste gaan van de samenwerking met ZorgSaam. Vrijdag 8 april, van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 9 april, van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! Schone montage in één dag. Zonder hakken en breken. De meubels kunnen blijven staan. Voor elke interieurstijl. Verlichting naar wens. Uit één geheel op maat gemaakt. PLAFONDS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37