Kasseien horen bij Omloop van de Braakman Tholen negeert oproep Polman Kerk in Hoek herrijst Roompot Vakanties heeft dringend extra schoonmaakpersoneel nodig Aantal vakantiewoningen neemt toe, maar er zijn nauwelijks handjes om ze te schoon te maken. KAMPERLAND. Roompot Vakanties komt steeds moeilijker aan schoonmakers. „Zeker in Zeeuws- Vlaanderen is het tekort aan schoonmakers nijpend", verzucht algemeen directeur Jurgen van Cutsem. Recreatiebedrijf Roompot ex ploiteert diverse vakantieparken aan de Zeeuwse kust. Door be staande parken aan te passen aan de wensen van toeristen (cam pingplaatsen wijken voor vakan tiewoningen) en nieuwe parken zoals Kustpark Zeebad in Bres- kens te bouwen, groeit het aantal vakantiehuizen. De van alle com fort voorziene bungalows zorgen voor seizoensverlenging. Dat bete kent dat er per seizoen meer maanden en meer vakantiehuizen moeten worden schoongemaakt. „Op een topdag moeten er 120 hui zen worden gekuisd." Roompot moet schoonmaakper soneel met een lantaarntje zoe ken. „We hebben zelfs met Bel gische uitzendbureaus contact ge zocht, maar dat levert tot nu toe weinig nieuw schoonmaakperso neel op." Van Cutsem ziet geen uitweg. „Het is lastig. We zijn in gesprek met het UWV, maar ook dat lenigt onze nood nog niet." Binnenkort begint de verkoop van 105 luxe lodges op Noordzee Vakantiepark in Renesse. Volgens 'Op een topdag moeten er 120 vakantiehuizen worden schoongemaakt' Van Cutsem is de belangstelling enorm. „We hebben meer dan 800 aanvragen." Noordzee Résidence in Dis hoek opent 15 juli. Dat wordt Roompots eerste Largo-park in Zeeland. Van Cutsem richtte enke le jaren terug Largo Villa's op, een bedrijf dat wereldwijd zeer luxe villa's verhuurt. Het recreatiebedrijf dat de grootste van Europa wil worden en marktleider Pierre et Vancan- ces in de nek hijgt, heeft ook twee campings in het Belgische Blan- kenberge verworven. Vooral in het buitenland (Duitsland tot Ita lië en Kroatië) wil Roompot nog een slag maken. Het bedrijf neemt geen buitenlandse parken over, maar verzorgt uitsluitend de ver huur en de service. THOLEN. De gemeente Tholen zal niet vóór 15 mei een mogelijke lo catie voor noodopvang van vluch telingen voordragen bij de provin cie. Commissaris van de Koning Han Polman riep gemeenten eind maart op haast te maken met het zoeken naar locaties. Uiterlijk 15 mei wil hij voorstellen horen van alle dertien Zeeuwse gemeenten. Tholen volgt zijn eigen tijdpad, zei wethouder Frank Hommel de ze week tijdens een vergadering van de commissie bestuurszaken. Dat tijdpad voorziet in een besluit in juli. De gemeente wil goed uit zoeken of er draagvlak is bij de be volking en welke locaties geschikt zijn. De meeste fracties lijken het ook niet nodig te vinden om deze procedure te versnellen. Volgens Hommel zal de commissaris overi gens niet verrast zijn door het be sluit van Tholen. „In een voorover leg heb ik al aangegeven hoe wij het gaan doen." De provincie Zeeland moet de komende drie jaar zorgen voor 500 plaatsen noodopvang en 2500 reguliere opvangplaatsen. Dat is af gesproken in een bestuursakkoord met het kabinet. Het gaat nu snel met de herbouw van het Protestantse kerkgebouw in Hoek. „Het is mooi om te zien", zegt dominee Arie van der Maas. „Je merkt het ook aan de mensen uit het dorp. Ze kijken er met plezier naar." De oude Protestantse kerk brandde 1 januari 2015 af. De nieuwbouw, waarmee ruim twee miljoen euro is gemoeid, moet eind dit jaar gereed zijn. Van der Maas hoopt dat het gegroeide saamhorigheidsgevoel blijft na oplevering van de nieuwe kerk. ZEELAND 9 ZEELAND 14 15 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl DONDERDAG 7 april 2016 Schoonmakers gezocht door Frank Balkenende Jurgen van Cutsem Roompot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33