TO0S Voorpost mag alleen op grote afstand van Merkel betogen Politie in Zeeland is steeds vaker op tijd bij noodgevallen Voor of tegen 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Dit referendum is weggegooid geld. Uw Mening EENS ONEENS Tunnel dicht door hond Alert op autokrakers Drie auto's van de weg Contacta schuift op 1 paul kusters oekraïne-referen&um moet moselijk opnieuw column Doe ik het, of doe ik het niet? Weifelend stond ik gisteroch tend met mijn stem- pas in mijn hand. Wat wordt het: richting stemlo kaal of richting prullenmand? Want wat weet ik van Oekraïne? Het is de graanschuur van Euro pa, leerde ik lang geleden op de la gere school. Maar voor de rest. Natuurlijk, het is het land waar ruim anderhalfjaar geleden de MH17 neerstortte. Het is het land waar Poetin aan landjepik deed. Wees eerlijk: heeft alle 323 pagina's van het associatieverdrag doorgevlooid? Het is het land van meneer Poro- sjenko, die op slinkse wijze via Pa nama en andere sluiproutes zijn familiekapitaal veilig stelde. Dat weet ik allemaal wel, maar daar blijft het dan ook zo'n beetje bij. Ik heb de atlas er nog maar eens bij gepakt; Oekraïne ligt ergens aan de Zwarte Zee, telt 44 mil joen inwoners, ze hebben het er niet breed, willen graag met ons verkeren en daarom ligt er nu een associatieovereenkomst tussen de Europese Unie en het land van meneer Porosjenko. Weg met het associatieverdrag, gilde Jan Roos, u weet wel, die man met dat malle matrozen- mutsje op het hoofd; die lui uit Oekraïne deugen voor geen meter en zijn alleen maar op onze cen ten uit, riep hij. (Of woorden van gelijke strekking). Hij riep dat zó hard dat hij er in slaagde zo'n 400.000 handtekeningen te verza melen, en aldus kwam het raadge vend referendum tot stand. Wees eerlijk: heeft alle 323 pagi na's van het associatieverdrag van A tot Z doorgevlooid? Nou, ik ook niet. De hele ochtend heb ik geaarzeld; zou ik gaan, ja of nee? En zo ja, wat zou ik stemmen, 'voor' of'te gen'? Wie 'voor' stemt, wekt de gramschap van Poetin, hoorde ik een deskundige zeggen. Wie 'te gen' stemt, geeft Poetin zijn zin, hoorde ik een andere deskundige beweren. Ja, ik ben uiteindelijk naar het stemlokaal gewandeld. En ja, ik heb 'voor' gestemd. Al was het alleen maar om die rare snuiter met dat malle matrozen- mutsje dwars te zitten. toosenhenk.nl O IK STEMDE NEE MAAR BEfcOEL&E JA De Westerscheldetunnel is gistermiddag enige tijd af gesloten geweest omdat een hond los rondliep bij de in- en uitgang van de tunnel. WST Verkeer meld de dat om 17.12 uur op Twit ter, een half uur later was de tunnel weer open. In eerste instantie werd de westbuis richting Terneu- zen afgesloten, maar daar liep het dier weer uit. Later was ook de oostbuis rich ting Borssele dicht. De file stond rond 17.35 uur aan de kant van Borssele bijna tot de tolpoorten. Hoe de hond op de weg kwam, is onduidelijk. Een Terneuzenaar zag op beelden van zijn bewa kingscamera's dat in de nacht van dinsdag op woensdag rond 02.30 uur een onbekend persoon aan de portieren van de auto's van hem en zijn buren voelde. De alerte Terneuze naar meldde dat aan de po litie. Uit controle van de politie in Terneuzen, Hulst en Sluis is gebleken dat bij aangifte van diefstal het merendeel van de eigena ren hun auto's zelf niet al tijd op slot heeft gedaan. Agenten kregen regelmatig meldingen van inbraak in auto's zonder inbraakscha- de. Drie auto's zijn woensdag middag van de weg ge raakt op de A58. Bij Goes, Ritthem en Oost-Souburg ging het mis. De voertui gen raakten vermoedelijk van de weg door glad weg dek door regen. Bij de af slag Ritthem- Oost-Sou burg belandde een perso nenauto via de berm in een ondiepe sloot, net voor bij de afslag Oost-Souburg /Ritthem. Verderop stond nog een auto op de vlucht strook. Bij knooppunt de Poel in Goes vloog ook een auto uit de bocht. De netwerkbeurs Contacta in de Zeelandhallen schuift op van 1, 2 en 3 naar 8, 9 en 10 november. Orga nisator LMG Exhibitions doet dat met het oog op Vlaamse beursexposanten. Begin november zijn er feestdagen in België: Aller heiligen op 1 en Allerzielen op 2 november. Omdat er ook een Vlaanderen-plein is op Contacta en Bel gische bedrijven belangstel ling tonen, is besloten tot verplaatsing. De aanleiding voor de demon stratie is de toekenning van de Four Freedoms Award aan Mer kel. Voorpost is fel gekant tegen haar vluchtelingenbeleid. De Duitse bondskanselier krijgt in de Nieuwe Kerk de onderschei ding in aanwezigheid van onder anderen de koning en de konin gin, en premier Rutte. Het bezoek van Merkel gaat ge paard met strenge veiligheids maatregelen. Rond de Nieuwe Kerk zijn veiligheidsringen ge trokken. Voorpost is helemaal niet te vreden met de locatie die de ge meente heeft aangewezen. „We worden aan de rand van het stadscentrum neergezet op een plaats ver weg van alle media", al dus Voorpost-woordvoerder Flo- rens van der Kooi. Hij zal de ge meente voorstellen om de de monstratie alsnog dichter in de buurt van de Abdij toe te staan. Zijn voorkeur gaat uit naar de Groenmarkt, maar er zijn vol gens hem ook andere geschikte plekken in het centrum. Als Voorpost er niet met de ge meente uitkomt, ziet Van der Kooi nog twee mogelijkheden. De nationalistische Voorpost krijgt plek tegenover station toegewezen voor anti-Merkel protest Voorpost kan met een beroep op de vrijheid van demonstratie een kort geding tegen de ge meente aanspannen. Of de Voor post roept de achterban op om 'ieder voor zich' naar Middel burg te komen. Aanvragen voor een tegende- monstratie hebben Middelburg nog niet bereikt, maar de ge meente heeft hiervoor al wel een plaats bedacht: de camperpar keerplaats aan de overzijde van het kanaal, tussen het NS-station en de Schroeweg. Uit cijfers die NU.nl via de Wet openbaarheid van bestuur bij de politie heeft opgevraagd, blijkt dat agenten vorig jaar landelijk in 85 procent van de noodgeval len binnen vijftien minuten ter plaatse waren. In 2014 was dat nog 86,1 pro cent. In Zeeland - waar door het veel al landelijke karak ter de aanrijtijden onvermijdelijk langer zijn scoorde de poli tie in alle ge meenten het af gelopen jaar juist beter dan in 2014. Dat past in de trend van de laatste vijf jaar, waarin bin nen de provincie over de gehele linie een opgaan de lijn was te zien. In 2015 was de Zeeuwse politie het vaakst snel in de gemeente Middelburg: in 86,2 procent van de noodgevallen In 2015 was de Zeeuwse poli tie het vaakst snel in de gemeen- In Zeeland - waar door het veelal landelijke karakter de aanrijtijden onvermijdelijk langer zijn - scoorde de politie in alle gemeenten het afgelopen jaar juist beter dan in 2014 te Middelburg: in 86,2 procent van de noodgevallen. Ook de gemeente Vlissingen (84,7 procent) en Goes (82,8 procent) doen het naar ver houding goed. De laagste score heeft de politie op Noord-Beveland. Daar haalde zij in 2015 in de helft van de gevallen de aanrijtijd. Dat is wel aanzienlij ker beter dan in voorgaande ja ren. In 2014 werd slechts in 27 procent van de gevallen aan de norm voldaan. De grootste progressie heeft de politie op Tholen geboekt. In 2014 waren agenten nog in 44 procent van de gevallen binnen vijftien minuten aanwezig. Vorig jaar is dat gestegen tot ruim 72 procent. Willem van Dam NSrc*" Elke winkel moet een mannenhoekje hebben. 269 reacties TERNEUZEN TEARNEUZEN MIDDELBURG GOES door Theo Giele MIDDELBURG. De rechtsradicale Voorpost mag op 21 april in Mid delburg demonstreren tegen de Duitse bondskanselier Angela Merkel, maar niet in de buurt van de Nieuwe Kerk. De gemeente heeft het parkeerterrein naast de Stationsbrug aan de Loskade als plaats aangewezen. door Rolf Bosboom VLISSINGEN. De politie is in Zee land steeds sneller ter plaatse bij noodgevallen. Toch wordt de norm om in negentig procent van de gevallen binnen een kwartier aanwezig te zijn, nog nergens in de provincie gehaald. Lees meer over aanrijtijden in ande re gemeenten op pagina 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2