Iggy Pop voelt dat de tijd begint te dringen JM 28 CULTUUR SHOW CCCP.TV, het bedrijf achter Draadstaai, Rambam en Streetlab, grossiert in humor, jong talent," series en reclames. Voelt een idee bekend? Terug naar de tekentafel.' Ze leken een met onzicht bare touwtjes verbonden rock-'n-roll-drieman- schap. David Bowie, Lou Reed en Iggy Pop gaven de rock in de jaren '70 een nieuw gezicht. Ze maakten grensverleggende mu ziek. Wie had gedacht dat anno 2016 dat ene lid van het trio dat he roïne gebruikte alsof het suiker voor zijn koffie was en zich met ontbloot bovenlijf van geluidsto rens naar beneden stortte, de last man standing zou zijn? Iggy Pop (echte naam: James Osterberg) wordt over twee weken 69 en realiseerde zich dat ook voor hem de tijd dringt om zijn muzikale erfe nis nog bij te kleuren. De zanger van The Stooges maakte in de afgelopen tien jaar slechts twee platen: een onevenwichtig jazz-album en een verzameling Franse chansons. „Ik bedacht me dat ik misschien nog maar één kans zou krijgen een 'echt' al bum te maken. „Daarom be sloot ik Josh te benaderen." Josh is Josh Homme, de frontman van stadionrock band Queens of the Stone Age. Hij produceerde uiteindelijk Pops recent verschenen Post Pop Depression, maar niet voor dat de rockveteraan enkele hin dernissen van de moderne tijd moest overwinnen. „Ik moest le ren sms'en. Josh nam zijn tele foon niet op. Omdat ik niet weet hoe e-mail werkt, heb ik me het sms'en laten uitleggen." Het berichtenverkeer resul teerde in opnamesessies in Hommes eigen studio in de woestijn bij het plaatsje Jos hua Tree in Californië. Pop vertelt hoe hij van tevoren stapels teksten naar Hom- me opstuurde. „Gedich ten, verhalen over vroeger romantische liaisons, maar ook een hele techni sche beschrijving van hoe we The Idiot en Lust For Life (beide in 1977 ge fabriceerd, red.) maak ten." Over zijn overleden muzikale geestverwant Bowie spreekt Pop niet. Wel mijmert hij op de plaat over zijn eigen sterfelijkheid. 'I've shot my gun/ I've used my knife/This hasn't been an easy life', zingt hij op Ameri can Valhalla. „Op mijn leef tijd besef je steeds meer dat we allemaal dood gaan. Je moet leren accepteren dat dat dus ook voor jou geldt. Tegelijker tijd mag je er als muzikant niet te veel aan denken: je moet vooruit." Met die instelling liet Pop zich door Homme overhalen tot een korte tour. De twee spelen op 10 mei in een uitverkochte Heineken Music Hall. „We klinken veel be ter dan ik hoopte", zegt Pop. door Stefan Raatgever Uitgerekend vlak na de dood van geestverwant David Bowie komt Ig gy Pop (68) met zijn eerste goede plaat in ruim tien jaar. „Ik bedacht me dat ik misschien nog maar één kans zou krijgen een 'echt' album te maken", zegt de zanger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28