'Kijken of we dit in Nederland kunnen' NPO doet goede zaken op televisiebeurs in Cannes Janet Jackson (49) annuJeert haar wereldtour vanwege kinderwens CULTUUR SHOW 27 Pieterse Prijs later uitgereikt Record voor 'Eurovision in Concert' De uitreiking van de Wouter tje Pieterse Prijs is uitgesteld. De organisatie vindt het onge past zo kort na de dood van ju ryvoorzitter Wim Brands een feestelijke middag te houden. Aan het evenement Eurovision in Concert doet aanstaande zaterdag een recordaantal landen mee. De organisatie meldt dat voor het eerst meer artiesten zullen optre den in de Amsterdamse Melkweg dan er op het podium van de Euro visie Songfestival-finale staan, na melijk 28. Zij komen allen promo tie maken voor het lied waarmee zij in mei in Stockholm aantre den. Onder hen is ook de Neder landse inzending Douwe Bob met Slow Down. Hij staat bij de book makers vooralsnog gerangschikt op de 20e plaats. 'We hebben lang gezocht naar de juiste tv-persoonlijkheden' Producent John de Mol (60) was persoonlijk aanwezig bij de presen tatie van Wat een Pop penkast! „Al mijn programma's zijn belangrijk", aldus De Mol. „Anders maak ik ze niet. Maar omdat er in dit programma geen levende mensen zijn die er wat over kunnen vertellen, doe ik het. Ik kan de poppen het woord niet laten doen." Pratende poppen. Is dat een nieuwe hitformule voor het bui tenland? „Niet meteen. Het ging me meer om de uitdaging te kijken of we dit in Neder land zouden kunnen. Ik heb ooit in Engeland naar de prijs van zo'n pop geïnformeerd. Dat kwam neer op zo'n 35.000 euro per stuk. Toen zag ik er vanaf. Tot Jeroen van der Boom een goedkopere fabrikant in Neder land vond. En toen moesten we lang zoeken naar de juiste tv-persoonlijkheden." Er zitten niet veel SBS-ge- zichten tussen. „Nou, Piet Pau- lusma is erbij", aldus De Mol. „En Gerard Joling. Om een pop te worden, moet je een onge looflijke A-bekendheid zijn, maar vooral een herkenbaar taalgebruik en stem hebben. Dat hebben ze bij SBS blijkbaar wat minder." Wat verwacht hij van de kijkcijfers? „Het gaat mij al tijden alleen nog om markt aandelen in de juiste doel groep", zegt De Mol. „Daar over doe ik geen voorspel lingen. Laat ik duidelijk zijn: een programma als dit moet minimaal het zendergemiddelde van SBS 6 op vrijdagavond halen. Daarna gaan we verder kijken. Want het programma moet zich ontwikkelen. Het is nu oké, maar het moet beter." Onder de pareltjes bevindt zich het langverwachte Britse kos tuumdrama Victoria. De serie over de jonge jaren van koningin Victo ria, die we volgen in de periode van haar kroning op 18-jarige leef tijd tot haar huwelijk met Prins Al- bert in 1840, moet in Groot-Brit- tannië nog in première gaan. Daar wordt al voorzichtig gesproken over de nieuwe Downton Abbey, één van de grootste serie-succes sen van Britse makelij aller tijden. Wanneer de voor NPO 2 geplande reeks wordt uitgezonden, is nog onbekend. NPO 2 komt dit najaar met de vijfdelige Brits-Amerikaanse spio nageserie London Spy. In deze veel geprezen reeks die eind vorig jaar door de BBC werd uitgezonden, volgen we een man die vroeger voor de Britse Geheime Dienst werkte en nu uitzoekt waarom zijn geliefde plotseling dood werd aangetroffen. Ben Whishaw (Cf uit de James Bond-films) en Oscar winnaar Jim Broadbent Moulin Rougespelen de hoofdrollen. De regie is in handen van de Vlaming Jakob Verbruggen, die eerder werkte aan House of Cards en The Bridge. De NPO verwierf ook de uit zendrechten voor de prestigieuze Scandinavische serie Thicker Than Jackson zegt nog niet dat ze zwanger is, maar suggereert wel dat er een kleintje op komst is. „Mijn man en ik plannen het stichten van een gezin", zegt de nog kinderloze zan geres met een brede glimlach. „Ik moet op doktersadvies rust hou den. Ik ben jullie niet vergeten. Ik hervat de tour zodra ik kan." Wereldwijd wordt er gespecu leerd over een zwangerschap, om dat Jackson niet met zoveel woor den zegt dat ze daadwerkelijk in verwachting is. Omdat Janet al 49 Water, een familiedrama dat zich afspeelt in en rond een hotel op een Zweeds eiland. AVROTROS brengt later dit jaar op NPO 3 de Amerikaanse dramaserie Unreal die een fictief kijkje geeft achter de schermen van reality-tv. De reeks won een Critics Choice Award in de categorie 'beste nieu we serie'. De publieke omroep komt ook met nieuwe seizoenen van onder meer Homeland, The Bridge, Mr. Robot en Mr. Selfridge. Hoofd aankoop Hans Schwarz van de NPO en zijn team zochten De publieke omroep komt ook met nieuwe seizoenen van Homeland, The Bridge, Mr. Robot en Mr. Selfridge naar series in een tijd met veel ka pers op de kust. Met online-video- diensten als Netflix en Videoland Unlimited wordt het lastiger de meest trendgevoelige series op de kop te tikken. „Ondanks die concurrentie is het toch weer gelukt het neusje van de zalm op seriegebied te be machtigen", aldus Schwarz. „Het publiek weet inmiddels dat wij fijnproevers zijn in de keuzes die we maken voor series." Er werden ook tal van films bin nengesleept zoals de recente Os carwinnaar Spotlight over een jour nalisten uit Boston die een mis bruikschandaal binnen de katho lieke kerk aan het licht brachten, het Hongaarse Holocaustdrama Son of Saul, de documantaire Amy over het leven van Amy Winehou- se en Carol met Cate Blanchett. is, wordt ook gesuggereerd dat ze een adoptiekindje krijgt of dat een draagmoeder voor haar zwan ger is. Maar dat verklaart niet waarom ze op doktersadvies rust moet nemen. Janet Jackson zou niet de eerste zijn die op latere leeftijd moeder wordt. Actrice en model Halle Ber ry kreeg op haar 47e een kind. Een Nederlandse vrouw werd na een ivf-behandeling in Italië zelfs moe der op haar 63e. Het Europese deel van Jacksons wereldtournee, waaronder een concert in de Amsterdamse pop tempel Ziggo Dome, werd eerder al gecanceld wegens 'onvoorziene problemen' in het tourschema. Eind vorig jaar ging ze onder het mes, maar ze heeft nooit gezegd waar dat precies voor was. De zangeres zou 14 mei in Las Vegas weer beginnen aan haar tournee en had in totaal nog bijna zestig concerten gepland staan. Jackson is sinds 2012 getrouwd met zakenman Wissa Al Mana. Ze heeft er nooit een geheim van ge maakt dat ze nog een kinderwens heeft. IL 2016 DONDERDAG John de Mol producent door Cudo Tienhooven CANNES. Ondanks concurrentie van video on demand-platforms als Net- flix en Videoland, heeft de publie ke omroep een stevige buit aan bui tenlandse series en films binnenge haald op de MlP-televisiebeurs in Cannes. door Marlies van Leeuwen Janet Jackson heeft al haar reste rende concerten van The Unbreaka ble Tour geannuleerd. De 49-jarige zangeres wil zich volledig richten op het krijgen van een baby, liet ze gisteren in een videoboodschap op Twitter weten. Ben Whishaw speelt een hoofdrol in het spionagedrama London Spy. De se rie komt binnenkort in Nederland op tv. foto Joss Barratt Janet Jackson foto Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27