Lars van der Haar 'ma^ als invaller debuteren in Parijs-Roubaix 20 SPORT Agnel mag goud in Rio verdedigen Cummings redt het net Het ongeluk in Spanje laat nog altijd zijn sporen na bij Giant-Alpecin. En dan wint ook nog eens oud-ploeggenoot Marcel Kittel de Scheldeprijs. De Fransman Yannick Ag nel kan in Rio de Janeiro zijn olympische titel op de 200 meter vrije slag toch verdedigen. Jordan Pothain heeft ervoor gekozen om op de 400 meter vrij uit te komen. Daardoor is er voor Agnel alsnog een startbe wijs beschikbaar. Agnel kreeg onlangs bij de Franse kampioenschappen de der de plaats achter Jeremy Stravius en Pothain toebe deeld nadat de elektronica zijn tijd verkeerd had gere gistreerd. Met een imponerende de marrage heeft Stephen Cummings gisteren de der de etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De 35- jarige Brit uit de ploeg Dimension Data sprintte in de slotkilometer weg uit het peloton en kon de groep tot de finish in Lesa- ka net voor te blijven. De Bask Mikel Landa blijft lei der in het algemeen klasse ment, op één seconde ge volgd door Wilco Kelder man. MENSEN Het crossseizoen is al lang en breed voorbij, maar de Vlaamse fans van Lars van der Haar kunnen hun geluk niet op. De nummer twee van het WK veldrijden, eind ja nuari in Zolder, is met afstand de po pulairste renner die in Antwerpen uit de bus van de uitgedunde Giant-ploeg stapt. Aan de Godefriduskaai vervult Van der Haar met verve de rol die nor maliter is weggelegd voor kopstukken als John Degenkolb, Tom Dumoulin of - vorig jaar nog - Marcel Kittel. Pas twee weken geleden begon Van der Haar te trainen voor de wegwed strijden die dienen als opbouw voor het crossseizoen dat begint in septem ber. Zijn aanwezigheid in de Schelde prijs is een noodgreep van de ploeglei ding nu ook de Belg Zico Waeytens na een dubbele val in de Ronde van Vlaanderen in de lappenmand zit. De spoeling was al dun in de Giant-ploeg, nadat zes renners eind januari tijdens een trainingkamp in Spanje werd aan gereden door een automobilist. Het maakt dat Van der Haar zondag zelfs debuteert in de Parijs-Roubaix. „Ze hebben een beetje een rennerspro bleem door die tragedie, dus moest ik invallen. Nu ga ik erheen en weet ik dat ik eigenlijk alleen in de eerste helft kan helpen. Al zal ik waarschijn lijk nooit een rol spelen in de finale, want ik ben geen Lars Boom of Zde- nek Stybar." Zoals al het gehele voorjaar start Giant zondag met een onthoofde ploeg, zonder John Degenkolb die een jaar geleden Milaan - San Remo én Pa rijs - Roubaix won. Op het podium bij de wielerbaan van Roubaix deelde Ra mon Sinkeldam toen in de feestvreug de. Sinkeldam was óók een van de zes renners die werd aangereden in Span je. In de Scheldeprijs helpt hij ploeg maat Nikias Arndt aan een zevende plaats. Sinkeldam: „Het is zo anders dan vorig jaar. Pas als John weer terug is, hebben we weer een echte kopman. We waren met een goede winter be zig met z'n allen. Iedereen voelde zich sterker dan vorig jaar. Dan is zo'n on geluk een extra grote klap. Ik had me echt voorbereid op dit seizoen. Dat we met een vaste groep zouden gaan wer ken. John, ik, Koen de Kort, Roy Cur- vers. Een team waarmee je iets kunt 'Ik weet dat ze nu blij zijn voor me. Ik ben blij voor hen als ze uit deze zware periode zijn' doen, in elke wedstrijd." Met een zevende plaats in de Schel deprijs weert Arndt zich kranig als kopman en voldoet hij aan de ver wachtingen die 's ochtends zijn uitge sproken, maar normaal gesproken zou de jonge Duitser in deze wedstrijden nog mogen rijpen. „Zondag zullen we John helemaal gaan missen. Het wordt moeilijk een goed resultaat te halen terwijl we met hem mee zouden doen voor winst", zegt Arndt, net na de fi nish. „Normaal zou vandaag ook een dag voor John zijn. En dan wint ook nog Marcel hier, die vorig jaar nog bij ons reed." De eerste drie keer dat Kittel de Scheldeprijs won ('12, '13 en '14), deed hij dat bij Giant. De vierde - een re cord - won hij voor zijn nieuwe ploeg Etixx - Quick-Step door Mark Caven dish (Dimension Data) met een paar centimeter verschil te kloppen. Een prachtige revanche na een dramatisch laatste Giant-seizoen, maar Kittel is er de man niet naar om te spugen in de bron waar hij uit gedronken heeft. „Het was voor mij niet makkelijk die groep renners achter te laten. We zijn samen opgegroeid als team. Van klein, procontinentaal team naar een ploeg die Touretappes heeft gewonnen. Dat is ongelooflijk. Ik voel dat mijn relatie met die renners er nog altijd is. Daar ben ik blij om en dat vind ik belang rijk. Ik weet dat ze nu blij voor mij zijn en ik ben blij voor hen als zij uit deze zware periode zijn." ZWEMMEN WIELRENNEN WIELRENNEN Raymond Kreder derde Raymond Kreder (foto) heeft gisteren een derde plek bemachtigd in de twee de etappe van de Circuit Cy- cliste Sarthe. De Fransman Bryan Coquard was gisteren, net als een dag eerder, de sneltste in de sprint. Hij ein digde toen als tweede ach ter de vluchter Mare Four- nier. Deze Fransman blijft het algemeen klassement voorlopig aanvoeren. ATLETIEK Bolt klaar voor de start Sprinter Usain Bolt opent zijn seizoen op 14 mei in Georgetown, op de Kaaiman Eilanden. De wereldrecord houder loopt daar de 100 meter. „Ik geniet altijd van wedstrijden in het Caribisch gebied. Daar ontmoet ik veel fans." Bolt had last van een enkelblessure en heeft daardoor wat vertraging op gelopen in zijn voorberei ding op de Spelen. 'Zondag zullen we John helemaal gaan missen' door Daan Hakkenberg Marcel Kittel Marcel Kittel (rechts) drukt zijn wiel net iets eerder over de streep dan Mark Cavendish aan het eind van de Scheldeprijs. Het was traditiegetrouw weer een sprintersbal in de straten van Schoten, foto AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20