nu 2999,- MS-patiënt stelt bergtocht in teken van fondsenwerving voor onderzoek naanden betalen tegen 0% rente normaal 4599;- NIEUWS 17 Met zijn expeditie wil Niels van Buren de eerste man worden die met multiple sclerose de Mount Everest bedwingt. normaal 23997- nu 1299 normaal 15997- nu 879,- Tintelende handen, Niels van Buren (37) had er laatst weer last van. Moei te met typen, met het openschroeven van een pot augur ken. Hij kan er zomaar een maand last van houden. Dertig dagen on zekerheid: gaan de tintelingen zich uitbreiden? Herstel ik hier nog van? Tot nu toe heeft de Haar lemmer telkens geluk gehad. Niels heeft multiple sclerose (MS), een aandoening van het cen trale zenuwstelsel. Hij heeft de mazzel dat hij relapsing-remitting MS heeft, een 'gunstige' vorm waarbij de klachten komen en gaan. „Maar de onzekerheid hangt als een zwaard van Damocles bo ven je hoofd. Je hebt geen idee hoe je toekomst eruitziet." Over een rolstoel of een aangepaste wo ning heeft hij nog niet hoeven na denken sinds hij in 2010 de diag nose kreeg. „Ik heb toen besloten dat ik mijn leven niet aan de ziek te ga aanpassen zolang dat niet no dig is. Ik wil uit het leven halen wat erin zit. Ik ben mijn dromen meer gaan najagen." En hoe. Wie denkt een MS-pa- tiënt te kunnen uittekenen in een rolstoel, is bij Niels aan het ver keerde adres. De ondernemer ver trekt vandaag naar Nepal om daar de Mount Everest te beklimmen. Drie jaar lang heeft hij zich voor bereid, verschillende bergen be klommen, conditie- en krachttrai ning gedaan, bepakt en bezakt door de duinen gelopen. „Dit wordt de grootste uitdaging van mijn leven, ik ben best zenuwach tig-" Zijn behoefte om bergtoppen te bedwingen is zo'n beetje gelijk tijdig ontstaan met de onheilstij ding van zijn chronische ziekte. Een vriendin zegt dat ze de Kili manjaro wil beklimmen, voor haar veertigste verjaardag. Haar vriendengroep, waar Niels deel van uitmaakt, is solidair en besluit met haar mee te gaan. Niels krijgt te horen dat hij MS heeft en richt met diezelfde vrienden de stich ting Mission Summit op. Hiermee krijgt hun reis naar Tanzania een duidelijk doel: niet alleen de berg beklimmen, maar ook geld inza melen voor onderzoek naar Niels' zenuwslopende ziekte. Die heeft de smaak te pakken nadat de top van de Kilimanjaro in 2011 is bereikt. Hij is toe aan het echte werk, de Mount Everest. „Ik wilde de eerste man met MS wor den die de top van de hoogste berg ter wereld bereikt. Maar toen ik mijn vrienden vroeg of ze mee wilden gaan, was het antwoord nee. Ze wilden me graag steunen, maar zagen het gevaar van de tocht niet zitten. En ze wilden niet zo lang van huis zijn. De Kili manjaro kun je in drie dagen op wandelen, bij de Mount Everest heb je twee maanden nodig om bij de top te komen." Dan maar alleen. Hoewel, zijn vriendin Evelien en een paar vrienden vergezellen hem naar het basiskamp. Het resterende deel van de reis is hij op zichzelf aangewezen. De arts heeft zijn goedkeuring gegeven aan de ge waagde expeditie. Als hij onder weg last krijgt van tintelingen of gevoelloosheid, moet hij op dat moment beslissen of hij verder kan. De neuroloog kan altijd ge raadpleegd worden via de satelliet telefoon. „Als ik last krijg van krachtverlies, waar veel MS-pa- tiënten mee te maken hebben, 'Ik ben mijn dromen meer gaan najagen. Ik wil uit het leven halen wat erin zit' moet ik stoppen. Anders breng ik mezelf in gevaar. En het is mijn doel om veilig naar Nederland te rug te keren, ik ga niet koste wat kost door." Als hij weer landt op Hollandse bodem - geplande datum: 2 juni - is het zijn plan voorlopig even van dit oneindig laagland te genieten, én van zijn vriendin. „Ik heb haar beloofd om heel veel tijd met haar door te gaan brengen. Dat zat er de afgelopen maanden niet echt in, met 10 tot 12 uur training per week en een drukke baan." Wat als hij de top niet haalt? Die kans is aanwezig, dat weet de inmiddels geroutineerde bergbe klimmer. Hij heeft mindere top pen gemist door slecht weer of ziekte in de bergen. Dit keer kan het hem weinig schelen, zegt hij nu nog. „Ik ga niet puur en alleen voor die berg, voor mij betekent dit avontuur meer dan dat. Ik ga ook voor Mission Summit. We hebben al zoveel aandacht gekre gen voor de stichting, dat het eer ste deel van mijn missie al ge slaagd is. Ik ben eigenlijk al halver wege de Mount Everest. Als ik de top haal, is dat de kers op de taart." Q 2+Hoek+2 zits Apache Q 3+2 zits Paramount j. Gratis 3 hotel square J v SPECIAAL VOOR U CasualLifë compleet interieur Astana X Da 's thuiskomen! DONDERDAG 7 APRIL 2016 'Dit betekent voor mij veel meer dan een beklimming' door Heieen Boex Niels van Buren MS-patiënt t overnachtingen r voor 2 loor de losse blokelementen zelf de opstelling vormen. Leverbaar in diverse kleuren en bekledingen, edepoot. Leverbaar In diverse kleuren, bekledingen en combinaties. In Stofcategorie 1. air: l\lormaal^699?- Nu 1599,-. topper, uitgevoerd in Artificial Leather en leverbaar in talrijke bekledingen en kleuren, n en liggen. Stevige ondersteuning in de rug. Diverse kleuren en bekledingen leverbaar. bercen OP zoom Wassenaarstraat 15 (centrum) eindhoven Willem van konijnenburglaan ld HEERLEN In de Cramer 76 (Woonboulevard Heerlen) middelburg Mortiereboulevard 12 (Woonboulevard De Mortiere) nieuwegein De Liesbosch 70 (Industrieterrein Liesbosch) oosterhout (N-BR) Beneluxweg 3 (A27 afslag 17 - naast McDonalds en Tulip Inn) oss Frankenweg 31 (Woonboulevard Oss-Oost) OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m Vrijdag 09.30-21.00 uur 5 KOOPAVONDEN Zaterdag 09.30-17.00 uur. Zondag gesloten. Contante waarde product Termijn bedrag per maand 5 extra koopavonden maandag t/m vrijdag open tot 21.00 uur! 100% MASSIEF EIKEN DELEN Geborsteld en vergrijsd eiken woon square Rekenvoorbeeld 0% Lease t.b.v. financieringen voor de meubels 1 Alles is ook los leverbaar en in verschillende maten en diverse kleuren! TV/AudiO/HIFI- Dressoir Eetkamertafel 4 Eetkamerstoelen Salontafel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17