w i 3 Sportgala Zeeuws-Vlaanderen is meer dan uitreiking van prijzen Vandalen houden huis op kinderboerderij Hulsterse singer/songwriter zou graag nog in haar eigen Zeeland optreden ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Anne van Damme uit Hulst wil haar eerste EP meteen goed hebben. Het geld dat ze er voor nodig heeft, wil ze bij elkaar spelen. Al woont ze al jaren in Tilburg, Hulst voelt voor muzikant Anne van Damme (22) nog steeds als thuis. „Ik ben er geboren en geto gen. Ik voel me nog steeds een Zeeuwse." Ze is vierdejaarsstudent aan de Til- burgse Rockacademie. Nog een Show case in 013 en dan is het klaar. „Tij dens die showcase op 15 juni - dan ben ik toevallig ook nog eens jarig - wil ik ook mijn eerste EP presente ren. Mijn debuut-EP moet gelijk goed zijn." Maar ja, studiotijd is duur en Anne is realistisch. „Ik ben een muzi kant en student. Niet echt dingen waar je rijk van wordt. Crowdfun- ding is voor mij te indirect. Ik wil de mensen die mij steunen kunnen zien. Daarom ga ik naar de mensen toe. De meest directe manier is toch muziek maken." Met de 'Make it to June Tour' wil ze het geld bijeen brengen voor de EP. Voor vijftig euro is ze al te boeken voor een huiskamerconcert. De op brengst van de optredens zal volledig ten goede komen aan de EP. Optredens in Zeeland kent de Ma ke it to June Tour nog niet. „Helaas nog niet. Maar ik zou het wel heel erg leuk vinden. Mensen kunnen me al tijd boeken", lacht ze. Vestrock, het festival in haar eigen Hulst, heeft An ne nog niet gebeld. „Ja Vestrock, dat zou mooi zijn. Maar ik heb hier in Zeeland niet zoveel contacten in de muziekwereld. Het klinkt zo hard, maar mijn toekomst ligt niet in Zee land. Mijn netwerk ligt veel meer in Tilburg en Eindhoven. Haar stijl omschrijft ze als singer/ songwriter. „Dat is een genre op zich geworden. Mijn muziek komt echt uit mij. Het is iets wat ik kan delen. Je moet ook wel geloofwaardig zijn. Ik denk dat je ook niet gelukkig wordt als je het alleen voor het geld doet." Als muzikant naam maken is niet meer zoals het vroeger ging. Je in de kijker spelen bij de grote platenmaat schappijen in de hoop dat je een pla tencontract aangeboden krijgt, is niet 'Het klinkt zo hard, maar mijn toekomst ligt niet in Zeeland' meer zoals het werkt. Muzikanten van nu moeten via internet en social media zelf voor publiciteit zorgen. „Bij ons op school leren we over de di gitale revolutie. Je hebt tegenwoordig geen label meer nodig. Je kunt zo een goeie microfoon en zelf software ko pen. Iedereen kan het in feite zelf via social media." En dat is precies wat Anne doet. Grote optredens, kleine optredens, het heeft allemaal zijn charme. „Ik speelde pas in de Foodhal in Tilburg. Heel apart hoor, spelen terwijl men sen aan het eten zijn. Een andere keer speel je in een theater waar de men sen echt aan je lippen hangen. Wat ik het liefst wil is zo veel mogelijk mu ziek maken. Als ik daar mijn dagen mee kan vullen ben ik heel blij." Bovendien wordt - voor het eerst - de Zeeland Seaports stimule- rings- en aanmoedigingsprijs uit gereikt. Het is een initiatief van het havenbedrijf en de Stichting Zeeland Sport Leisure Daar voor zijn drie Zeeuwse sportta lenten genomineerd: wielrenner Jarno Mobach, zeiler Finn Kribbe en zwemmer Ruden de Ridder. Wielrenner Jarno Mobach, zeiler Finn Knibbe en zwemmer Ruden de Ridder kandidaat Aanmoedigingsprijs Zeeland Seaports De winnaar ontvangt een geldbe drag van 3000 euro, waarvan een derde deel moet worden besteed aan de promotie van de sport in de regio. De andere twee talen ten ontvangen 1000 euro. Het gala werd enkele jaren ge leden opgezet door de toenmali ge Terneuzense CDA-raadsleden Henk Siersema en Jack Begijn. Ze namen het initiatief nadat de ge meenteraad de jaarlijkse sporthul- diging wegbezuinigde. Begijn neemt tijdens het gala van 26 april zitting in een forum met zijn twee collega-sportwethou ders van Sluis en Hulst om te pra ten over de toekomst van de Zeeuws-Vlaamse sportverenigin gen en hun accommodatie. De galavond begint om 19.30 uur. Presentatie: Daniël Godinho Vega van Omroep Zeeland. Aan melden kan via e-mail aanmelden@sportgalazvl. nl. Vrijwilligers vonden zaterdag lege wodkaflessen en kapotte bierfles sen in de speeltuin. Met een bak steen was een raam ingegooid. Daarachter is de konijnenknuffel hoek die ook onder het glas zat. Schade waar de kinderboerderij overigens zelf voor opdraait. „We hebben te maken met jongeren die veel drinken", zegt Marion Spruijt van de kinderboerderij. „Ze zijn vroeg dit jaar. Meestal be ginnen die vernielingen pas na de eindexamens." Het is niet voor het eerst dat er vernielingen zijn aangericht. „Vo rig jaar was het echt een ramp", zegt Spruijt. „Er zijn een keer vijf of zes ramen tegelijk ingegooid. Daarna hebben ze de kranen open gedraaid en een hele stal onder water gezet." Er is inmiddels aangifte gedaan van de vernielingen. „Dat doen we altijd en we hebben het nu ook op Facebook gezet", zegt Spruijt. „Misschien dat mensen een oogje in het zeil gaan houden. We begrijpen heel goed dat jonge ren een plek zoeken om samen te komen, maar dit kan niet." WOENSDAG 6 APRIL 2016 Ja Vestrock, dat zou mooi zijn m m door Cuido vand er Heijden Anne van Damme gaat liever naar de men sen toe. „Crowdfunding is voor mij te indirect." foto Ronald den Dekker Anne van Damme Wie Anne van Damme voor een concert wil boeken kan dat doen via haar website. www.annevandammemusic.com door Wout Bareman TERNEUZEN. Sportliefhebbers kun nen nog tot en met vrijdag 15 april stemmen op hun favoriete Zeeuws-Vlaamse sportman, -vrouw, -ploeg en evenement van 2015. De winnaars worden dins dag 26 april tijdens het tweede Sportgala Zeeuws-Vlaanderen in het Scheldetheater in Terneuzen bekendgemaakt. door Peter van den Assem CLINGE. Vandalen hebben het afge lopen weekend weer huisgehou den op kinderboerderij De Cante- deerhoeve in Clinge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71