Clubactie Rabobank met 479 deelnemers Lichtpuntjes voor terugkeer lijnbus door dorp IJzendijke 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Rioolwerk Hulst duurt langer Duofiets voor het Katshuis m' i- „Want er is niets beter dan een huisdier hebben", stelt hij. „Je wordt erdoor opgevrolijkt, je hebt gezelschap, krijgt meer beweging en meer aanspraak bijvoorbeeld op straat. Het is daarom jammer HULST. De rioleringswerkzaamhe den in de Koolstraat in Hulst du ren langer dan gepland. Het werk blijkt technisch lastiger uitvoer baar dan verwacht. De planning was dat het werk eind maart klaar zou zijn. Dat wordt nu 13 april. Het gaat om het gedeelte tussen de Willem de Zwijgerlaan en de rotonde aan de wijk Groote Kreek. Het rioolwerk gaat vooraf aan de aanleg van een rotonde op de kruising Koolstraat-Glacisweg- Zoutestraat. Dat gebeurt medio dit jaar. dat veel mensen geen hond meer nemen, omdat ze zichzelf te oud vinden. Ze willen vaak niet dat het hondje achterblijft als zij er niet meer zijn." Op de viervoeter van een ander passen, biedt daarom uitkomst voor oudere, baasje en hond. „Het mes snijdt aan drie kanten", legt De Bruijckere uit. „En de oudere Oudere mensen nemen vaak geen hond meer, omdat ze niet willen dat het dier achterblijft als zij er niet meer zijn zit er niet aan vast en maakt geen kosten." De dierenarts uit Bres- kens haakt daarbij aan bij het lan delijke initiatief Óopoeh (opa's en oma's passen op een huisdier). Via de website www.oopoeh.nl kunnen baasjes en oppassers zich opgeven. Op basis van soort dier, oppasfrequentie en woonplaats kan een match worden gemaakt. De Bruijckere vindt het een ge weldig initiatief en wil een handje helpen. „Het is gestoeld op het idee van een datingsite. Maar veel mensen van middelbare leeftijd zijn niet zo goed met internet of vinden de drempel te hoog." In overleg met Oopoeh maakt het dierenartsencentrum daarom zelf ook een database met vraag en aanbod, voor ouderen en honden bezitters in Zeeuws-Vlaanderen. „Wij willen in dat gat springen, het initiatief promoten en het laag drempelig maken. Om eenzaam heid tegen te gaan." De dierenarts vraagt geen finan ciële bijdrage. „Ik wil Oopoeh ook niet in de wielen rijden. Mensen kunnen zich daar natuurlijk ook gewoon aanmelden." De Bruijcke re richt zich alleen op honden, bij Oopoeh wordt er ook gepast op onder meer katten en cavia's. Met dertig jaar ervaring als dierenarts en veel contacten met dierenbezit- ters, weet hij als geen ander hoe belangrijk een huisdier kan zijn. „Een huisdier zorgt voor ouder- domsvitaminen", lacht hij. TERNEUZEN. Aan de clubactie van de Rabobank Zeeuws-Vlaan deren doen dit jaar 479 verenigin gen en stichtingen mee. Dat wa ren er vorig jaar 436. De Rabobank had van tevo ren ook ingezet op meer deelne mers door de totale sponsorbij drage te verdrievoudigen, van 60.000 naar 180.000 euro. Dat heeft dus gewerkt. Vanaf vandaag tot en met 18 april kunnen leden van de Rabo bank Zeeuws-Vlaanderen via de website van de bank stemmen op hun favoriete club. Ieder lid mag vijf stemmen uitbrengen, met een maximum van twee per stichting of vereniging. Op de Raboledenbijeenkomst 25 april in het Scheldetheater in Terneuzen wordt de uitslag be kend gemaakt. Iedere stem le vert geld op. Hoe meer stemmen een club krijgt, des te hoger valt de bijdrage uit. Voorzitter Mark de Hek van de klachtencommissie riep vertegen woordigers van de provincie op om nog eens met dorpsbewoners te gaan praten. Hij deed dat niet voor niets. De hoorzitting leek en kele openingen te bieden. De dorpsraad is bereid het aantal hal tes in IJzendijke te beperken tot één, op de Markt, in plaats van de ooit door Rijkswaterstaat toegezeg de drie. De bus één keer per uur door het dorp laten rijden is een andere mogelijkheid. Dat kan de lijnbus zijn die over Waterland kerkje in plaats van Schoondijke rijdt, want die zit wat betreft tijd iets ruimer in zijn jasje. Een opsteker voor de dorpsraad was ook dat De Hek de provincie vertegenwoordigers opriep Con- nexxion meer achter de broek te zitten om aan een gezamenlijke Voorzitter van provinciale klachtencommissie roept iedereen op weer eens met elkaar om de tafel te gaan oplossing te werken. De provincie laat nu wel erg de oren hangen naar Connexxion, liet De Hek dui delijk doorschemeren. De dorpsraad moest ook een te genvaller slikken. De Hek vindt dat de provincie niet gebonden is aan de afspraak met Rijkswater staat over drie haltes in het dorp. De provincie wil de huidige 'tijde lijke' halte aan de rand van het dorp handhaven. „Hou ook reke ning met oudere bewoners", deed busreizigster An van Gend (86) een beroep op de menselijkheid van de provincie. De klachtencom missie komt nog met een advies dat Gedeputeerde Staten alleen met een degelijke onderbouwing terzijde kunnen leggen. In de regio Mijn dorp, mijn stad Korre, 13.30 uur: Bil jarten, kaarten; CLINGE. Malpertuus, 13.00 uur: Biljarten; HEIKANT. 'tHeike, 13.00 uur: Biljarten, schieting; HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Biljar ten, jeu de boules; HULST. Robbedoes in basisschool de Nobel- horst, 10.00 uur: Ma ma café; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlees half uurtje; Atletiekbaan RK- HAV, 13.30 uur: Loop clinic voor Ki- De Binnendeur, 14.00 uur: KBO fietstocht; Voetbalveld W Hon- tenisse, 13.30 uur: Schoolvoetbal jon gens 7 tallen basis scholen; Albert, 13.00 uur: KBO quilten, vrij kaarten, biljarten; TERNEUZEN. Porgy Bess, 20.00 uur: Le zing Vlaams schrij ver en psychoanaly ticus Paul Verhae- ghe (foto); Bibliotheek, 10.00 uur: Kennisma kingsworkshop ba- bygebaren kinder- gebaren; 14.00 uur: Voorlees halfuurtje; Rivierenhuis, 13.30 uur: Stoma contact middag; Bioscoop CineCity, 13.45 uur: Filmfesti val Zeeuws-Vlaan deren, met talk show filmjournalis ten Roel van Bam- bost en René Mioch na vertoning Knie len op een bed violen (aanvang 14.00 uur); Scheldetheater, 20.00 uur: Cabaret Van der Laan Woe; WESTDORPE. Voet balveld W RIA, 13.30 uur: School voetbal jongens 11 tallen basisscholen. 'Date' met een hond Dierenarts Geert de Bruijckere met zijn hond Floyd, foto Camile Schelstraete door Sophie Stockman BRESKENS. Een eenzame oudere past op een hond, het drukbezette baasje is blij dat zijn viervoeter niet de hele dag alleen zit, en de hond zelf vindt het óók leuk. Het is volgens dierenarts Geert de Bruijc kere van Dierenartsencentrum West dé manier om eenzaamheid onder ouderen tegen te gaan. Dierenartsencentrum West is te berei ken via 0117-454484. door Harmen van der Werf IJZENDIJKE. Of IJzendijke weer een bus door het dorp krijgt, blijft on gewis. De dorpsraad IJzendijke wist dinsdag bij de provinciale klachten commissie in Middelburg in elk ge val wel wat te bereiken. OOSTBURC Concert Musicsande Leerlingen van de Oostburgse muziek school Musicsande (foto) geven morgen een concert in het Le- deltheater in Oost burg. Het eerste op treden begint om 19.00 uur. Gratis en tree. Musicsande is in 2009 opgericht door muziekwinkelei genaar en dirigent Pa trick Geerts. De mu ziekschool telt inmid dels ruim honderd leerlingen. TERNEUZEN Korenavond in Grote Kerk De Grote Kerk aan de Noordstraat in Ter- neuzen vormt zater dag het podium voor een zangavond met het Zeeuws-Vlaams Mannenkoor, jeugd koor Benjamin en het gemengde koor Deo Favente uit Arne- muiden. De toegang is vrij. Wel vindt er een collecte plaats voor stichting Ki- mon, een interkerke lijke zendingsorgani satie. Frank Kolijn, Sjaak Marijs en Jacco de Nooijer treden op als organisten. AXEL Strovlechten in museum In museum Het Wa renhuis aan de Markt in Axel is vanaf zater dag een wisselexposi tie te zien over stro- vlechten. Nelly de Feijter-de Putter uit Zaamslag is dé autori teit op dit gebied in Zeeuws-Vlaanderen. Zij geeft ook cursus sen. Nelly zal een flink aantal van haar strovlecht-creaties to nen in Axel. Het vlechten van oogst- symbolen van stro is een oeroud gebruik om de godin van het koren gunstig te stemmen. De exposi tie duurt tot en met 14 mei. TERNEUZEN Cursus fotografie bij Toonbeeld Bij Toonbeeld aan de Bellamystraat in Ter- neuzen begint vol gende week dinsdag een cursus fotografie voor beginners. De docenten zijn Kia- noosh Gerami en An ne Nobels. De lessen zijn dinsdagavond van 19.30 uur tot 21.30 uur. De laatste bijeenkomst is 24 mei. Inschrijven kan tot vrijdag via toonbeeld® terneu zen.nl. TERNEUZEN. De bewoners van het Katshuis in Terneuzen fietsen graag een rondje, maar bewegen is voor hen niet gemakkelijk of van zelfsprekend. De bewoners, met een verstandelijke beperking, gaan altijd onder begeleiding naar buiten. Dankzij een gift van de Old Grand-Dad Club Nederland heeft Philadelphialocatie Het Katshuis een duofiets gekregen, waardoor samen fietsen een stuk makkelij ker wordt. De fiets werd gisteravond op feestelijke wijze in gebruik genomen, foto Camile Schelstraete WOENSDAG AXEL. DeHalle, 13.30 uur: Open dag met De Jeugd van Toen; Bibliotheek, 14.00 uur: Voorlees half uurtje; BRESKENS. MFC De ka kidsrun; KLOOSTERZANDE. SAS VAN GENT. St.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70