Mogelijk onderzoek naar geval grafschennis Geen borden? SP plakt wel elders Beveiliging van Borssele Grensverleggend 2 ZEELAND WEMELDINCE. De politie beraadt zich op een onderzoek naar graf schennis op de begraafplaats in Wemeldinge. Op 10 maart werd aan de We- meldingse Zandweg een kinder graf vernield. Toen zich een man meldde die zei van het voorval te weten, leek het erop dat het voorval uitgesproken kon wor den, maar slachtoffer Rien Hou- mes twijfelde zo aan het verhaal van de veroorzaker van de scha de, dat hij op 18 maart alsnog aan gifte deed bij de politie. „Die man meldde zich pas na dat mijn verhaal op Facebook 1500 keer was gedeeld. Het ge sprek was maar heel kort en hij zei dat we het verder wel via de verzekering zouden regelen", al dus Houmes. Ook twijfelt het slachtoffer, die zegt dat de emotionele scha de voor hem veel zwaarder weegt dan de financiële, aan het verhaal van de man. Er was een lamp, uit een grote bol, kapot ge vallen. „Die krijg je er pas uit als je drie borgpennen indrukt. Dus ik wil weten wat er echt gebeurd is. Want het betekent dat de da- der(s) op het graf hebben ge staan. En dat kan ik niet verkrop pen. Want dan sta je op mijn dochter." COMMENTAAR In Zeeland is de laatste tijd iets meer belangstelling voor jo diumpillen. Het is één van de weinige middelen waarmee mensen zich nog enigszins kunnen verweren tegen radioac tieve straling. Dat sommige Zeeuwen hun pillen ophalen, wijst op toegenomen zorg over de kerncentrales. Dat gaat zowel over mankementen als over terreur. De laatste kwestie bereikte deze week de Tweede Kamer. Een meerderheid wil opheldering van het kabinet over het ontbreken van gewapende bewakers. VVD en CDA zeggen er meteen bij dat de gewapende beveiliging van Borssele vooral een zaak is van de veiligheidsdiensten en van de coördinator terrorismebe strijding. Daar zit wel wat in. EPZ wijst er terecht ook op. Maar de politiek heeft een bredere verant woordelijkheid. Die moet ook kij ken naar het maatschappelijk ef fect. Als Nederland nu ineens mi litairen inzet op alle industriële complexen, dan is dat vooral sym boolpolitiek. Toch is het niet over dreven om naar aanleiding van de terreurdreiging eens goed na te denken over onze defensie. Zou die in dit soort omstandigheden niet als vanzelf moeten staan waar mensen het verwachten? Dus op de plaatsen waar we kwetsbaar zijn, of waar we ons kwetsbaar vóelen. Zoals Borssele. Daar heeft het kabinet misschien ook wel een antwoord op. EPZ wijst terecht op de rol van de nationale coördinator terreurbestrijding SLUIS. Geen enkele fractie in de Sluise gemeenteraad vond het no dig om verkiezingsborden te plaat sen in aanloop naar het referen dum over het verdrag met Oekrai- ne, dat vandaag plaatsvindt. Op de SP na. Dus verzon die wat anders om duidelijk te maken wat de par tij van de plannen vindt. Wie gis terochtend bij het gemeentehuis in Oostburg kwam, kon het niet mislopen: de SP is tegen, stond er op spandoeken, posters en stickers. Het plaatsen van de bor den zou Sluis zo'n 12.000 euro kos ten. „Natuurlijk kun je daar ook andere dingen van doen", erkent fractievoorzitter Rudy Eversdijk. „Maar dit gaat om de vrijheid van meningsuiting, de uiting van de mocratie. Wij zijn de enige partij die actie wil voeren, en die moge lijkheid willen ze ons ontnemen. Dat laten we dus niet gebeuren." Een slungel van een jongen is het. Ein deloos doorgroeiend, af en toe puistjes en de vage contouren van een snor. Eeuwig z'n moeder tergend om haar te bewegen grenzen te verleggen. Drei nen over hoe vaak hij uit mag en hoe lang. Of hij met zijn vrienden mag chillenEén of andere game mag ko pen? 18-plus natuurlijk, terwijl hij de 16 nog niet heeft bereikt. Laatst hield ze haar poot stijf. Nee, hij mocht écht niet meer weg. Klaar. Einde discussie. Hij haalde z'n schouders op, kroop met zijn lange lijf bij zijn moeder op schoot en fluisterde in haar oor: „Dat heb je goed gedaan, mam!" Fanfare houdt open podium Fanfare Excelsior uit Terho le houdt op zaterdag 16 april een open podium. In het dorpscentrum van Vo gelwaarde kunnen talen ten uit alle denkbare gen res laten zien wat ze in huis hebben. Dat kan bij voorbeeld muziek, toneel, acrobatiek of cabaret zijn. Ieder optreden duurt maxi maal tien minuten. Aan melden voor het open po dium kan tot en met 8 april, door te mailen naar fanfareexcelsior@hotmail.com. Aanvang is 19.30 uur. Film over Doel opmaat debat In Toneelhuis-Bourla aan de Komedieplaats in Ant werpen vindt zaterdag een bijzonder debat plaats na vertoning van de documen taire langspeelfilm Orato rium van Doel. De teloor gang van het Scheldedorp Doel staat hierin centraal. De filmvertoning begint om 15.00 uur. Aan het de bat nemen deel: Eddy Bruy- ninckx (Havenbedrijf Ant werpen), Manu Claeys (stRatengeneraal), Jan Cre- ve (actiegroep Doel 2020) en Stephan Van Fraechem (werkgeversvereniging Al- faport). Entree vijf euro. Joerec Cijsouw promoot sport Marathonschaatser Joerec Cijsouw uit Oostburg is de nieuwe sportambassadeur in de gemeente Sluis. Hij neemt vandaag het stokje over van turner Guitho de Wolff, die de functie twee jaar lang bekleedde. De 23-jarige Cijsouw schaatst bij team Ormer ICT/A van Elfstedentocht winnaar Henk Angenent. Als ambassadeur promoot hij sport en bewegen bij met name jongeren en is hij aanwezig bij evenemen ten. Auto-inbraken zonder schade In de gemeente Hulst zijn de afgelopen tijd opmerke lijk veel auto-inbraken ge pleegd zonder dat er spra ke was van inbraakschade. Volgens een woordvoerster van de gemeente gaat het om een stuk of negen geval len. Autobezitters wisten zich niet altijd te herinne ren of zij hun wagen had den afgesloten. De gemeen te heeft daarom gisteren al le autobezitters opgeroe pen extra alert te zijn en geen waardevolle spullen in hun auto achter te laten. REFERENDUM 6 APRIL w NEE IS 3X BETER door Willem Adriaansens PZC Tip? redactie@pzc.nl VOCELWAARDE ANTWERPEN OOSTBURC HULST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 69