'Gemeente is onbetrouwbaar als zwembad wordt gesloten' Kindertekening basis van meesterwerk IA 'Extra deelname Trap es deur Reimerswaal' 6 BEVELANDEN en THOLEN Illegaal gebouwd schuurtje mag toch blijven staan Strandjes worden opgehoogd Het comité - dat in het verle den al een paar keer in actie kwam om het zwembad te redden - maakt zich opnieuw grote zor gen over de toekomst. Zeker nu de zwembaden (ook dat in Sint-Maar tensdijk) op een lijstje staan van mogelijke zaken waarop kan wor den bezuinigd. Koedood wees erop dat de ge meenteraad in 2013 heeft besloten om De Spetter sober te renoveren. Burgers, bedrijven, scholen en het comité zelf hebben daarna vol gens hem hard gewerkt aan de toe komst van het zwembad, waaron der het verlagen van de exploita tiekosten. Hij wees onder meer op het feit dat burgers klussen uitvoe ren in De Spetter, er al 11.000 euro aan sponsorgeld is opgehaald en dat leerlingen van alle scholen een muurschildering hebben ge- 'Burgers hebben zich aan de afspraak gehouden, de gemeente moet dat ook doen.' Johan Koedood Blijven Spetteren maakt. Het comité heeft met de ge meente meegedacht over een goedkopere exploitatie. Participatie van inwoners was destijds een eis van de gemeente om De Spetter open te houden. „Wij hebben ons als burgers aan die afspraak gehouden", stelde Koedood. „Van de gemeente ver wachten wij hetzelfde." Hij zegt zich niet te kunnen voorstellen dat de gemeente zo onbetrouw baar is dat de renovatie van De Spetter niet doorgaat en het bad wordt gesloten. Rob Duijm (CDA) beaamde dat de gemeente destijds heeft geko zen voor renovatie, maar wees ook op de omstandigheden die zijn ge wijzigd. „We staan er financieel slecht voor en hebben ook te ma ken met andere zaken als armoe debestrijding." De gemeenteraad zal het colle ge volgende week de opdracht ge ven om de bezuinigingsmogelijk heden op bepaalde terreinen te on derzoeken. Behalve de zwemba den staan onder meer het afvalbe leid, schoolgebouwen, dorpshui zen en het subsidiebeleid op het lijstje. Later dit jaar worden kno pen doorgehakt. Blijven Spetteren kondigt al aan dat inwoners weer massaal komen protesteren als De Spetter wordt wegbezuinigd. Daar werd in het Oosterschelde- museum voor de gemeente Rei- merswaal de kinderkunstweek af getrapt. Dat ook het werk van kin deren heel serieus moet worden genomen, bewees De Vries met een stoomcursus kunstgeschiede nis. In nog geen kwartier tijd lood ste hij de kinderen van de vroeg ste bekende kunst - de grotteke ningen van Lascaux - via de Egyp- tenaren, Grieken en Romeinen naar de hedendaagse kunst. Twee belangrijke representan ten, Cobra-schilders Karei Appel en Corneille, lieten zich inspire ren door prehistorische kunst en kindertekeningen. „Kinderteke ningen zijn directe, eerlijk en zon der franje. Daarmee is het cirkel tje in 15.000 jaar weer rond. KRABBENDIJKE. Een illegaal ge bouwd schuurtje op een volks tuin aan de Meiboom in Krabben dijke mag toch blijven staan. De gemeente Reimerswaal had de ei genaar een dwangsom opgelegd. Hij tekende daar bezwaar tegen aan. De onafhankelijke bezwaren- commissie gaf de gemeente gelijk, omdat het schuurtje in strijd met de regels van het geldend bestem mingsplan is neergezet. De commissie opperde wel om vanwege de beperkte overtreding en de persoonlijke omstandighe den van de eigenaar het schuurtje te gedogen. Dat advies heeft het college van burgemeester en wet houders overgenomen. Als voorbereiding op de kinder kunstweek maakten de leerlingen van De Bornput en De Ze vensprong hun eigen kunstwerk jes. Gemeenteraadslid en oud-wet houder Dieuwke Louwrink maak te namens de jury de winnaars be kend. Jens den Adel en Fabian Franje van De Zevenprong wer den nummer 3 en 2. Oliva Hart hoorn van de Bornput werd num mer 1. De kunstwerkjes van alle kinderen hangen in het leegstaan de pand van de bibliotheek in Yer seke. Tijdens de kunstmarkt op za terdag 16 april zijn de tekeningen en schilderijen voor het publiek te bewonderen. KRUININGEN. De organisatie van fietsevenement 'Trap es deur Rei merswaal' rekent zaterdag op extra deelnemers. Dat zegt Paul van Koeveringe van de organise rende tourclub De Trappers. „Ons evenement is vorig jaar met de maximale drie sterren be oordeeld door wielersportbond NTFU. Zo staan wij nu ook op de kalender. Heel wat toerfietsers gaan alle drie-sterrentochten in de regio af." Vooraf inschrijven is niet nodig, dus pas op de dag zelf wordt duidelijk wat het ef fect is van de NTFU-waardering. Behalve de toertochten van 65 en 100 kilometer, kunnen recrea tieve fietsers ook deelnemen aan de gezinstochten. Ook is er een atb-route van 45 kilometer uitge zet. Alle tochten beginnen in Den Inkel. De gratis gezinstocht kan ook bij bakkerij Hirdes in Krabbendijke worden gestart. 'Trap es deur Reimerswaal' is toe aan de vierde editie. Het eve nement wordt met steun van de gemeente -die het als een prima promotie beschouw- gehouden. De aankomende editie staat in het teken van het veertigjarig be staan van De Trappers. Voor alle deelnemers is er een attentie. In de regio Mijn dorp, mijn stad Jeugdcentrum SM- WO, De Spinne, 09.30-11.30 uur - In loopspreekuur voor vragen over de com puter; 10.00-11.00 uur - Spreekuur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Bi bliotheek, 10.00-11.00 uur - Peuterworkshop 'sa men proeven' voor ouder en kind, door opdrachten en spel letjes leren kinde ren spelenderwijs meer over eten; Kunstuitleen de Be- velanden, Westwal 45,13.00-17.00 uur - Expositie Noorse kunstenaar Frank Asnes 'Ruimte, lucht en schaduw'; Sportzaal de Spin ne, 15.30-16.15 uur - Zaalvoetbal voor jongeren van 12 t/m 15 jaar; 16.15-17.15 uur - Zaalvoetbal vanaf 15 jaar; Holt- kampschool, Joseph LunsJaan 5, 17.00-19.00 uur - Tentoonstelling 'De wondere wereld', ge maakt door kinde ren van de school; Sportzaal Thor- beckelaan, 19.00-20.00 uur - Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar met Heidi Bras; Korpsgebouw Leger des Heils, Ravelijn de Groene Jager 72, 19.30-21.30 uur - Le zing dhr. L. Smit over het leven van joden in Zeeland, vroeger en nu; Thea ter De Mythe, Bleek veld 1, 20.00 uur - Try-out Zeeuwse Vrouwen 2 door Theaterproductie huis Zeelandia Dorpsstraat 43, 13.00-18.00 uur - Ex positie 'Groninger pracht', combinatie van schilderijen, kleibeelden en foto grafie Heer Arendhuis, To- renring 46,18.30 uur - Kangoo Power/Dance les door Peggie van den Hoek Kerk, Plein 1,19.30 uur - Lezing Ds. Max Staudt over Maarten Luther Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30,14.00-16.00 uur - Maandelijkse Bin go Ons Dorpshuis, Berghoekstraat 3, 13.00-17.00 uur - Koersbal en Biljar ten voor senioren Dorpshuis Luctor et Emergo, Hoofdweg 45, 09.00 uur - Schildercursus Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen in groepsverband door Rob Paardekam THOLEN. Als de gemeente Tholen een betrouwbare overheid is, wordt zwembad De Spetter in Tho- len-stad volgend jaar gerenoveerd. Dat stelde voorzitter Johan Koe- dood van het comité Blijven Spette ren gisteren tijdens de vergadering van de commissie bestuurszaken. door Joeri Wisse YERSEKE. „Zorg dat je een stukje kind bij je kunt houden, want dan wordt de wereld later één groot kunstwerk." Die wijze raad gaf Cees de Vries de leerlingen uit de hoogste klassen van cbs de Born put uit Oostdijk en cbs De Ze vensprong uit Krabbendijke giste ren mee in Yerseke. Oliva Harthoorn van cbs de Bornput uit Oostdijk maakte volgens de jury van de kinderkunstweek het mooiste kunstwerk, foto Marcelle Davidse door Joeri Wisse Info: www.trapesdeurreimerswaal.nl KATS Jubileumvoorstel ling Katse toneelvereniging Ter ere van het twin tigjarig bestaan van de Katse toneelver eniging wordt zater dag het dolkomisch blijspel 'de Rolla- tor-Revolutie' van au teur Maurits Keyzer opgevoerd. De voorstelling vindt plaats in Dorpshuis 'de Vriendschap' in Kats. De uitvoering begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt vijf euro. GOES Concert van oratoriumvereni- g'ng De Christelijke Orato rium Vereniging (COV) geeft zaterdag om 20.00 uur een concert in de Rooms-katholieke Maria Magdalena- kerk van Goes. Op het programma staan twee werken van Italiaanse compo nisten. De toegang kost 25 euro; bezoekers on der de 18 jaar beta len 10 euro. BIJ NADER INZIEN Pleij spreekt in Podium Reimerswaal Herman Pleij komt vrijdag naar Podium Reimerswaal en niet naar de Koperen Tuin in Goes ter pro motie van zijn boek 'Moet Kunnen, op zoek naar een Neder landse identiteit', zo als gisteren gemeld in deze krant. De bij eenkomst start om 20.00 uur. Vanaf 19.00 uur is iedereen welkom. Kaartjes kos ten 16 euro. WEMELDINGE. De strandjes bij Wemeldinge worden de komende da gen opgehoogd. De werkzaamheden duren tot 10 april, meldt de ge meente Kapelle. Het strand Nieuwendijk en strandjes bij de Oester baai en bij Camping Linda worden voorzien van een nieuwe laag zand. foto Marcelle Davidse GOES HEINKENSZAND 'S-HEER ARENDSKER- KE 'S-HEER-HENDRIK- SKINDEREN KRABBENDIJKE KRUININGEN RILLAND YERSEKE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66