Fusie Zeeuwland en Woonburg Mogelijk onderzoek naar geval grafschennis Beveiliging van Borssele Grensverleggend 2 ZEELAND COMMENTAAR In Zeeland is de laatste tijd iets meer belangstelling voor jo diumpillen. Het is één van de weinige middelen waarmee mensen zich nog enigszins kunnen verweren tegen radioac tieve straling. Dat sommige Zeeuwen hun pillen ophalen, wijst op toegenomen zorg over de kerncentrales. Dat gaat zowel over mankementen als over terreur. De laatste kwestie bereikte deze week de Tweede Kamer. Een meerderheid wil opheldering van het kabinet over het ontbreken van gewapende bewakers. VVD en CDA zeggen er meteen bij dat de gewapende beveiliging van Borssele vooral een zaak is van de veiligheidsdiensten en van de coördinator terrorismebe strijding. Daar zit wel wat in. EPZ wijst er terecht ook op. Maar de politiek heeft een bredere verant woordelijkheid. Die moet ook kij ken naar het maatschappelijk ef fect. Als Nederland nu ineens mi litairen inzet op alle industriële complexen, dan is dat vooral sym boolpolitiek. Toch is het niet over dreven om naar aanleiding van de terreurdreiging eens goed na te denken over onze defensie. Zou die in dit soort omstandigheden niet als vanzelf moeten staan waar mensen het verwachten? Dus op de plaatsen waar we kwetsbaar zijn, of waar we ons kwetsbaar vóelen. Zoals Borssele. Daar heeft het kabinet misschien ook wel een antwoord op. EPZ wijst terecht op de rol van de nationale coördinator terreurbestrijding Antoine de Ceuster van Zeeuw land (circa 4000 woningen) en Marco van der Wel van Woon burg (circa 1900 woningen) ver wachten structureel een miljoen euro per jaar te kunnen bezuini gen. Daarmee kunnen huurverho gingen worden getemperd, mis schien een enkele huurverlaging worden doorgevoerd of kan extra geld worden gestoken in energie besparende maatregelen wat ook weer tot lagere woonlasten leidt. Op dit moment wordt het hoe en wat onderzocht. Duidelijk is in ieder geval dat straks sprake is van één kantoor, één directeur en min der medewerkers. Woonburg heeft 21 formatieplaatsen; Zeeuw land 33. Beide partijen geven aan sterk te hechten aan 'lokale veran kering', maar dat zit volgens De Ceuster en Van der Wel niet ge bakken aan een kantoor. Dat wordt namelijk nauwelijks door huurders bezocht. Aanschuiven aan de keukentafel bij huurders, goede relaties hebben met aller hande betrokken partijen (stake holders) en aanwezig zijn bij rele vante bijeenkomsten in de regio's is waardevoller. „Natuurlijk zijn er emoties en sentimenten, maar de klant laten betalen voor twee De insteek van de fusie is een flinke kostenbesparing. Straks is er nog 1 kantoor, 1 directeur en 1 Raad van Commissarissen kantoren? Dat kan niet. En dat wil de huurder ook helemaal niet." In mei worden de plannen voor gelegd aan de Raden van Commis sarissen. Daarna buigen onder meer huurdersverenigingen, be wonerscommissies en gemeenten (Schouwen-Duiveland, Veere en Vlissingen) zich over de fusie. De verwachting is dat de juridi sche fusie in het begin van vol gend jaar rond is. Almanak Een slungel van een jongen is het. Ein deloos doorgroeiend, af en toe puistjes en de vage contouren van een snor. Eeuwig z'n moeder tergend om haar te bewegen grenzen te verleggen. Drei nen over hoe vaak hij uit mag en hoe lang. Of hij met zijn vrienden mag chillen? Eén of andere game mag ko pen? 18-plus natuurlijk, terwijl hij de 16 nog niet heeft bereikt. Laatst hield ze haar poot stijf. Nee, hij mocht écht niet meer weg. Klaar. Einde discussie. Hij haalde z'n schouders op, kroop met zijn lange lijf bij zijn moeder op schoot en fluisterde in haar oor: „Dat heb je goed gedaan, mam!" WEMELDINCE. De politie beraadt zich op een onderzoek naar graf schennis op de begraafplaats in Wemeldinge. Op 10 maart werd aan de We- meldingse Zandweg een kinder graf vernield. Toen zich een man meldde die zei van het voorval te weten, leek het erop dat het voorval uitgesproken kon wor den, maar slachtoffer Rien Hou- mes twijfelde zo aan het verhaal van de veroorzaker van de scha de, dat hij op 18 maart alsnog aan gifte deed bij de politie. „Die man meldde zich pas na dat mijn verhaal op Facebook 1500 keer was gedeeld. Het ge sprek was maar heel kort en hij zei dat we het verder wel via de verzekering zouden regelen", al dus Houmes. Ook twijfelt het slachtoffer, die zegt dat de emotionele scha de voor hem veel zwaarder weegt dan de financiële, aan het verhaal van de man. Er was een lamp, uit een grote bol, kapot ge vallen. „Die krijg je er pas uit als je drie borgpennen indrukt. Dus ik wil weten wat er echt gebeurd is. Want het betekent dat de da- der(s) op het graf hebben ge staan. En dat kan ik niet verkrop pen. Want dan sta je op mijn dochter." Directeur weg bij Cleijenborch Directeur Angela Kalle- waard verlaat de Stichting Ouderenzorg Noord-Beve land en daarmee ook haar standplaats zorgcentrum Cleijenborch in Colijns- plaat. Kallewaard stapt per 1 juli over naar WVO Zorg in Walcheren, waar ze lid wordt van de Raad van Be stuur. „Een nieuwe stap in mijn loopbaan", zo om schrijft Kallewaard haar overstap. De procedure voor een nieuwe bestuur der is in gang gezet. Ge streefd wordt om deze vóór 1 mei af te ronden. Thoolse straten worden versierd Als het aan de Stichting Tholen 650 jaar ligt, ziet het stadje er bijna de hele maand juli feestelijk uit. De stichting daagt inwo ners uit om hun straten tussen 2 en 23 juli uitbun dig te versieren. Een jury beoordeelt de versieringen. De mooiste straat wint een straatbarbecue, voor de ei genaren van het mooist ver sierde huis ligt een waarde bon klaar. De Stichting STAD verleent medewer king. Inschrijven kan via www.tholen650j aar.nl. 'Zenuwzuil' blijft nog ingepakt De Gamenetic op de Vlas- markt in Goes blijft nog buiten gebruik. Het elektro nische speeltoestel waarbij de gebruiker zelf stroom moet opwekken maakt vol gens ondernemrs en omwo nenden te veel lawaai. De gemeente heeft het volu me dinsdag bijgesteld, maar via het apparaat zelf kan het niet zacht genoeg worden gezet. „De leveran cier gaat nu nadenken over hoe het volume toch ver der omlaag kan", aldus wet houder Derk Alssema. Open dag bij studentenroeiclub Studentenroeivereniging Odin houdt vandaag en morgen open dag. Alle stu denten die een opleiding doen aan de HZ of de UCR zijn op beide dagen welkom van 14.00 tot 16.00 uur in het gebouw van roeivereni ging Honte aan de Haven- dijk 2 in Middelburg. Ze krij gen eerst de techniek ge leerd op een roeimachine en gaan daarna het water op. Oprichter Jack Laarak kers (foto) hoopt dat de stu dentenclub, die nu 45 leden telt, nog veel zal groeien. PZC door Esme Soesman ZIERIKZEE. De woningcorporaties Zeeuwland op Schouwen-Duive- land en Woonburg op Walcheren zijn van plan te fuseren. De twee partijen willen hiermee geld bespa ren, zodat woningen voor huurders betaalbaar blijven. In mei wordt een plan gepresenteerd, in het na jaar volgt een besluit. Tip? redactie@pzc.nl door Willem Adriaansens COLIJNSPLAAT THOLEN GOES MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 65