V' David Destorme (36) is dan wel gestopt als prof; 12 ZEELAND Zeeland Outdoor begint wegens grote deelname een dag eerder Inwoner Axel wil graag verder in het trainersvak. Komend seizoen gaat hij wellicht op lager niveau spelen. "Sp0rj@pZC ni 'Ik dacht: waar Zeeland Outdoor International in Nieuw- en Sint Joosland gaat een dag eerder van start. In plaats van morgen beginnen de wedstrijden vandaag al. Dit heeft te maken met het grote aantal deelnemers. Ook de Grand Prix van het inter nationale concours op hippisch sportcentrum De Kroo is ver plaatst. Die wordt morgen verre den. „De Grand Prix is voor veel Kansloze nederlaag voor Kerkhove Tennisster Lesley Kerkhove ging gisteren kansloos onderuit in de eerste ronde van het WTA-toernooi in Charleston. De 24-jarige Zierikzeese was in de Amerikaanse stad niet opge wassen tegen de Chinese Shuai Zhang. De setstanden waren 6-1 en 6-2. Kerkhove, die de nummer 176 van de wereld is en pas voor de vierde keer in haar carrière in het hoofdschema van een WTA-toernooi stond, kwam nog wel op voorsprong tegen de tophonderdspeelster. Ze brak in de openingsgame de service van de Chinese. Maar daarna ging het hard: Zhang won zes games op rij en won de eerste set eenvoudig. In de tweede set bood de Schouw- se tennisster, die door twee overwinningen in de kwalifica ties doorgedrongen was tot het hoofdtoernooi, meer tegen stand. Maar het was niet ge noeg om haar opponente te ver slaan. Zhang trok de tweede set met 6-2 naar zich toe. deelnemers de laatste kans om zich te plaatsen voor de Olympi sche Spelen", zegt Martin de Kroo. „We worden gebeld door ruiters uit de hele wereld. Ze smeken om een startplaats. Het maximum toegestane aantal deelnemers is echter veertig. Ook voor de overige rubrieken is de belangstelling enorm. Door een dag extra hebben we dit kunnen oplossen." Olympia Kapelle in de prijzen Turnvereniging Olympia Kapelle haalde tijdens de regiokampioen schappen springen in Oostburg zeven keer goud en zesmaal zil ver. Het jeugdteam in de C-lijn greep de eerste plaats op pegases. Ook haalde deze ploeg een twee de plaats op airtumbling. Het mixteam behaalde op het C-niveau zilver op pegases en op de minitrampoline. De junioren behaalden op het C-niveau een mooie eerste plaats op airtum bling en minitrampoline. Ook het tweede juniorenteam veroverde goud op de pegases, in de B-lijn was er nog een tweede plaats op airtumbling. Het juniorenteam in de A- en B-lijn veroverde een eerste plaats op tafel, een tweede plaats op de minitrampoline en een tweede plek op pegases. Het mannenteam werd gevormd samen met springers van MTV Middelburg. In de B-lijn behaal den deze formatie een eerste plaats op tafel en plank pegases. In de A-lijn was er een eerste plaats op de minitrampoline. sport kort et stadion waar de belof ten van Waas- land-Beveren hun wedstrij den afwerken, is er één voor de voetbalroman tici. In het onderkomen waar vroeger Red Star Waasland speelde, de club die in 2010 fu seerde met Beveren, moet je eerst het stof van je kuipstoel tje vegen. Het scorebord werkt niet meer, op één van de vaak afgebladderde reclameborden valt nog een slachthuis te ont dekken en u kunt ook terecht bij naaiatelier Zig Zag. Over het veld hoeven we het helemaal niet te hebben. „Dat is een dra ma", zegt David Destorme. De inwoner van Axel neemt deze vrijdagavond de coaching voor zijn rekening in het duel met de beloften van Club Brug ge. In de kampioenspoule van de beloftecompetitie is dit een duel tussen de nummers één en twee. Maar omdat de hoofd macht van zowel Waasland-Be- veren als Club Brugge in het weekend aan moet treden, wor den vooral jongens van zeven tien en achttien jaar de wei in gestuurd. Waasland-Beveren komt dankzij een fraaie treffer van Emre Erciyas voor rust op voorsprong, maar in de tweede helft buigt Club Brugge die ach terstand om (1-2). Destorme baalt, maar ook weer niet te lang. „Bij deze jon ge spelers gaat het om oplei den", zegt hij. „Ik probeer ze wat van mijn ervaring als prof voetballer mee te geven. Dat doe ik op een rustige manier. Ik ben geen trainer die gaat staan roepen en schelden of vooral negatiefis." Het is tijdens de wedstrijd al opgevallen hoe rus tig hij is. Destorme coacht veel en probeert vooral de organisa tie in stand te houden. „Dat moest wel tegen Club Brugge. Ik wist dat ze kwalitatief meer in huis zouden hebben. Ik speel graag aan vallend voetbal, maar als ik merk dat de ploeg er niet klaar voor is dan probeer ik ze toch iets mee te geven bij balverlies. Dan moet de organisatie staan." Contract Hij benadert zijn spelers op een positieve manier omdat hij dat zelf als speler ook het liefste had. Aan die actieve carrière is een week geleden plotseling een einde gekomen. Hoewel het con tract van Destorme nog tot 30 juni zou doorlopen, heeft hij er nu al punt achter gezet. „Ik maak te geen kans meer om deel uit te maken van de wedstrijdselectie. Dat is me niet verteld, maar ik merkte het aan alles. Mijn naam werd niet meer genoemd. Ik dacht: wat loop ik hier nog te doen? Waar train ik nog voor? Ik ben erover gaan nadenken en kwam tot de conclusie dat het geen nut meer had om op die ma nier nog een paar maanden door te gaan." Hij belt de voorzitter van Waas land-Beveren en maakt een af spraak. Tijdens het gesprek ko men beide partijen overeen dat 'Misschien ben ik wel te nuchter om lang bij het stoppen stil te staan' Destorme per direct stopt als prof voetballer en geen deel meer uit maakt van de selectie van trainer Stijn Vreven. „De voorzitter en ik hebben elkaar een hand gegeven en dat was het. Ik blijf dit seizoen wel de beloften trainen en begelei den, maar voetbal niet meer voor Waasland-Beveren. Het is jam mer, meer niet. Toen ik in 2004 naar Hoek ging had ik nooit ge dacht dat ik nog tien jaar prof voetbal ler zou zijn." Twaalf jaar geleden komt hij bij Hoek binnen als een voetballer die in België niet is op gemerkt door hoger spelende clubs. Na twee seizoenen maakt Destorme de over stap naar FCV Dender en wordt prof op het tweede niveau in Bel gië. In zijn eerste seizoen wordt hij meteen kampioen met Den der. „Daar denk ik met veel ple zier aan terug", vertelt de aanval lende middenmvelder. „Ik heb van alles meegemaakt bij die club, ik vond het prachtig. Er stonden vier kranen in de hoeken van het stadion waar de verlichting aan hing. Het had zijn charme, dat kan alleen in België." KV Mechelen Na één seizoen op het hoogste niveau neemt KV Mechelen hem over. Destorme tekent voor vier seizoenen en groeit in stadion Achter de Kazerne uit tot een ge waardeerde kracht. „Net als bij ie dere club waar je voetbalt heb ik ook daar pieken en dalen gekend. Maar als ik eraan terugdenk vind ik het echt ongelofelijk dat ik dat allemaal heb mogen meemaken. KV Mechelen is een prachtige club, met een rijke historie. Ik ben trots op wat ik bereikt heb. Ik sta er nu ook niet te veel bij stil dat ik ben gestopt, maar denk liever te rug aan alles wat ik heb meege maakt. Misschien ben ik wel te nuchter om nu lang bij het stop pen stil te staan. Ik lig daar niet wakker van. Deze keuze voelde ZLM ROOMPOT TOUR NIEUW- EN SINT JOOSLAND CHARLESTON OOSTBURC PHILIPPINE Jarno Mobach rijdt Parijs-Roubaix Jarno Mobach (foto) is opgenomen in de nationale wielerselec- tie die op zondag 10 april meedoet aan Pa rijs-Roubaix voor ju nioren. De wedstrijd maakt deel uit van de Nations Cup. De uit Philippine afkomstige Mobach deed onlangs met het nationale team ook al mee aan Gent-Wevelgem. Hij eindigde daarin als 35e. KOUDEKERKE Luc Martens fluit jeugdinterland Luc Martens maakt als scheidsrechter een stormachtige ontwik keling door. De negen tienjarige arbiter uit Koudekerke is aange steld voor de oefenin terland tussen het Ne derlands onder vijf tien jaar en de leef tijdsgenoten van Ser vië. De ontmoeting wordt donderdag op het sportpark van Achilles Veen, De Ha nen Weide, afge werkt. De aanvang is 19.00 uur. Luc Martens voetbalt zelf ook nog steeds. Hij is aanvaller bij RCS, dat zaterdag kampioen kan worden van de vierde klasse. CHATEAU-DU-LOIR Zeeuwen op ruime achterstand binnen Nick van der Lijke en Johnny Hoogerland kwamen gisteren in de eerste etappe van de Franse rittenkoers Circuit de Sarthe op ruime achterstand bin nen. De twee Zeeuw en van Team Room pot Oranje Peloton moesten in Chateau- du-Loir 10.24 minu ten toegeven op Mare Fournier. De 21-jarige Fransman van FDJ reed solo naar de overwinning. Fournier ging er samen met de Duitser Grischa Janor- schke vandoor in een rit over 182 kilome ter. Hij liet zijn mede vluchter achter zich en kwam alleen over de finish. Janorschke werd nog achterhaald door het peloton. De Fransman Bryan Co- quard sprintte naar de tweede plaats. Hij kwam ruim twee mi nuten later dan Four nier over de finish. door Barry van der Hooft H David Destorme De ZLM Roompot tour telt mee voor de UCI Nations Cup onder 23 jaar. De wedstrijd wordt vrijdag 15 en zaterdag 16 april verreden. De eerste etappe is een ploegen tijdrit over 23 kilometer op Tho- len. De eerste ploeg vertrekt vrij dagmorgen 15 april om 10.00 uur vanaf het Hof van Tholen. Vrijdagmiddag is de tweede etap pe, van Kamperland naar Zierik- zee over 124 kilometer. De start is bij Zeelandnet aan Het Rip om 16.00 uur, de finish is omstreeks 19.00 uur nabij de Nieuwe Haven in Zierikzee. Zaterdag 16 april is de derde etap pe van Goes naar Goes, over een afstand van 177,2 kilometer. De start is om 12.30 uur op de Grote Markt, de finish omstreeks 16.30 uur aan de Oranjeweg. Voorzitter Eddie Bogaert spreekt de aanwezigen toe tijdens de presenta tie van de ZLM Roompot tour. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60