Wal heeft meer voeten in aarde ZIERIKZEE Onvrede over taxi's Spanning bij strijd MVO-prijs Word bezorger! 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Peuterworkshop over eten Werk met voldoende beweging? De ene na de andere au to trekt inmiddels weer langs de Zierik- zeese wijk Malta. Velen met een wit-zwart of rood kente ken. Wijkbewoner Rini van Vos sen ziet het met lede ogen aan. „We zijn ondertussen een dik half jaar verder en nóg is er niks ge beurd. Straks zitten we weer vol op in het toeristenseizoen." Van Vossen en 'zijn' comité Leefbaar Malta wisten in oktober de gemeenteraad met een breed gedragen burgerinitiatief achter hun diepgekoesterde wens voor een geluidsscherm tussen weg en wijk te krijgen. De raad voteerde een krediet van maximaal 75.000 euro, om de aanleg van een aar den wal mogelijk te maken. En toen werd het stil... Wethouder Jacqueline van Burg had de aanpak ook liever voortvarender gezien, geeft ze rui terlijk toe. De uitvoer van het raadsbesluit laat volgens haar op zich wachten door een pakket aan eisen van energiebedrijf Delta, wa termaatschappij Evides en Rijks waterstaat. In de wegberm liggen kabels en leidingen. Voordat daar een berg grond op wordt gestort, moet eerst duidelijk zijn welke ge volgen dat kan hebben. Met name de waterleiding kan een probleem vormen. Door een aarden wal kan de bodemdruk te groot worden. Een ingenieursbureau gaat bereke nen hoe dat precies zit. De uiter ste consequentie is dat de waterlei ding moet worden verlegd. Dat is een kostbare operatie. Evides heeft volgens woordvoerder Rian- ne de Voogt pas afgelopen vrijdag de plannen voor de grondwal bin nengekregen en wacht de vereiste zettingsberekeningen af. Rijkswaterstaat kijkt hoofdzake lijk vanaf een afstandje mee, zegt Edwin de Feijter. „Wat ons betreft kan die geluidswal worden aange legd." Maar dan wel met een vang rail op de voorgeschreven afstand 'Het vergt gewoon wat meer tijd. Hij komt er wel. De raad heeft een amendement aangenomen, dat voer ik uit' van de weg, verzucht de wethou der. „Er komt uiteindelijk toch meer bij kijken dan waar we aan vankelijk van waren uitgegaan. Het wachten is nu in eerste instan tie op het ingenieursbureau. Eer der kan ik geen toezegging doen, wanneer de wal er zou kunnen lig gen. Het vergt wat meer tijd. Hij komt er wel. De raad heeft een amendement aangenomen, dus dat voer ik uit. Maar het is pas april. Misschien gaat het opeens wel heel snel", zegt Van Burg. Wat staat er tegenover: Kijk voor meer informatie of aanmelden op: www.krantenbezorgen.nl De drie officiële standplaat sen bieden veel te weinig plek aan soms wel twintig wachten de chauffeurs. De Vos: „De taxi's staan overal aan het plein en in diverse zijstraten. De volg orde is niet duidelijk en dat leidt tot irritaties bij chauf feurs." Een uit de hand lopende ruzie tussen twee chauffeurs leidde onlangs al tot politiebe- middeling. Om verdere escala tie in de toekomst te voorko men, zou het gemeentebestuur van Middelburg beter taxistand plaatsen aan de Markt kunnen toestaan. Dat wil het gemeente bestuur niet vanwege omwo nenden van de Markt. De Vos zet in het weekeinde al minder chauffeurs in om kroegtijgers op te halen. „De combinatie van de toename van het aantal chauffeurs, die vaak tegen lagere tarieven rij den, en de afname van het aan tal klanten levert Livo minder klanten op. Een grote klant als CZ geeft zijn verzekerden ook de kans om met eigen vervoer naar ziekenhuizen in bijvoor beeld Rotterdam te rijden. Bij elkaar zorgt dat ervoor dat ik contracten van zeven of acht chauffeurs niet kan verlengen." AfVal Service Zeeland, Habo Hoveniers en Saman Groep zijn de drie overblijvers die strijden om de eerste plek. De MVO-prijs is een prijs voor maatschappelijk verantwoord ondernemen, wat zoveel bete kent als winst maken met oog voor mens en milieu. De win naar mag zich twee jaar lang maatschappelijk verantwoord ondernemer noemen en krijgt een kunstwerk van Guus Voer- mans. De MVO-prijs is een ini tiatief van de gemeente en Ra bobank Oosterschelde en wordt uitgevoerd door Stich ting Switch. Ondernemersclub OSD zet met Unplugged een bijeen komst neer die draait om de toekomst. Trendwatcher Ruud Veltenaar loodst het publiek langs megatrends en mondiale ontwikkelingen en laat zien wat hun gevolgen zijn voor wel vaart en welzijn, werk en leven. Welk leiderschap en onderne merschap zijn gewenst in 2025? Het programma begint om 19.00 uur. In de regio Mijn dorp, mijn stad Tonnenmagazij n, 10.00-12.00 uur: Ka tholieke Bond Ouderen; 20.00- 22.30 uur: Boog schieten heren Sint Jan, 20.00- 22.00 uur: Toneelavond A.S.V.; D-Fashion, 9.30-11.30 uur: Ma macafé; Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Bridge Vrou wen van Nu; 19.00 uur: Drumband; Pannekoekenmolen de Graanhalm, 12.00-19.00 uur: Ex positie Ivan Ruys; Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: Vol wassenen Ontmoe- tings Plaats (VOP); 20.00 uur: Band Schor; Streek- en Landbouwmuseum Goemanszorg, 11.00-17.00 uur: Mu seum geopend; Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljarten; Dorpshuis 't Zuudènde, 10.00-12.00 uur: Kof- fiepraat; 19.15-21.15 uur: Bloemschik ken; Dorpshuis, 18.00 uur: Zumbales; Dorpshuis,18.30: Re petitie Muziekvere niging Con Amore; 20.00 uur Badmin- tonavond; Dorpshuis de Oos terhof, 13.30 uur: Koersbal; Blikmuseum, 14.00-17.00 uur: Ex positie Blik op Zee land; Dorpshuis, 9.00 uur: Yoga Stef- fine; 20.00 uur: Yoga Jacqueline Bin nendijk; Dorpshuis, 20.00 uur: Klaverjassen; FIZI, 14.30 uur: Woezel en Pip op zoek naar de Slod dervos; Het Graven steen, 14.30-15.15 uur: Rondleiding in de oudste gevange nis van Zeeland; Sint Lievensmon- stertoren, 10.00- 17.00 uur: Beklim ming van de toren, Expositie Phantasm en Expositie Beeld van een zeeslag an no 1304; Dorpshuis, 14.00-17.00 uur: In- loopmiddag Breek de Week, voor kof fie en een praatje; door Marcel Modde Jacqueline van Burg wethouder Gezocht, vroege vogels voor het bezorgen van dagbladen zoals AD, de Volkskrant, Trouw en PZC. 's Ochtends voor 7 uur de krant bezorgen is goed betaald en snel verdiend. Het bezorgen duurt 1 tot 1,5 uur per dag, van maandag tot en met zaterdag. een aantrekkelijke 4-wekelijkse vergoeding; gratis de krant lezen; gratis regenpak; diverse extra's te verdienen. De minimumleeftijd is 15/18 jaar, afh. vd wijkgrootte. MIDDELBURG. Eigenaar Ad de Vos van het Vlissingse taxibe drijf Livo vreest dat het aantal opstootjes bij de Middelburgse taxistandplaats aan Plein 1940 in de weekeinden snel zal toene men. door Esme Soesman BROUWERSDAM. Het gaat er om spannen. Tijdens de tweede edi tie van Unplugged, vrijdag 15 april in het Inspiratiecentrum Grevelingen aan de Brouwers- dam, wordt de winnaar bekend van de eerste MVO-prijs Schou- wen-Duiveland. BIJ NADER INZIEN Herman Pleij komt vrijdag naar Podium Reimerswaal en niet naar de Koperen Tuin in Goes ter pro motie van zijn boek 'Moet Kunnen, op zoek naar een Neder landse identiteit', zo als gisteren gemeld in deze krant. De bijeenkomst start om 20.00 uur. Vanaf 19.00 uur is iedereen welkom. Kaartjes kosten 16 euro. ZIERIKZEE Keet in de Kerk in teken van kunst Het laatste project van dit seizoen van de kinderconcertse rie Keet in de Kerk staat in het teken van de schilderkunst. De Nieuwe Kerk in Zierikzee zal vandaag en op 13 april in een 'Moesseum' verande ren waarin kunstwer ken te bewonderen zijn die de leerlingen tijdens het horen van muziek van de com ponist Moessorgski gemaakt hebben. Een belangrijk aan deel levert ook een dansgroep van de Bal letschool van Elly Geelhoed. Na het succes van het thea terstuk Snep en dochters zal er op woensdagavond 13 april om 19.30 uur ook weer een avond voorstelling zijn, zo dat iedereen kennis kan maken met de unieke voorstellingen van Keet in de Kerk. ZIERIKZEE. De Bibliotheek Oosterschelde verzorgt vrijdag in de bibli otheek in Zierikzee een peuterworkshop over het proeven van eten. De workshop, verzorgt door gewichtsconsulent Carola van Keste- ren, is een actief programma voor kinderen in de leeftijd van 2 tot en met 4 jaar. Ouders en grootouders zijn ook welkom. Door op drachten en spelletjes leren de kinderen spelenderwijs meer over eten en vooral het waarom. De bijeenkomst begint om 10.00 uur en duurt tot omstreeks 11.00 uur. Aanmelden is noodzakelijk en kan via www.bibliotheekoosterschelde.nl/agenda. foto ANP BROUWERSHAVEN BURGH-HAAMSTEDE DREISCHOR ELLEMEET KERKWERVE NIEUWERKERK NOORDGOUWE OOSTERLAND RENESSE SEROOSKERKE ZIERIKZEE ZONNEMAIRE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58