H De Mol gunde speler meer dan 125.000 euro Oppositie volhardt in kritiek 4 NIEUWS Volgens WD-leider Zijlstra is het net alsof de minister al veroordeeld is. Van der Steur heeft wel wat uit te leggen. De rode loper lag nog niet eens uit, maar als een van de best betaal de tv-sterren bij de Amsterdamse rechtbank moet zijn, is de belangstelling er niet minder om. Hordes celebrityfotografen en cameraploegen verdringen zich voor presentatrice Linda de Mol als ze zich rond twee uur meldt om te getuigen over wat er nu precies in die dramatische uitzen ding van Miljoenenjacht eind 2013 gebeurde. De Mol doet het met frisse te genzin en hoopt eigenlijk maar één ding: dat ze het zo snel moge lijk achter zich kan laten. „Dit loopt al zo lang en heeft al zoveel tijd en geld gekost: er zijn belang rijkere dingen in de wereld", ver zucht ze. Maar zo denkt banketbakker Arrold van den Hurk uit Son en Breugel er zeker niet over. Dit gaat over leven als een miljonair óf afgescheept worden met een fooi. Hij had 5 miljoen kunnen winnen als hij niet zo stom was geweest om op die rode knop te drukken. Wie dat doet, weet elke kijker, sluit een deal met de bank en gaat akkoord met een bedrag dat op dat moment wordt aange boden. In dit geval 125.000 euro. Een miljoenenvergissing die ook Linda de Mol niet zag aanko men, verklaart ze voor de rechter. „We hadden het er tijdens een onderbreking juist nog over ge had dat een kandidaat een week eerder te vroeg drukte. Ik was dus best teleurgesteld dat hij het wel deed." 'We hebben niets te verliezen. Het is niet netjes gegaan. Daar gaat het om' Arrold van den Hurk Maar Van den Hurk wil dit hele maal niet, stamelt hij in de uit zending direct nadat hij heeft ge drukt. „Dan doen we toch net of je het niet gedaan hebt", flapt Lin da de Mol er nog uit. „Maar toen ik naar de regie liep, wist ik eigen lijk al dat het helemaal niet kan", zegt De Mol nu. „Maar ja, ik stond naast een teleurgestelde man. Wij willen allemaal dat ie mand zoveel mogelijk wint. Dat is voor de kandidaat het fijnst, voor mij want ik kan feestvieren en voor een kijker, want die wint dat bedrag ook. En dit hadden we nog nooit meegemaakt. Ik heb ge daan voor hem wat ik kon, en had hem ook meer gegund. Het mocht simpelweg niet." De notaris van het programma is onverbiddelijk. Hij kijkt de beelden van de aflevering nog eens terug, maar blijft bij zijn be sluit dat het aanbod is geaccep teerd, vertelt ook hij bij de rech ter op verzoek van Van den Hurk. „Als de speler tegen de knop was gevallen was er misschien een an dere situatie geweest. Maar er is overduidelijk te zien dat hij drukt." Met een lichamelijke misser had Van den Hurk wellicht wel mogen doorspelen, maar met een geestelijke misser dus niet. En dat is precies waarom Van den Hurk hier met zijn advocaat Peter Plasman een zaak van maakt. Hij heeft het gevoel dat er wordt vals gespeeld. Des te meer, omdat de rol van de rode knop in het hele reglement niet voor kwam. Pas na de uitzending is dat eraan toegevoegd. Ook over wie de spelleiding had is grote onduidelijkheid. Lin da de Mol zegt de notaris, maar de notaris wijst iemand van En- demol aan. Arrold van den Hurk hoort al deze verwarring hoofd schuddend aan en voelt zich na de zitting van de rechtbank al leen maar gesterkt om de proce dure door te zetten. „We hebben niets te verliezen", zegt hij. „In het begin hebben we veel negatie ve reacties gehad van mensen die het niet begrijpen. We hadden toch 125.000 euro gewonnen? Ja, maar dat is niet netjes gegaan. Daar gaat het om." DEN HAAG. De WD heeft het gis teren alsnog opgenomen voor de eigen minister Ard van der Steur (Veiligheid). Laakten partijgeno ten zijn 'gestuntel' en 'geklungel' eerder, nu sluiten de rijen zich toch weer. Fractieleider Halbe Zijlstra durfde zelfs een aanval op journa listen en criticasters aan. „Het lijkt alsof hij al veroor deeld is, voordat alle feiten op tafel liggen. Als het aan mij ligt, is hij aan het eind van de week nog gewoon minister." Prominente WD' ers haalden dit week einde anoniem in de ze krant uit naar Van der Steur en verwe ten hem dat hij een potje maakte van het debat over de Brussel se aanslagpleger Ibra him El Bakraoui. In het debat vorige week over die kwestie ver dedigde Zijlstra zijn eigen minister ook - nog - niet. De minister kreeg toen nauwelijks uitge legd hoe deze Belg on gemerkt door Turkije naar Nederland kon worden uitgezet in 2015. Op geen enkel moment kwamen de inlichtingendiensten in actie, terwijl de Turken wisten dat het om een Syriëganger ging en Nederland daarover ook waar schuwden. De minister is het parlement nog meer antwoorden schuldig, na het dramatisch verlopen debat over de kwestie vorige week. Nog altijd staat zijn politieke overle ving op het spel. De oppositie heeft het langzaamaan wel gehad met de reeks incidenten rond de WD-minister. Affaires In amper een jaar tijd presteerde Van der Steur het om zich drie maal in de problemen te werken. Pas na - soms aarzelend gemaak te - excuses wist hij steeds te ont komen. De affaire met de Brusselse aan slagpleger Ibrahim el Bakraoui 'Het lijkt alsof hij al veroordeeld is, voordat alle feiten op tafel liggen' volgde op affaires rond professor George Maat, Volkert van der Graaf en de rol van de minister tij dens de Teevendeal, toen nog als Kamerlid. Bij de oppositie weet men dat hij een ongewoon talent heeft om zichzelf in de nesten te werken. Soms omdat hij uit zijn heup schiet met onterechte kritiek, zo als bij Maat. En erger: door onjuis te informatie te verstrekken, zoals bij de affaire rond de fotodeal met Van der Graaf. De kwestie met El Bakraoui vat iedereen het zwaarst op, juist omdat het gaat om terreurbestrijding en de veiligheid van ons land. Om die reden zal Van der Steur mor gen in het debat hier over 'scherp' en 'alert' de verschuldigde uit leg bieden, anders kan hij wel eens weg gestuurd worden. „Het gaat hier om een minister die het afgelopen jaar heeft gezegd dat de zaakjes op orde waren. Dat we rustig konden gaan slapen. Daar geeft dit allemaal geen blijk van", zei CDA-leider Sybrand Buma eerder op de dag. Controle Ook D66-fractieleider Alexander Pechtold twijfelt of Van der Steur de terreurbes trijding nog wel 'on der controle' heeft. „Hij werpt keer op keer mistgordijnen op, waardoor ik dat met alle wil van de wereld niet kan beoordelen." Enige terughoudendheid is er ook wel bij de oppositie. Een nieu we minister, is dat nu de oplos sing? Midden in wat een oorlog te gen IS heet te zijn? En juist deze minister, de man die voor een cul tuuromslag bij het zo gesloten mi nisterie 'van toedekken en voorlie gen' aan het zorgen was? Desalniettemin volharden de oppositiepartijen. „Ik zie dat ook: één man weg is geen volmaakte oplossing", zei Pechtold. „Maar ik wil nu wel eens overtuigd worden dat hij zijn zaakjes op orde heeft." Presentatrice van 'Miljoenenjacht' Linda de Mol wil de zaak nu snel achter zich laten. „Er zijn belangrijkere din gen in de wereld." foto Koen van Weel/ANP door Raymond Boere Hij kon maar liefst 5 miljoen euro winnen, maar ging naar huis met 'slechts' 125.000 euro. Arrold van den Hurk maakte een pijnlijke ver gissing in het tv-spel Miljoenen jacht en is nu de ongelukkigste ge luksvogel. Hij wil meer en dus moest zelfs presentatrice Linda de Mol tekst en uitleg geven bij de rechter. deelnemer 'Miljoenenjacht' WD gaat toch achter Van der Steur staan door Tobias den Hartog Minister Ard van der Steur foto ANP Halbe Zijlstra WD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 4