D 8? GOED I 5 SA 0 KLEINGELD economie j De WileyFox Swift stelt op geen enkel punt echt teleur. De software is aanpasbaar en overzichtelijken de prestaties zijn bovengemiddeld dat gebied ook goed, terwijl de schermen van de Swift en de Go Play het best afleesbaar zijn in de zon. Wat specificaties en prestaties be treft is de Fever de winnaar. Hij heeft de snelste chipset en als enige 3GB intern geheugen, dat fijn is als je tussen veel verschillende apps wilt schakelen. Het is ronduit jam mer dat de camera van dat toestel erg tegenvalt. De camera's van Moto G en Swift doen het onder diverse omstandig heden veel beter. Bij slechte licht omstandigheden laat de KIO alle anderen met gemak achter zich. Maak je veel selfies? Dan is de P8 Lite of J5 misschien het overwegen waard. De KIO, J5 en Fever vormen de middenmoot wat ons betreft. Ze kunnen een goede koop zijn, afhan kelijk van je wensen. De Moto G en Swift ontstijgen naar ons idee de middelmaat. Als je de twee nauw keurig vergelijkt, legt de gedood verfde winnaar (de Moto G) het nipt af tegen de nieuwkomer (de WileyFox Swift). Die stelt namelijk op geen enkel punt echt teleur. De software is aanpasbaar en overzich telijk en de prestaties van diverse onderdelen zijn bovengemiddeld. Verder kan hij twee simkaarten huisvesten, is het al toereikende opslaggeheugen uit te breiden en kun je de accu verwisselen, mocht deze minder worden na verloop van tijd. Staar je dus niet blind op bekende merken als je een nieuwe smartphone uitkiest en kijk ook vooral naar de onderdelen die voor jou belangrijk zijn bij de keuze. ONZE TESTER Wal slaat er in hel kastje? Billy houdt kosten in de smiezen 00 BOEK Uitleg in 37 portretten BESPAARTIP Hogere prijs bij mooie tuin woensdag 6 april 2016 CHRIS BROESDER Chris Broesder (35) werkt bij Tweakers, de grootste Nederlandsta lige website met nieuws en informatie over hardware, software, games en in ternet. Hij test en bespreekt vooral smart- phones, tabiets en vliegt daarvoor de wereld over. Chris is sinds begin jaren negentig al bezig met technologie. Hij schreef op zijn 16de al reviews over games. LG KIO €185,- Plus: Goede cameraprestaties bij weinig licht. Compact voor deze schermgrootte. Goede en luxe behuizing. Hoge contrastwaarde scherm. Verwisselbare accu Min: Matige accuduur. Lage maximale helderheid scherm. Slechte kleurweergave scherm Samsung Galaxy J5 €170,- Plus: Soepele gebruikservaring Prima accuduur Verwisselbare accu Redelijke frontcamera Min: 8GB opslaggeheugen - Matige camera bij slecht licht Wiko Fever €185,- Plus: I080p-scherm. Goede prestaties. Twee simkaarten mogelijk Min: Matige kleurweergave scherm. De software-laag heeft erg felle kleuren en is druk voor 1 het oog. Slechte camera -=11 Huawei P8 Lite €185,- Plus: Snelle cpu-processor Redelijke frontcamera Min: Slechte accuduur Software verouderd en ietwat traag. Trage gpu- processor. Matige camera bij slecht i licht Alcatel OneTouch Go Play €180,- Plus: Waterdicht Hoge maximale helderheid scherm Min: 8GB opslaggeheugen Android hapert soms. Ma tige soft ware. Matige camera Te zout, te zoet, te vet. Wat zit er in de producten die in onze keukenkastjes staan? De website van de EU whatsinyourkitchen.eu waarschuwt en geeft tips (in het Nederlands). miljoen euro kost het Engelse dorp West Heslerton dat te koop staat. Het dorp is 856 hectaren groot. Ikea heeft niet het alleenrecht op de naam Billy. De gratis app met dezelfde naam houdt de kos ten van al je abonne menten (van Spotify tot de sportschool) bij. Lekker overzich telijk. Wil je vijf of meer abonnementen invoeren, dan kost dat een euro. Op zeer toegankelijke wijze leggen Vincent Caut en Benoist Simmat uit wat economie is. Dat doen zij aan de hand van 37 grote economen: van Karl Marx en John Maynard Keynes tot Thomas Pikkety. Met een grote rol voor strip verhaaltjes. (Thoth, actieprijs tot 21 juni €14,95, daarna €17,50) uitgelegd in woord Grootste economen Een verzorgde tuin zorgt voor een betere opbrengst als je je huis verkoopt. Zet de schutting recht en zorg voor een uitnodigend zitje op het terras. Berg ge reedschap op en verberg de kliko. Vijvers zijn uit de gratie geraakt. Gebruik niet te veel kleuren. Dat staat rommelig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49