J 4 I GELD GOI Mijn geld ik Elke week komt een streekgenoot aan het woord over financiële kwesties. Vandaag iorella Lueiana (24) uit Aardenburg, de vrouw achter het nieuwe Zeeuwse tijdschrift 'eej magazine'. tekst hans puik Langnief iedereen wil meer dan 500 euro uitgeven aan een smartphone met de nieuwste snufjes. Technologie site Tweakers maakte een selectie van zeven Android smartphones die meedingen naar de titel van beste toestel onder de 200 euro. I Voorheen kocht ik elke maand een aantal modetijdschriften, maar ik raakte verzadigd „Ik vind het prettig om een briefje van 5 euro en een paar munten bij me te dragen. Dat is puur voor kleine aankopen, want ik ben voor stander van pinnen. Dankzij de bankafschriften heb je een mooi overzicht van waar je geld maande lijks naartoe gaat." „Probeer waar mogelijk te bespa ren, maar onthoud datje op kwali teit niet altijd moet bezuinigen. Goedkoop is vaak duurkoop." „Aan tijdschriften en fotografie. Voorheen kocht ik zowat elke maand een aantal modetijdschrif ten, maar ik raakte verzadigd en ben nu selectiever. Grote mode nummers zijn een inspiratiebron voor mijn kledingstijl en werk. Zeker nu ik middenin de ontwikke ling van een tijdschrift zit." „Voornamelijk met adverteerders en we hebben een minimalistische crowdfundingactie opgezet. Bij een donatie vanaf 10 euro krijgen men sen het tijdschrift, dat 'eej maga zine' gaat heten, thuisgestuurd. Aan het eerste nummer werken dertig mensen mee. Al het geld dat we verdienen met advertenties en ver koop, gaat direct terug in het tijd schrift." „Het gaat mij niet om dikke winst. We willen dat de mensen die in het tijdschrift komen, bekendheid krij gen en dat zij profiteren van het feit dat dit platform bestaat. Zee land is een unieke provincie, maar ik ben van mening dat onze regio op een eigenzinnige, nieuwe ma nier aan het daglicht moet komen. Om aan te tonen dat we meer te bieden hebben dan alleen zon, zee en strand wil ik talentvolle Zeeu wen, ondernemers en starters in de schijnwerpers zetten. Zo leer je Zeeland op een nieuwe manier ken nen." „Jazeker. Een oude staande klok heb ik omgetoverd tot minibieb. Die klok kocht ik voor 20 euro bij de kringloopwinkel." „Een paar jaar geleden kocht ik voor 2000 euro een lens voor mijn fotocamera. Speciaal om die aan koop mogelijk te maken werkte ik een paar maandjes bij PostNL. De lens professionaliseert mijn werk als portret- en fashionfotograaf. Ik kan huilen van geluk als het me na jaren lukt iets te kopen waar ik al zo lang voor spaar." „Ik vind het zelf een prima aan koop, maar bekenden betitelen mijn collectie hakken als miskoop. Dat zijn acht paar schoenen, uit eenlopend van 15 tot 100 euro. Oké, ik draag ze nooit, maar ik vind ze wel mooi." „Mijn allereerste digitale camera. Op dat moment een enorme inves tering, van 400 euro. Maar het staat symbool voor het begin van een serieuze carrière." L* TEKST CHRIS BROESDER I FOTO'S SHODYCAREMAN In de prijscategorie onder de 200 euro is het niet makkelijk om het kaf van het koren te scheiden. Zowel grote als rela tief onbekende fabrikanten vechten voor hun plekje in dit po pulaire segment. De diverse genera ties Moto G-smartphones van Motorola bijvoorbeeld, die bekend staan om hun goede prijs-kwaliteit- verhouding. Maar in deze 'battle of the budget-Androids' hebben we ook minder bekende merken opge nomen; merken die je in smart- phone-land zeker niet meteen moet afschrijven. Eigen sausje De prijzen van de smartphones op het moment van schrijven verschil len maximaal een paar tientjes en de schermen zijn 5 inch of een kleine slag groter. De toestellen werken verder allemaal op An droid, maar fabrikanten gooien wel DE UITSLAG hun eigen sausje over het bestu ringssysteem, dat bepalend kan zijn voor het gebruiksgemak. Op dat ge bied valt de Moto G op door zijn eenvoud en snelheid en de Swift door zijn uitgebreide mogelijkhe den om alles in te stellen, zonder dat het onoverzichtelijk wordt. Ook de K10 en J5 hebben een aantal handige toevoegingen in de soft ware, maar we prefereren de eerst genoemde telefoons. Iets anders waarin deze telefoons zich kunnen onderscheiden is accu- duur. Daarbij valt vooral de J5 in positieve zin op. De P8 Lite en de K10 presteren een stuk minder op dat gebied en zullen bij intensief gebruik geen hele dag meegaan. Ook het scherm van een smart phone is natuurlijk belangrijk. De J5 heeft ook op dat gebied een streepje voor door zijn led-scherm, dat bekend staat voor zijn zeer hoge contrast. De K10 doet het op Nieuwkomer WileyFox Swift wint op punten van de gedood verfde winnaar Moto G van Motorola. €175 €180,- woensdag 6 april 2016 SPAREN DOET ME HUILEN VAN GELUK Wat zit er momenteel in je portemon nee? Wat is de belangrijkste financiële les die je leerde? Waar geef je het liefste geld aan uit? Hoe financier je het magazine? Is het niet fijner een beloning te krij gen voor het werk en de fijd die je erin steekt? Koop of verkoop je tweedehands spul len? Wat was je grootste uitspatting? Wat was je grootste miskoop? Wat was je beste aankoop? Viorella Lueiana hoeft geen dikke winst te maken met 'eej magazine'. FOTO PRIVÉ-FOTO Goedkope smartphone doet het hest aardig Chris Broesder van Twea kers is best positief over de budget- Android- smartphon es. -4 WileyFox Swift Plus: Overzichtelijke en aanpasbare software. Hoge maximale helderheid scherm. Twee simkaarten mogelijk. Redelijke allround camera Verwisselbare accu Min: Matige contrast- waarde scherm Moto G (2015-versie met 8GB opslag- en IGB intern geheugen) Plus: Waterdicht. Ondersteu ning voor 4g. Recente Android, belofte op updates Min: Behuizing lastig te sluiten. Opslag aan krappe kant Geen twee sim kaarten mogelijk en stereoluid sprekers n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48