Prima dag Schouten en Verheul De ellende even vergeten door het wielrennen zijn voetbalschoenen bergt hij nog niet op ZEELAND 13 Duinkerke krijgt een tijdstraf voor mij het beste aan." Het trainerschap ligt hem wel, Destorme wil er graag in verder. Maar komend seizoen wil hij mis schien toch nog graag een jaartje voetballen op een lager niveau. „Ik ben nu niet door een blessure of zo gestopt. Ik ben 36, voel me fit en denk op een lager niveau echt nog wel van waarde te kunnen zijn. Zolang je fit bent en kunt voetballen, moet je ook blijven voetballen. Want als het eenmaal klaar is, is het ook echt klaar." Een terugkeer bij Hoek behoort tot de mogelijkheden, bij FC Axel zien ze hem ook graag komen. Destor me: „Ik weet wel dat ik geen uren meer in de auto ga zitten om te trainen en te spelen. Ik zoek een club in de buurt van Axel, misschien is dat wel net over de grens in België. Met clubs die ik interessant vind, zowel om te spelen als te trainen, ga ik in gesprek. Voorlopig houd ik alle opties open. Ik hoef nu nog geen keuze te maken." Thomas Buffel Hoe is hij eigenlijk het trainers vak ingerold? „Eén van de assis tent-trainers bij KV Mechelen gaf les bij de Belgische voetbalbond. Hij gaf aan dat er een cursus van start ging voor profs en ex-profs met een minimaal aantal wedstrij den op het hoogste niveau. Ik was het eigenlijk niet van plan om die kant op te gaan maar heb me toch ingeschreven. Dan rol je er vanzelf in en ik vond het echt leuk. Je 'Ik ben geen trainer die gaat staan roepen en schelden of vooral negatiefis' praat met mensen over voetbal en dat verveelt nooit. Ik zat met on der anderen Ivan Vukomanovic, Ivan Leko, Koen Daerden en Tho mas Buffel op de cursus. Ik werd wat ouder en op de een of andere manier maak je in je hoofd dan een soort klik en denkt: ik word trainer." Hij is in het bezit van het di ploma Uefa A, waarmee je in Nederland een topklasser of lager mag trainen en assistent in het betaalde voetbal kan zijn. „Ik weet niet of ik vol gend seizoen ook een ploeg ga trainen. Door dit seizoen heb ik wel ervaring opgedaan. Toen de trainer van de belof ten van Waasland-Beveren hier vertrok heb ik gevraagd of er misschien ruim te was voor mij. Ik heb hier wel eens het verwijt gekregen dat ik me op één taak had moeten concentreren. Voetballer dus. En dat ik dus rust moest ne men op de momenten dat het kon. Maar goed, ik heb die keu ze gemaakt en ook daar heb ik geen spijt van." Zijn toekomst als trainer en speler is dus nog ongewis. Wat wel een zekerheidje is, is dat David Destorme op zaterda gochtend op een voetbalveld staat. „Beau, onze zoon, speelt in de F5 van FC Axel. Hij vindt het hartstikke leuk en gaat echt met plezier trainen. Ik laat hem lekker zijn ding doen en vind het ook mooi om te zien wat hij al allemaal van voetbal weet. Dan zit hij FIFA16 te spelen en heeft hij het ineens over Borussia Dortmund en Aubameyang. Wie, vroeg ik. Ik moest er echt om lachen. Aubameyang, prachtig." Onder druk van de klok maak te Van Muijen op de 54e zet de be slissende fout. Een dubbeloffer ge volgd door een ruil had goede kan sen op een gelijkspel gegeven, maar de variant die Van Muijen koos leidde tot een hardhandige nederlaag. Jacqueline Schouten speelde een uitstekende aanvals- partij tegen Leonie de Graag, die haar heil in een omsingeling zocht. Naarmate de partij vorder de bleek dat dit een kansloze mis sie was. Verheul en Schouten gaan nu samen aan de leiding. De grootste verrassing van de tweede speeldag was de nederlaag van titelverdedigster Vitalia Dou- mesh tegen debutante Stella van Buuren. Rianka van Ombergen uit Nieuwdorp haalde gisteren haar eerste punt. In haar partij te gen Denise van Dam werd het evenwicht nooit verbroken. Vandaag staat in het Beach Ho tel om 12.00 uur de derde ronde op het programma. DEVENTER Voor Joannathan Duin kerke verliep de individuele tijd rit voor ID-renners in Deventer net even iets anders dan gedacht. Op zijn favoriete onderdeel reali seerde de Goesenaar wel een goe de tijd maar uiteindelijk bleek dat hij niet het juiste parkoers had ge reden. Duinkerke kreeg een straf tijd van tien seconden en daar mee eindigde hij als negende. Walter Pollet uit Hulst werd in 1.50.56 vierde. Edwin Maas (Ter- neuzen) eindigde als achtste, zijn plaatsgenoot Otto de Vriendt als tiende. De wegwedstrijd in De venter leverde wel een zege op voor Duinkerke. Pollet werd vijf de, Edwin Maas twaalfde en Ma- rijn Stahl (Terneuzen) dertiende. Op het moment dat de wereld in brand stond, werd Bogaert niet veel later ook weer op andere ge dachten gebracht. Dat kwam door toprenner Greg Van Avermaet. De Belg vond dat de wielrenners juist een signaal moesten afgeven en zich niet door het terrorisme uit het veld moesten laten slaan. „Hij heeft gelijk, dacht ik toen", zei Bo gaert. „Door het wielrennen en ei genlijk de sport in het algemeen vergeet je de ellende even. Ik wil niet al te stichtelijk over komen, maar het hielp mij wel. Het was voor mij een extra duwtje om sa men met het bestuur en de vele vrijwilligers de ZLM Roompot tour weer goed te organiseren. En het is wederom gelukt. Daarom staan we hier weer." De ZLM Roompot tour wordt volgende week vrijdag 15 en zater dag 16 april verreden. De ouvertu re is een ploegentijdrit op Tholen. „Die samenwerking met de ge meente Tholen is nieuw", vertel de Bogaert. „Tholen heeft het ima go dat er er nooit wat gebeurt. Nou, ze hadden dus de ZLM Roompot tour nodig om daar ver andering in te brengen." Op advies van de ploegen vormt de ploegentijdrit de ope ning van het wielerspektakel. „Het biedt de ploegen de mogelijk heid om de eventuele achterstan den in de daarop volgende etap pes recht te breien", zei koersdirec- teur Rien Jongenelen. Na Tholen is er een rit van Kamperland naar De ZLM Roompot tour heeft de beste wielertalenten aan de start. Er doen volgende week 28 landenploegen mee Zierikzee, waarna op zaterdag op nieuw een rit in lijn (Goes-Goes) volgt. De wedstrijd maakt deel uit van de Nations Cup onder 23 jaar en brengt de beste wielertalenten aan de start. In totaal komen er 28 landenploegen en een mixteam aan het vertrek. Van Canada tot Ja pan, van Australië tot Denemar ken; de nationale selecties komen graag naar Zeeland. „Het zijn ta lenten die door echte profs wor den begeleid", zei José de Cauwer. De Belgische televisie-commenta tor, die te gast was in Kamper land, wees op namen als Danilo Hondo (ploegleider Zwitserland) en Ralf Grabsch (ploegleider Duitsland). De talenten zijn dus in goede handen. „Maar het komt uiteindelijk toch gewoon aan op eten, werken, afzien, trainen en verzorgen. Er is geen andere weg om wielrenner te worden", stelde De Cauwer. „En dan moet je ver volgens hopen dat je lichaam en vooral de wil sterk genoeg zijn om wielrenner te zijn." De Belg sprak met veel lof over de ZLM Roompot tour en het wiel rennen in Zeeland. „Ik kom hier graag. Er is altijd beleving", zei De Cauwer, die de speech van voorzit ter Eddy Bogaert pakkend noem de. „Wat in Brussel is gebeurd, heeft enorm veel impact. Natuur lijk gaan we weer verder, maar weg is het nooit. Ik ga over een paar dagen naar Turkije. Ik vlieg vanaf Zaventem. Dat zal toch een raar gevoel zijn." WOENSDAG 6 APRIL 2016 train ik nog voor?' David Destorme David Destorme tijdens de wed strijd van de beloften van Waas land-Beveren tegen Club Brugge. „Ik speel graag aanvallend voet bal, maar als ik merk dat de ploeg er niet klaar voor is dan L probeer ik ze toch iets mee |te geven bij balverlies. Dan moet de organisatie staan." foto's Camile Schelstraete door Daaf Kasse ZOUTELANDE. Heike Verheul en Jac queline Schouten deden uitsteken de zaken bij het NK dammen voor vrouwen. Verheul, de speelster met de hoogste rating in Zoutelan- de, versloeg in een lange partij haar clubgenote Ester van Muijen. door Jan Dagevos KAMPERLAND. Hij gaf het eerlijk toe. De gedachten van Eddie Bogae- rt waren de afgelopen weken niet volledig bij de ZLM Roompot tour. „Na de aanslagen in Brussel dacht ik even dat we niet gingen koer sen. De ellende zat in mijn lijf', zei de voorzitter van het organisatieco mité gisteravond in Kamperland tij dens de presentatie van de twee daagse wielerwedstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41