mannencrèche Kennisgeving Kernenergiewet Ww ZEELAND 9 De PZC online Twitter Uw reactie (2) vrouw, wijst hij naar de lingerie zaak aan de overkant. En nee, daar gaat hij dus niet voor staan. „Ik voel me altijd wat on gemakkelijk bij dat soort win kels", bekent de Beverwijker. In het algemeen gaat hij mee naar binnen, vooral als er een zitje voor de heren is. „Vreemd eigen lijk, dat er vaak wel een plekje is waar kinderen kunnen legoën, maar niets waar volwas senen kunnen zitten." Samen uit, samen thuis, is zijn motto. „Wij gaan altijd samen winke len. Dat is toch gezellig? En als ze dan wat uitgezocht heeft, ga ik kijken hoe het staat." ik zelf ga winkelen, weet ik pre cies wat ik nodig heb. Kwestie van inpakken en wegwezen." Het idee voor de echtgenoten- crèche komt van een vriend die in de reclame zit, vertelt Ahme- tasevic. Sindsdien staat voor zijn zaak een bord dat dames atten deert op de mogelijkheid hier hun echtgenoot te stallen, ter wijl ze zelf lekker winkelen. Op de toog in zijn zaak staat een fo tolij st met een uitgeknipt krantenartikel: een stukje uit een Belgische krant, met een fo to van het bord. „Heel veel men sen maken er een foto van. Maar dat er nou veel echtgenoten wor den afgeleverd, nee, dat kan ik niet zeggen." Damesmodezaak Steketee in de Lange Zelke in Vlissingen heeft zijn eigen oplossing voor wachtende mannen: een zithoek- je. Op de tafel staan paaseitjes en koekjes, onder de tafel ligt leesvoer. „Altijd al gehad, dit hoekje", zegt eigenaresse Alexan dra van de Gruiter. „Het gebeurt regelmatig dat vrouwen hun 'Kopje koffie, bladeren door Autoweek. Dat is toch beter dan buiten van het ene been op het andere wiebelen' man meenemen. Dan kunnen ze hier lekker een bakje koffie drinken en een beetje door Auto week bladeren. Dat is toch beter dan buiten staan en van het ene been op het andere wiebelen. Doordat de man rustig zit, kun nen de vrouwen op hun gemak je rondscharrelen. Uiteindelijk verkoop je dan ook meer." Online top-5 EINSTEINBARBIE @EinsteinBarbie Ik krijg gewoon zin in de zwarte piet discus sie van dat gezeik over het #referendum. Quiz IJ facebook.com/depzc (Dpzcredactie Ontwerpvergunning Kernenergiecentrale Borssele WOENSDAG 6 APRIL 2016 ik maar Rix Huver uit Goes wacht voor de C&A. Het elektriciteitskastje vóór de C&A verschaft hem een tijdelijke hangplek. En kijk, daar komt zijn vrouw de deur uit, met een spijkerbroek. Svitlana Valko hoopt dat de uit komst van het referendum 'ja' wordt. „Hiermee kan Oekraïne een normaal land worden", zegt ze. Een akkoord brengt erkenning en hoop, wat de 45 miljoen Oekraïners hard nodig hebben volgens Valko. Harry reageert: „Dat dit verdrag goed is voor Oekraïne dat zal wel. Maar is het ook goed voor Nederland? Dat moet je je eigen afvragen!" Meest gelezen op www.pzc.nl 1. Vrachtauto botst op personen auto op N57 2. Ronald de Meulmeester (56) uit Arnemuiden terecht 3. PvdA: 'Wethouder Herselman ging over de schreef 4. De Grontmij is nu echt dood, le ve de Vikingen! 5. Marktplaatsfraudeurs gepakt in Terneuzen: zaak komt op televisie Net als 'EinsteinBarbie' lijken veel mensen niet te weten wat ze van het referendum moeten denken en of ze moeten stemmen. De reden om te stemmen is voor veel men sen verschillend (Geenpeil, Neder land uit de EU, of toch gewoon om de inhoud van de associatieovereen komst tussen EU en Oekraïne). Herselman zei in een interview dat hij ondernemer zijn veel leuker vindt dan zijn politieke activiteiten. Dat is in het verkeerde keelgat ge schoten bij de Kapelse PvdA-fractie. De Egel vindt zijn uitspraak juist po sitief: „Gelukkig dat Herselman nog iets substantieels doet naast het po litieke werk. Hij staat zo op een be paalde manier nog met zijn 'poten in de modder'. Dat zouden meer po litici moeten doen." Heeft u al gestemd, of twijfelt u nog of u wel moet gaan? Voor wie bang is niet genoeg over het referendum te weten hebben wij een quiz ge maakt. Zo kunt u uw feitenkennis testen. U vindt de quiz op: pzc.nl/checklistreferendum Kijk op www.pzc.nl of D ©pzcredactie Ministerie van Infrastructuur en Milieu Vanaf 7 april 2016 tot en met 18 mei 2016 ligt de ontwerp vergunning aan N.V. Elektriciteits-Produktiemaatschappij Zuid-Nederland (EPZ) voorde Kernenergiecentrale Borssele (KCB) ter inzage. Gedurende deze periode van terinzage- legging kan eenieder zienswijzen over de ontwerp vergunning indienen. Achtergrond van de beschikking EPZ bedrijft sinds 1973 de KCB en beschikt hiervoor over een vergunning op grond van de Kernenergiewet (Kew). In verband met de continue verbetering van de veiligheid heeft EPZ in 2013 een tienjaarlijkse evaluatie (10EVA13) van de nucleaire veiligheid van de KCB uitgevoerd, over de periode 2003 - 2012. Daarnaast heeft EPZ naar aan leidingvan het ongeval in Fukushima een stresstest uitgevoerd. Uit de 10EVA13 en de stresstest is een elftal maatregelen gericht op het verbeteren van de nucleaire veiligheid voortgekomen, waarvoor wijziging van de Kew-vergunningvoor de KCB nodig is. Naar aanleiding van deze wijzigingen is op verzoek van het bevoegd gezag een revisievergunning aangevraagd door EPZ, waarin de wijzigingen en de voorgaande vergunningen worden samengebracht in één geactualiseerde vergunning die de gehele inrichting betreft. De minister van Infrastructuur en Milieu (IenM) is op grond van de Kew het bevoegd gezag en heeft dit gemandateerd aan de directie Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralings bescherming (ANVS). Procedure EPZ heeft op 24 juli 2015 een aanmeldingsnotitie m.e.r. bij de ANVS ingediend. Voor de m.e.r.-beoordeling is de procedure op grond van de artikelen 7.16 en 7.17 Wet milieubeheer doorlopen. Op 11 september 2015 heeft het bevoegd gezag geoordeeld dat ten behoeve van de aangevraagde wijzigingen geen MER hoeft te worden opgesteld. Van dit m.e.r.-beoor- delingsbesluit is op 24 september 2015 openbaar kennis gegeven. Op 9 december 2015 heeft EPZ een aanvraag voor een revisievergunning ingediend. Voor de behandeling van de vergunningaanvraag wordt de uniforme openbare voorbereidingsprocedure door lopen conform afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuurs recht. Met deze kennisgeving wordt mededeling gedaan van de ontwerpvergunning en van de mogelijkheid tot inspraak. Ontwerpvergunning In de ontwerpvergunning is met de voorgenomen wijzi gingen onder voorwaarden ingestemd en zijn de voor gaande vergunningen gereviseerd. De revisievergunning zal worden verleend op grond van de artikelen 15, onder a en b, isaa, 18a, tweede lid, 19, eerste en derde lid en 29 van de Kew. Waar kunt u de ontwerpvergunning inzien? De ontwerpvergunning, de aanvraag, het m.e.r.-beoor- delingsbesluit en de overige relevante stukken kunt u vanaf 7 april 2016 tot en met 18 mei 2016 inzien op de volgende locaties: - ANVS, Bezuidenhoutseweg 67 te Den Haag. Uitsluitend na telefonische afspraak: 070 - 348 73 64 (bereikbaar van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur); - gemeente Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, van maandag tot en met vrijdag van 8.30 uur tot 12.30 uur. De stukken zijn ook beschikbaar via de website van de ANVS: www.autoriteitnvs.nl/actueel/nieuws/2016/04/07/ ontwerp-revisievergunning-epz. Hoe kunt u op de ontwerpvergunning en het m.e.r. - beoordelingsbesluit inspreken? Eenieder kan tot en met 18 mei 2016 zienswijzen met betrekking tot de ontwerpvergunning en het m.e.r.- beoordelingsbesluit indienen. Zienswijzen kunnen schriftelijk, per e-mail of mondeling worden ingediend: - Schriftelijk kunnen zienswijzen worden ingediend bij de ANVS, o.v.v. Zienswijze ontwerpvergunning EPZ, Postbus 16001, 2500 BA Den Haag. - Per e-mail kunnen zienswijzen worden ingediend bij postbus.aanvraagepz@anvs.nl, o.v.v. Zienswijze ontwerpvergunning EPZ. - Mondelinge zienswijzen kunnen worden ingediend bij 'Inspraakpunt Kernenergiewetvergunningen', telefoon 070 - 348 73 64, op werkdagen van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur. Degene die zienswijzen inbrengt, kan verzoeken de door hem/haar vermelde persoonsgegevens niet openbaar te maken. Wat gebeurt er met de inspraakreacties? Na de ontwerpvergunning wordt de definitieve vergunning opgesteld. In de definitieve vergunning wordt op de naar aanleiding van de ontwerpvergunning en hetm.e.r.- beoordelingsbesluit ingebrachte zienswijzen gereageerd. Ook over de definitieve vergunning wordt te zijner tijd openbaar kennisgegeven. Waar vindt u meer informatie? Heeft u vragen over de stukken of de procedure? Dan kunt u op werkdagen van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur bellen met het Informatiepunt Kernenergiewetvergunningen, telefoon 070 - 348 73 64. Ook is het mogelijk om uw vraag per e-mail te stellen aan postbus, aanvraagepz@anvs.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37