Botsing op de kering David Destorme wil graag verder als trainer Molenbeek in Terneuzen Kilometerheffing in België Vlaamse minister belooft Nederlandse collega 'enige coulance'. Controles worden langzamerhand aangescherpt. Politie vangt loslopende Hooglander TERNEUZEN. In Vlaanderen zijn gis teren de eerste boetes uitgedeeld voor het omzeilen van de kilome terheffing. De gedoogperiode voor de heffing die sinds vrijdag van kracht is in heel België, is in prin cipe voorbij. Het Vlaams gewest betracht nog wel enige souplesse. Alleen vrachtwagenchauffeurs die aan toonbaar zonder kastje (on board unitrondrijden of het kastje doel bewust hebben uitgeschakeld, kre gen gisteren een bekeuring. „We bekijken de situatie van dag tot dag", liet woordvoerder Kris De Sa- gher van de Vlaamse Belasting dienst weten. „We zullen in de loop van de week strenger gaan controleren." Melanie Schultz van Haegen, Nederlands minister van Infra structuur en Milieu, antwoordde juist gisteren op vragen van CDA- Kamerlid Martijn van Helvert dat Vlaanderen nog 'coulance' zou be trachten. Chauffeurs die bij een controle kunnen aantonen dat hun kastje buiten hun schuld niet werkt of niet aanwezig is, zouden nog met souplesse behandeld wor den. De Sagher van de Vlaamse Belastingdienst bevestigde dat min of meer. „Maar", verklaarde hij ook, „niemand kan zich er nog op beroepen dat hij niet wist van de kilometerheffing." Transporteurs kunnen deson danks tegen problemen aanlopen, heeft Daniël Rijnberg van A. C. Rijnberg Transport in Terneuzen gemerkt. Zijn bedrijf had in okto ber al kastjes besteld voor de vijf tig vrachtwagens. Zes stuks ble ken het niet goed te doen. Rijn berg: „We hebben die snel vervan gen en ze werken. Verder wachten we maar af." Het rijden zonder werkend kastje kost duizend euro aan boe te. Als het kastje drie uur later bij een controle nog niet blijkt te wer ken, dan volgt weer eenzelfde be keuring. Zonder limiet. NEELTJE JANS. De stormvloedke ring is gistermiddag afgesloten geweest vanwege een ongeluk op de N57. Een vrachtwagen botste rond 13.20 uur op een per sonenauto. Beide rijbanen werden afgeslo ten. Rond 15.15 uur werden ze weer vrijgegeven. Het ongeluk gebeurde in de richting van Mid delburg naar Ouddorp. Een ambulance kwam ter plaatse, maar de betrokken be stuurders hadden geen ernstig letsel. Verkeer richting Deltapark Neeltje Jans werd geadviseerd de richting Zierikzee te volgen (N59, N356, N255). Dat gold ook voor de wegge bruikers die van Burgh-Haamste- de in de richting van Goes wil den rijden. Een ambulance kwam ter plaatse, maar de betrokken bestuurders hadden geen ernstig letsel CADZAND. De politie heeft gis termiddag in Zeeuws-Vlaande- ren een loslopende Schotse Hooglander gevangen tussen Cadzand en Retranchement. Het rund stond onder toeziend oog van enkele recreanten rus tig te grazen in de berm van de Noorddijk. De politie heeft de Schotse Hooglander terug bege leid naar de wei in natuurge bied Het Zwin. TERNEUZEN. Lef loont, bleek gisteravond bij de opening van het FilmFestival Zeeuws-Vlaande- ren in Terneuzen. De vooral in Frankrijk omstre den film Black, over rivaliserende jeugdbendes in de Brusselse wijken Matonge en Molenbeek, zorgde voor een superdrukke start van het festival. Regisseur Adil el Arbi (links) en hoofd rolspeelster Martha Canga Antonio kwamen uit Brussel naar Terneuzen en genoten van de aandacht. Het festival duurt tot en met zondag. foto Camile Schelstraete ZEELAND 12 13 Vlaanderen deelt eerste boetes uit door Harmen van der Werf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29