I stem vandaag VOOR Op 21 november 2013 besloot onze toenmalige president Janoekovitsj, onder grote druk van Poetin, af te zien van samenwerking en handel met Europa. Oekraïne reageerde meteen. Overal in het land gingen de Oekraïners de straat op, gewapend met de nationale én de Europese vlag. Het Maidanplein in Kiev werd het middelpunt van ons verzet. We stonden met duizenden betogers tegenover de veiligheidstroepen van het regime. Met als enige bescherming onze houten schilden en onze dromen van een beter Oekraïne. De president reageerde genadeloos. Tientallen demonstranten vonden de dood. Hun bloed op straat deed ons beseffen: dit land moet radicaal veranderen. We kozen voor Europese kernwaarden - vrijheid, democratie en gerechtigheid. Stapje voor stapje bouwen we nu aan een nieuw Oekraïne. Met respect voor mensenrechten en minderheden. Met aandacht voor dierenwelzijn en voedselveiligheid. En vooral: met beter bestuur, een effectieve aanpak van corruptie en eerlijke rechtsspraak. Het samenwerkingsverdrag met Europa hebben we daarbij hard nodig. Wij vragen u daarom te gaan stemmen vandaag. En samen met de driekwart van de Oekraïense bevolking die dit verdrag steunt, hopen wij dat u ons niet in de steek laat. I Laat ons niet in de steek: Liubov Akulenko (Stronger Together), Iryna Bekeshkina (Stichting llko Kucheriv voor het democratisch initiatief), Yevhen Bystrytsky (International Renaissance Foundation), Alyona Getmanchuk (Institute of World Policy), Bogdan Globa (LHBT-organisatie Tochka Opory Fulcrum), Anna Golubovska-Onisimova (milieu organisatie MAMA-86), Daria Kalenyuk (Anti-corruptie actiecentrum), Oleksii Khmara (Transparency International Oekraïne), Ihor Koliushko (Centrum voor politieke en juridische hervormingen), Kateryna Kruk (ontvanger Freedom Award), Kostyantyn Kvurt (Internews Ukraine), Violeta Moscalu (Global Ukraine), Artem Myrgorodksky (Reanimatie van het hervormingsproces), Grygory Osovyi (Oekraïense federatie van vakbonden), Alisa Ruban (Stronger Together), Mykola Ryabchuk (schrijversorganisatie PEN Oekraïne), Oleh Rybachuk (Centrum UA), Natalya Popovych (Ukraine Crisis Media Centre), Alya Shandra (Euroma/dan Press), Oleksandr Sushko (International Renaissance Foundation), Sergiy Sydorenko (European Pravda), Victor Taran (Centrum voor politieke studies en analyse), Hlib Vyshlynsky (Centrum voor Europese strategie), Yevhen Zakharov (Kharkiv Fluman Rights Group), Roman Zinchenko (Greencubator), Joseph Zisels (Vereniging van Joodse organisaties en gemeenschappen in Oekraïne) en Yalta European Strategy. AUv I F

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28