24 Gouden Film voor 'Familieweekend' Van den Ende herstelt gestaag Media Entertainment 9 9^ De film Familieweekend heeft de gouden sta tus bereikt. De komedie is sinds de premiè re op 18 februari al door 100.000 bioscoop bezoekers gezien. Familieweekend van regis seur Pieter van Rijn is de zesde film dit jaar die de gouden status behaalt. Mediatycoon Joop van den Ende (74) herstelt gestaag van een zwa re rugoperatie. „Hij moet echt de tijd nemen voor zijn herstel", al dus zijn woordvoerder. „Maar hij heeft geen pijn meer." Wat als er na jaren weer een nieuwe Rembrandt opduikt? Hoe zou het schilderij van de wereldberoemde Hollandse meester er dan uit zien? Met behulp van gloednieuwe technologie weten we het. Op 'The Next Rembrandt' staat een man. Eentje met een snor, een witte kraag en een hoed. BONNE KERSTENS Het resultaat is gisteren in Amsterdam onthuld en toont aan wat de techniek van nu kan toevoegen aan ons eeuwenoude werelderfgoed. Het project is bedoeld om mensen meer te leren over Rembrandt. Het schilderij is opgebouwd uit dertien lagen en volledig tot stand gekomen door technologie: er is geen kwast aan te pas gekomen. Eenvoudig was de totstandko ming van de nieuwe Rembrandt niet. Bas Korsten, van reclame bureau J. Walter Thompson bedacht het concept. „Ik wilde eerst werken met een robotarm, die de penseelstreken van Rembrandt zou overnemen. Maar een robotarm kan nooit wat een mensenhand kan. Uiteindelijk heeft een 3D-printer het overge nomen en zijn we met lagen gaan werken om diepte en textuur aan te brengen." Cultuur Een nieuwe Rembrandt? Die ziet er dan zo uit Reguliere foto op schaal, 10x15 cm (300 ppi) The Next Rembrandt 91x117 cm (300 ppi) 1 Data verzamelen Om de data te verzamelen zijn in samen werking met het Rembrandthuis, Micro soft, het Mauritshuis en de TU Delft 346 Rembrandt-schilderijen gescand met een op maat gemaakte 3D-scanner. Het 3D-geprinte schil derij bestaat uit 148 miljoen pixels en is gebaseerd op 168.263 onderdelen van Rembrandts schilderijen. 150 gigabyte aan opgeslagen beeld 346 schilderijen van Rembrandt geanalyseerd 2 De karakteristieken Kaukasische man tussen 30-40 jaar snor en sikje zwarte kleding witte kraag draagt een hoed kijkt naar rechts Met Rembrandtexperts zijn alle data 'op een hoop gegooid' om er één schilderij uit te destilleren. Met de data kwam antwoord op vragen als: Hoe schildert Rembrandt een neus? Hoe komt een oog tot stand? Wat hebben mensen aan? Kijkt de persoon op het schilderij naar links of naar rechts, en hoe zit het met de gezichtsbeharing? 3 De schildertechniek Nog nooit is met behulp van algoritmes en gezichts herkenning iets geproduceerd wat daadwerke lijk zou kunnen hebben bestaan. 4 Diepte en structuur Hoogtereliëf van de te printen lagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24