Louis van Gaal zegt voorlopig 'nee' tegen functie bij voetbalbond 16 L CHAMPIONS LEAGUE Celstraf dreigt voor nieuwe Chelsea-trainer Bas Dost fit voor duel Real TWijfels bij Huntelaar Bas Dost is vandaag inzetbaar bij VfL Wolfsburg voor het duel in de kwartfinales van de Cham pions League met Real Madrid. „Bas Dost maakt zeker deel uit van de selectie", zei trainer Die ter Hecking gisteren. Dost brak tijdens een trainingsstage in de winterstop een middenvoets beentje. Het is de eerste keer dat de Nederlandse aanvaller weer bij de wedstrijdselectie zit. Ook verdediger Naldo staat voor een terugkeer. De Braziliaan is hersteld van een schouderblessu re. Naldo ontbrak vijf weken bij de Duitse ploeg. Wolfsburg be reikte nooit eerder de laatste acht in de Champions League, terwijl Real Madrid op jacht gaat naar de elfde Europese hoofprijs in de clubhistorie. Klaas-Jan Huntelaar twijfelt over zijn toekomst bij Oranje. De Schalke 04-spits speelde vorige week geen minuut in de inter lands tegen Frankrijk en Enge land, toen bondscoach Danny Blind de voorkeur gaf aan respec tievelijk Luuk de Jong en Vin cent Janssen. Voor Huntelaar zijn de komende paar weken be palend in zijn keuze. De 32-jari- ge spits is ook bij zijn club niet meer onomstreden, getuige zijn laatste twee reservebeurten bij Schalke. Oranje speelt eind mei nog drie oefeninterlands. Ofwel Huntelaar ziet tegen die tijd als nog nieuw perspectief gloren, of wel de spits houdt de eer aan zichzelf. Oranje speelt op zijn vroegst pas in 2018 op een eind- toernooi. Huntelaar is dan 34. De Nederlander richt zich op Manchester United, dat een span nend slot van het seizoen wacht. Het zit nog in het FA Cup-toer nooi en via de competitie is plaat sing voor de Champions League nog haalbaar. Hoe dit seizoen ein digt, zal in grote mate gaan bepa len of Van Gaal ook volgend sei zoen de baas is op Old Trafford. Zijn contract loopt formeel nog één jaar door. In Engeland wordt al maan den gespeculeerd over de komst van José Mourinho naar United in de zomer. Van Gaal hoort en leest dat ook, maar voelt zich nog steeds volop gesteund door het clubbestuur, door de Amerikaan se eigenaren en door invloedrijke clubiconen als Sir Alex Ferguson. Hij wordt nog nauw betrokken bij de planning van de voorberei ding op het nieuwe seizoen en bij gesprekken over spelersbeleid. Bij de KNVB dringt de raad van commissarissen aan op de komst van een technisch direc teur. De ideale kandidaat is ie mand die een meerwaarde kan zijn voor een bondscoach (nu Danny Blind, red.) en een man voor wie directeur betaald voet bal Bert van Oostveen meteen op zij kan stappen bij Oranje. Dat kan moeilijker komen te liggen als de zoektocht alleen kandidaten oplevert van minder kaliber. Van Oostveen en Blind vroegen zich al eens af of er wel genoeg werk is in Zeist voor een td. Verder moet ook nog maar blijken of de KNVB een tech nisch directeur met een breed ta kenpakket wel kan betalen. Bondscoach Antonio Conté van de nationale voetbalploeg van Ita lië hoorde gisteren een voorwaar delijke gevangenisstraf van zes maanden tegen hem eisen. Een Italiaanse aanklager acht zijn be trokkenheid in een groot gok schandaal bewezen. Voor de toekomstige trainer van Chel sea dreigt ook een boete van 8ooo euro. De uitspraak wordt nog voor de start van het EK in juni verwacht. Conté zou in het seizoen 2oro-2on als trainer van Siena wedstrijden hebben gema nipuleerd. Zijn advocaten komen volgende week aan het woord in de rechtszaal. Ruim honderd voetballers, coaches en officials zouden bij het gokschandaal be trokken zijn. Conté heeft altijd ontkend dat hij schuldig is. Hij werd in 2012 al eens door de Itali aanse voetbalbond voor tien maanden geschorst voor zijn rol in het gokschandaal. Die straf werd later tot vier maanden te ruggebracht. Conté mocht zijn toenmalige club Juventus des tijds wel trainen, maar niet coachen. Chelsea maakte maan dag bekend dat Conté volgend seizoen Guus Hiddink opvolgt. zijn ploeggenoten. Trainer Lau rent Blanc kiest nu vaak voor Marquinhos. Een Braziliaan die eigenlijk centrale verdediger is, maar ook eens moet spelen. Dan maar als back. Het bewijst maar weer eens dat de concurrentie in de selectie van PSG moordend is. Een blik op de reservebank is voor haast el ke technisch directeur jaloers- makend. Doelpuntenmachine Edinson Cavani wordt zoet ge houden met invalbeurten. Javier Pastore, volgens Eric Cantona de beste speler van de wereld, is eveneens vaak buiten beeld. Ezequiel Lavezzi moest ook weieens banken. Hij heeft inmid dels de wijk genomen naar Chi na. Gelukkig is er nog wel plaats voor een andere Argentijn. Angel Di Maria is nu vormgever in Pa rijs. Het verloren jaar bij Man chester United voetbalt hij de ver getelheid in op Pare des Princes. Dat ziet zaakwaarnemer Mino Raiola ook vaak met eigen ogen. De Haarlemmer heeft liefst vier 'Dit team is gegroeid in de loop der jaren. Ook daarom voetbalt Paris Saint-Germain zo mooi' spelers in de selectie en dat zijn niet de minsten. Raiola bracht Van der Wiel, Maxwell, Blaise Matuidi én Zlatan naar de Franse ls seizoenkaarthou der van Paris Saint-Germain heb je veel om je op te verheugen. De multicultu rele selectie is sterk, slim, tech nisch verfijnd en het heeft Zlatan Ibrahimovic. Wat wil een voetballiefhebber nog meer? Een Nederlander in de basis? Dat wordt lastig. Gregory van der Wiel komt best aan veel wedstrijden, maar een basis plaats in de belangrijke Cham pions League-wedstrijden zit er niet in voor de rechtsback. Zelfs niet nu directe concurrent Serge Aurier zijn boekje te buiten is ge gaan in een gelekt videofilmpje, waarin hij de vloer aanveegt met UITSLAGEN TENNIS Marrakech. Mannen. Eerste ronde: De Bakker (Ned) - Ahouda (Mar) 7-5 7-6 (2), Bolelli (Ita) - Daniel (Jap) 7-5 6-4, Mathieu (Fra) - Ramos (Spa/6) 7-5 6-3, Almagro (Spa) - Albot (Mol) 6-4 6-3, Ve- sely (Tsj/8) - Cervantes (Spa) 6-1 6-3, Istomin (Oez) - Giustino (Ita) 7-6 (16-4. Charleston. Vrouwen. Eerste ronde: Zhang Shuai (Chi) - Kerkhove (Ned) 6-1 6-2, Puig (PRi/1) - Hradecka (Tjs) 6-3 6-2, Kucova (Slw) - Brengle (VSt) 7-5 6-2, Stosur (Aus/10) - Krunic (Ser) 6-4 6-4, VOETBAL Champions League. Kwartfinales. FC Barcelona - Atlético Madrid 2-1 (0-1). 25. Torres 0-1, 63. Suarez 1-1, 74. Suarez 2-1. Rood: 35. Torres (Atlético Madrid/2x geel). Bayern München - Benfica 1-0 (1-0). 2. Vidal 1-0. Returns op 13 april. Vandaag, 20.45 uur: Paris Saint-Germain - Manchester City, VfL Wolfsburg - Real Madrid. Returns op 12 april. Europa League. Kwartfinales, morgen, 21.05 uur: Sporting Braga - Sjachtar Donetsk, Villarreal - Sparta Praag, Athletic Club - Sevilla, Borussia Dort mund - Liverpool. Returns op 14 april. WATERPOLO Triëst (Ita). Olympisch kwalificatietoernooi. Groep A: Plongarije - Roemenië 12-8 (4-2, 2-3, 4-1, 2-2), Slowakije - Canada 9- 11 (2-2, 1-5, 3-2, 3-2), Frankrijk - Rusland 12-11 (3-2, 5-5, 2-2, 2-2). Stand: 1. Hongarije 3-5, 2. Cana da 3-5, 3. Frankrijk 3-4, 4. Rusland 3-2, 5. Roe menië 3-2, 6. Slowakije 3-0. Eerste vier naar kwartfinales. Groep B: Nederland - Duitsland 9-8 (2-1, 2-2, 3-3, 2-2), Zuid-Afrika - Kazachstan 6-11 (3-2, 2-3,1-4, 0-2). Spanje - Italië 9-8 (4-1, 2-3, 1-3, 2-1) Stand: 1. Nederland 3-6, 2. Spanje 3-4, 3. Italië 3-4, 4. Duitsland 3-2, 5. Kazachstan 3-0, 6. Zuid-Afrika 3-0. WIELRENNEN Ronde van Baskenland. Tweede etappe, Markina-Xemein - Amurrio: 1. Landa (Spa) 174 km in 4.43.17, 2. Kelder man (Ned) 0.01, 3. Henao (Col) 0.05, 4. Sa muel Sanchez (Spa) 0.09, 5. Contador (Spa) 0.11, 6. Pinot (Fra) 0.13, 9. Gesink 0.15, 17. Slagter 0.24, 19. Mollema 0.26, 51. Oomen 1.53, 73. Lindeman 3.57, 75. Bouwman. Algemeen klassement: 1. Landa 8.37.38, 2. Kelderman 0.01, 3. Flenao 0.05, 4. Samuel Sanchez 0.09, 5. Contador 0.11, 6. Pinot 0.13, 9. Gesink 0.15, 17. Slagter 0.24, 19. Mollema 0.26, 54. Oomen 3.58, 87. Lindeman 11.10, 95. Bouwman 12.59. De Champions League ont breekt nog in de prijzenkast van Zlatan. foto AFP VOETBAL VOETBAL VOETBAL door Maarten Wijffels ZEIST Tijdens de afgelopen inter landperiode had Louis van Gaal de tijd om wat zaken op een rij te zet ten voor zichzelf. Zo was er onder meer de toenaderingspoging van de KNVB, dat in hem de ideale nieuwe technisch directeur ziet. Maar Van Gaal, twee keer eerder al bondscoach, heeft op dit mo ment geen interesse in deze nieuw te creëren functie, zo heeft hij de voetbalbond laten weten. Antonio Conté wacht wellicht een veroordeling, foto EPA Mino Raiola zaakwaarnemer door Nik Kok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16