Frozen Summer Fun in Disneyland® Paris stipreizen.nl/disneyland-paris StlP Dankbaar zegt Flamant: 'Ik heb mijn leven van Aucant cadeau gekregen' NIEUWS 11 De dakloze Jéróme haalde bewusteloze Michel net op tijd uit zijn bakkerij. „Ik heb extreem veel geluk gehad." 180 182 185 of bel 088 - 70 70 600 (maandag t/m vrijdag 9:00-13:00 uur) DOLE. Het zijn twee mensen die zich van hun beste kant laten zien: een Franse bakker in doods nood, een dakloze die hem redt en als dank een goed lopende zaak cadeau krijgt. Michel Flamant (62) bakt al sinds zijn 14e brood. Hij deed dat overal in Frankrijk en rolde zelfs deeg in Chicago. Maar de laatste ja ren is de Fransman bakker in het dorp Dole, in de Oost-Franse re gio Jura. Voor zijn zaak zit stee vast een dakloze man. Jéröme Au cant (37) bedelt er om wat klein geld. Knoopt gesprekjes aan met de klanten van de bakkerij. Bakker Flamant jaagt Aucant niet weg. Nooit. Hij geeft hem juist regelma tig een kop koffie en een crois sant. Steekt hem een hart onder de riem. Op een dag staat Flamant in zijn witte T-shirt brood te bak ken. Hij voelt zich niet zo lekker. Eigenlijk gaat het al niet goed met hem sinds iemand is langs ge weest om de oven te repareren. De klus blijkt niet goed te zijn uitgevoerd. Er lekt koolmonoxide weg. Een kleurloos, giftig en geur loos gas, dat dodelijk is voor ieder een die er te lang aan wordt bloot gesteld. Flamant bakt onverstoorbaar door. Dan voelt hij zich duizelig en verliest het bewustzijn. De deur zwaait open. Aucant stapt binnen. Hij heeft zin in een praatje. Bovendien is het maar koud buiten. De dakloze ziet de bakker bewusteloos op de grond liggen. Hij aarzelt geen moment en trekt Flamant naar buiten. „Ik was bijna op de snelweg naar bo ven beland", zegt de bakker tegen het persbureau AFP. „Het ambu lancepersoneel zei dat ik extreem veel geluk heb gehad." Flamant moet na het incident twee weken in het ziekenhuis blijven. Een maal thuis biedt hij Aucant aan om de bakkerij over te nemen. Voor het symbolische bedrag van 1 euro. „Wat is nu belangrijker: geld of het leven?", vraagt de bak ker. „Ik geef geen zak om geld. Ik bak al mijn hele leven en snak naar rust in mijn hoofd. Deze zaak maakt Aucant gelukkig, dus draag ik die aan hem over. Hij ver dient ook een kans." Aucant ziet het wel zitten. „Ik ben niet bang voor de tijdstippen waarop een bakker moet werken", merkt hij op. De dakloze heeft zijn dreadlocks afgeschoren, naar eigen zeggen om de klanten niet af te schrikken. Zijn tatoeages zit ten er nog. De komende tijd leert hij van Flamant de fijne kneepjes van het vak. In september is Au cant de baas. „Ik heb mijn leven van hem cadeau gekregen", zegt de bakker die zich opmaakt voor zijn vroegpensioen. „Dan is het schenken van mijn bakkerij wel het minste wat ik kan doen." nu slechts v.a. ((§1 reizen nl WOENSDAG 6 APRIL 2016 Bakker geeft redder zijn winkel door Gereben van 't Hof Jéröme Aucant (rechts) heeft zijn dreadlocks afgeschoren en wordt nu door Michel Flamant (links) opgeleid om zijn bakkerij over te nemen. foto's Sebastien Bozon Magisch voordeel... t/ Keuze uit diverse hotels vlakbij Disneyland® Paris Incl. alle dagen entree beide Disney® Parken l/ Inclusief ontbijt en gratis parkeren t/ Gratis shuttle-service van en naar de magische parken i/ Kinderen t/m 6 jaar gratis entree Laat je deze zomer ondersneeuwen door Frozen Summer Fun in Disneyland® Paris. Van 4 juni t/m 18 September daalt de magie van Frozen neer in het Disneyland® Park. Wees erbij wanneer Anna en Elsa het Park doorkruisen in een flonkerende koets en zing daarna samen met hen en Olaf de mooiste Frozen liedjes in een interactieve, live Frozen Sing-Along die ieders hart doet smelten. Disneyland® Paris, is een wereld waar dromen werkelijkheid worden..en leuk voor jong en oud! Stip Reizen biedt u een ruime keuze aan sprookjesachtige vakanties tegen de scherpste prijzen. Explorers Hotel - Algonquin 3*+ Hotel in piratenthema Zwemparadijs Indoorspeeltuin l/ 2- t/m 6-persoonskamers april v.a. 205 juli v.a. 238 okt. v.a. 195 mei v.a. 205 aug. v.a. 205 nov. v.a. 180 juni v.a. 205 sept. v.a. 195 dec. v.a. 180 B&B Hotel at Disneyland® Paris Gloednieuw 2* hotel V Restaurant Disney® boutique l/ 2- t/m 5-persoonskamers april v.a. 194 juli v.a. 194 okt. v.a. 182 mei v.a. 182 aug. v.a. 194 nov. v.a. 182 juni v.a. 182 sept. v.a. 182 dec. v.a. 182 Vienna House Dreamcastle Hotel l/ 4* Hotel in kasteel- ridderthema V Binnenzwembad buitenspeeltuin l/ 2- t/m 4-persoonskamers april v.a. 199 juli v.a. 222 okt. v.a. 189 mei v.a. 189 aug. v.a. 222 nov. v.a. 185 juni v.a. 199 sept. v.a. 189 dec. v.a. 189 SGR VtN Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds en reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11