Trouwen op het graf van je vader Donald Trump heeft een vrouwenprobleem NIEUWS 9 Abu Firas gedood Toegegeven, voor beide echtelieden is de begraaf plaats geen onbekende plek: Thea (49) is uitvaart verzorger, Arie (ook 49) is er voor aan het leren. Hij is in Amersfoort vooral bekend als volkszanger, en als voormalig eigenaar van smart- lappencafé De Boa's. „We hebben elkaar op de be graafplaats ontmoet, dus dat we daar wilde gaan trouwen, stond vast", vertelt Arie vanaf zijn huwe lijksreisadres in Duitsland. „Om dat aan het graf van mijn vader te doen, een man die ik nog elke dag mis, is een prachtig eerbetoon." Dat aan een graf staan nog een actuele, emotionele lading zou krijgen, had niemand kunnen be vroeden. Op 31 maart overleed de moeder van Thea op 88-jarige leef tijd. Krap een halve dag voordat het stel elkaar op 1 april het ja woord zou geven. „Haar overlij den was een kwestie van tijd", zegt Arie. „Maar dat je een avond voor je bruiloft plots een begrafe nis aan het regelen bent, is een bi zarre ervaring." Dat het stel in de uitvaartsector werkt, maakt dat niet minder. „Als uitvaartverzorger ben je be zig met emoties van anderen. Nu ben je plots met je eigen emoties bezig. En dat in aanloop naar een moment dat ook emotioneel is, op een andere manier. Zo zie je maar hoe dicht de dood bij het leven ligt. Hoe gezegend je bent met iets gelukkigs als een huwelijk." Ondanks het verdriet gaat 1 april voor Arie en Thea de boeken in als 'een prachtige dag'. „We heb ben familieleden en vrienden ge vraagd ons niet te condoleren, maar te feliciteren. Dat we niet de dood, maar het leven van mijn va der en schoonmoeder wilden vie ren. En ons eigen geluk." Abu Firas al-Suri, de woordvoerder van het met al-Qaeda verbonden Nus- ra-front in Syrië, is niet bij een Syrische of Russische luchtaanval gedood, maar bij een Amerikaanse. Dat hebben functionarissen gis teren gezegd. Abu Firas was fel tegen de manier waarop IS opereert en het oneens met de ideologie van de extremistische groep. Abu Firas kwam om bij een luchtaanval in de omgeving van Idlib. Vol gens rebellen werkte hij in het verleden samen met Osama bin Laden. Door muur voor repen chocolade Een Russische man nam drie uur de tijd om de muur van een Siberische winkel in te beuken met een voorhamer, om daar tien repen chocolade te ste len. Het kan de zoetekauw duur komen te staan, want hij heeft kans hiervoor vijf jaar de cel in te moeten. Zeker 62 doden bij IS-aanslagen Zeker 62 mensen zijn giste ren om het leven gekomen en ruim tachtig mensen raakten gewond door een reeks aanslagen van Islami tische Staat in Irak. De ex tremisten richtten zich zo wel op legerbases als op burgerdoelen, meldden de autoriteiten. In de wereld van Donald Trump is er maar één de sterkste, de slimste en de bes te: Donald Trump. Als het om vrouwenrechten gaat, zegt hij dus in typisch Trumpiaanse be woordingen: „Niemand heeft meer respect voor vrouwen dan Donald Trump." Hij vond het nodig dit het afge lopen weekend te benadrukken op verkiezingsrally's in Wiscon sin, de staat die vandaag een presi- dentskandaat mag kiezen. Want veel Amerikaanse vrouwen conclu deren inmiddels iets heel anders uit zijn gedrag. Geen presidents kandidaat veegt zo vaak de vloer aan met vrouwen als Trump. Afgelopen week nog, toen hij opmerkte dat abortus niet alleen verboden zou moeten worden, maar dat vrouwen ook straf verdie nen als ze besluiten een zwanger schap af te breken. Mannen - toch altijd in enige mate betrokken bij de situatie die tot een abortus leidt - trof geen blaam, meende hij. Zowel pro- als anti-abor- tus-Amerika stond op z'n kop, en Trump trok zijn uitspraak snel in. In zijn pogingen president te worden, blijft hij bovendien het bombastische alfamannetje dat an dere mannen naar de kroon steekt met zijn seksuele veroveringen. Hij pocht ermee in zijn bestsel lers; ooit wreef hij live op de radio een andere gast onder de neus dat hij 'succesvol' was geweest bij diens vriendin. Geheel in die stijl peperde hij vorige maand tegenstander Ted Cruz in dat zijn Melania mooier zou zijn dan Heidi Cruz. Hij had al gedreigd 'een boekje open te doen' over Cruz' vrouw, toen hij ver onderstelde dat Cruz achter een adverten tie zat waarin de naaktfoto van ex-model Melania onder de aandacht foto Reuters van kiezers werd gebracht. Vervol gens stuurde Trump een onflatteu ze foto van Heidi Cruz naast een zwoel kijkende Melania Trump naar zijn volgers op Twitter. Hij mag dan altijd veel vrouwe lijke topmanagers hebben aange nomen, Trump houdt de neiging vrouwen te beoordelen op hun uiterlijk. Vorige week noemde hij een journalist van de Washington Post na een serieuze vraag 'schoonheid'. Wie kri tiek heeft, is een 'dik varken' (komiek Ro- sie O'Donnell) of heeft een gezicht waar niemand op wil stemmen (te- genkandidate Car- ly Fiorina).En dan is er nog cam pagnemanager Corey Lewandows- ki, die voor de rechter moet ko men omdat hij een journaliste mishandeld zou hebben toen hij haar hardhandig bij zijn baas weg trok. Haar klacht - en die van an dere journalistes die anoniem aan gaven dat ze 's avonds laat roman tisch getinte telefoontjes van Le- wandowski krijgen - is het niet waard om naar te luisteren, voor Trump. Hij deed niets anders dan de vrouw in diskrediet brengen. Het gedrag van Trump krijgt zijn weerslag in de peilingen. In Wisconsin gaat Ted Cruz aan kop. Onder alle Amerikaanse vrouwen is het percentage dat negatief over Trump oordeelt sinds de zomer ge staag toegenomen tot 70. DINSDAG 5 APRIL 2016 door Artwin Kreekel Trouw en rouw. Het scheelt slechts één letter, en voor het kersverse echtpaar Arie en Thea van Veen- schoten ook slechts een paar uur. Vrijdag trouwde het stel op be graafplaats Rusthof, aan de voet van het graf van de in 2010 overle den vader van Arie. Een paar uur nadat Thea haar moeder verloor. WASHINGTON Abu Firas al-Suri foto AFP KISELJOVSK BAGDAD door Karlijn van Houwelingen Amerikaanse vrouwen hebben een probleem met het vrouwonvriende lijke machogedrag van presidents kandidaat Donald Trump.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9