SC®RER Donderdag moet de Zeeuws-Vlaming weer kunnei 12 ZEELAND Andrea Verberkmoes lijkt klaar voor NK jiujitsu Ramon Janson sluit voorzichtig weer aan bij kop Turner uit Sas van Gent is licht geblesseerd aan zijn elleboog terwijl het Olympic Test Event nadert. Jiujitsuka Andrea Verberkmoes uit Vlissingen heeft in Nijmegen bij de Dutch Open Midden-Ne derland goud gewonnen in de ca tegorie tot 70 kilogram. Normali ter komt ze in een gewichtscate gorie lager uit, maar wegens ge brek aan tegenstanders koos ze voor een zwaarder programma. Verberkmoes moest haar kun nen in drie partijen tonen. Bij al ledrie ging ze vol voor de winst Renzo Roemeratoe naar Vlissingen De overgang van voetballer Ren zo Roemeratoe van Hoek naar Vlissingen is definitief. De verde diger komt bij Vlissingen met zijn broer Milton te spelen, die evenals Geraldi Geerman voor een langer verblijf heeft gekozen bij de zondag-hoofdklasser. In een eerder stadium werden Hoessein Bouzambou, Etiënne Mallie, Thomas Ragut, Josimar Pattinama, Roycel James en Quincy Gooding al vastgelegd. Winnende start Edzard van Ewijk Edzard van Ewijk heeft in Krui- ningen de eerste wedstrijd om de ATB Zomercup gewonnen. De coureur uit Wolphaartsdijk kreeg af te rekenen met Zeeuws kampioen Daniël Paardekooper, Dick van den Berg (vorig jaar winnaar van de competitie) en Pim van de Swaluw. Voor de laat ste twee lag het tempo te hoog, waarna Van Ewijk Paardekooper in de laatste ronde verschalkte. en won ze ook. De eerste wed strijd eindigde met één punt ver schil in haar voordeel, het twee de meisje tikte binnen de mi nuut af wegens een ver wurging en ook de derde wedstrijd werd beslist op punten. De volgende wedstrijd voor Verbkermoes is het NK op zaterdag 23 april in Al- mere. Diana Smid pakte een dag eerder zilver tijdens de Copa do BJJ Holanda. Topteam biljarten zit in zwaar weer Het topteam 's Lands Welvaren/Reedijk won en ver loor in de degradatiepoule van de eredivisie. Tegen Horna De Vries Juweliers werd het 2-4 en 4-2. Het wordt lastig om de de gradatie te ontlopen. Ian van Krieken was de uitblin ker met twee winstpartijen op Germ Bot in vijf beurten in het ankerkader 71/2. Gert Jan Velthui- zen won en verloor een keer in het bandstoten van George Ken ter. Peter de Bree bleek niet opgewas sen tegen Sam van Etten. Het ne gentienjarige talent duldde geen enkele tegenstand, 150-85 en 150-67, beide keren in vijf beur ten. Kader, 's Lands Welvaren 2-HWA Verhaar/BKS 2-6: Al leen Pierre van den Berg maakte indruk. In zes beurten werd Dick Exalto verslagen. Het moyennen was 18.33 gemiddeld. Daarmee was de man uit Hans- weert ondanks verlies voor zijn team man van de match. Sjoerd en Jos Breas en Phuc Nguyen ver loren kansloos. sport kort Het wordt een spannende week voor turner Anthony van Assche. Hij leek zo zeker van deel name aan het Olympic Test Event in Rio de Janeiro, waarbij de Oranje-mannen een ticket voor de Zomerspelen kunnen ver dienen. Maar een lichte elleboog blessure, zaterdag opgelopen in Waddinxveen, zit 'm in de weg. Vrijdag wordt bekend of de Sas- senaar toch nog in actie mag ko men op 16 april. „Het zou wel heel zuur zijn als dit gevolgen voor me heeft", zei hij. „Hoeveel pech kun je hebben?" Van Assche (27) bezeerde zijn arm vlak voor de interland Neder land-Frankrijk. Vrijwel aan het begin van de warming-up ging het mis. De Zeeuws-Vlaming maakte op de brug een zwaai, kwam los van de liggers en toen hij die weer moest grijpen, tastte hij met één hand mis. De schade: een dikke elleboog, een stuk vel van z'n arm af en een wondje on der z'n oog. „Ik deed het Bhavsar-element. Een E-element. Wel moeilijk 'Het zou wel heel zuur zijn als dit gevolgen voor me heeft. Hoeveel pech kun je hebben?' dus, maar ik heb 'm al zo vaak ge daan. Je kunt me er 's nachts voor wakker maken", vertelde Van As sche. „Je doet zo'n warming-up ook altijd om even aan de toestel len te wennen. Deze brug bleek nogal te veren. Ik denk dat ik daardoor één ligger miste. Maar wat er precies met m'n elleboog gebeurd is, weet ik niet. Of ik heb hem licht overstrekt of het puntje van m'n bot kwam tegen de ligger aan." Trainingsstage De Sassenaar deed z'n verhaal ter wijl hij zijn arm koelde. „Ik ge loof niet dat er echt iets kapot is. Maar ik zal wel een paar dagen rust moeten houden. En dat komt natuurlijk niet uit." Het Olympic Test Event na dert namelijk. Deze week heeft de Oranje-selectie een trainings stage in Heerenveen. Die wordt donderdag afgesloten met inter ne wedstrijd. Dan wordt de situa tie in Rio zo goed mogelijk nage bootst. Van Assche: „Ik zal me dan echt nog een keer moeten la ten zien, want anders. Zijn trainer bij de club O&O in Zwijndrecht, Jeroen Jacobs, maakte de zin voor hem af: „Als Anthony dan niet kan meedoen, heeft het ook geen zin om 12 april in het vliegtuig te stappen naar Brazilië. Hij zal dus in korte tijd weer moeten herstellen van deze val." Van Assche kende al veel bles sureleed, maar was juist de laat ste tijd fit. Hij voelde zich goed en liet dat ook zien in de weken voor 'Waddinxveen'. „Bij de team wedstrijden van de afgelopen we ken, in Nijverdal en Stuttgart, maakte ik steeds deel uit van de basis. Ik zette ook mooie scores neer. Ik was dat ook bij deze laat ste interland van plan te doen." Jacobs: „Anthony was goed be zig. Hij heeft mooie oefeningen geturnd in de afgelopen maand en wilde hier aantonen dat hij binnen één wedstrijd op alle zes toestellen van waarde kan zijn. In Stuttgart ging het op de vloer nog niet zo goed, maar daar wil de hij in Waddinxveen verbete ring in laten zien. Dat hij niet mee heeft kunnen doen, is heel vervelend." Het wordt nu een race tegen de klok voor de allrounder. Maar als Van Assche het Olympic Test Event niet redt, zegt dat nog niks over een eventuele deelname aan de Zomerspelen van komende zo mer. Er wordt daarvoor opnieuw geselecteerd. VLISSINGEN. Ruim een maand ge leden leek de Zeeuwse topsco- rerstitel een uitgemaakte zaak. Steve Schalkwijk (Walcheren) had een straatlengte voorsprong genomen op de concurrentie. Maar inmiddels in het slot van de competitie hebben Arjen de Koeijer (Yerseke) en Ramon Jan son hem toch weer binnen schootsafstand gekregen. Schalk wijk en De Koeijer scoorden dit weekeinde beiden één keer, waardoor het verschil tussen beide drie doelpunten blijft. Jan son maakte er twee tegen Nieuwdorp en volgt op één doel punt van De Koeijer. Hun teams spelen elk nog vijf duels. zat zat zat zat zat zat zat zat zat zat zat zon zat zon goals 30 27 26 34 21 20 29 19 28 27 26 26 effect 1,5 1,5 1,5 1 1,5 1,5 1 1,5 1 1 Steve Schalkwijk 2 Arjen de Koeijer 3 Ramon Janson 4 Robin Provoost 5 AronWattel 6 Frank den Engelsman 7 Yordi Nijland 8 Peter van Gorsel 9 Stephan de Leeuw 10Olde Raas 11 Morad Bobouh Bart van den Hemel 13 Marinus Baas 14 Andrew Wesbeek Walcheren Yerseke MZC'11 ZSC'62 Serooskerke N oad'67 R CS Dauwendaele R illandia L ewedorpse Boys Vlissingen C roede Arnemuiden Schoondijke klasse 3A 3A 2E 4B 3A 3B 4A 2E 4B 4A 4A 5A 3A 4A Sport sport@pzc.nl NIJMEGEN VLISSINGEN KRUININGEN VLISSINGEN LLANELLI Eerste UCI-punten Milan Vader Mountainbiker Milan Vader (foto) uit Mid delburg heeft zondag tijdens een elitewed strijd in Llanelli (Wa les) zijn eerste UCI- punten gepakt Hij ein digde als vierde en zat na een wedstrijd van bijna zeven kwartier maar dertien secon den achter de num mer drie. Met de 25 UCI-punten staat Va der voor het eerst op de wereldranglijst. ZIERIKZEE Hoogste notering ooit voor Kerkhove Tennisster Lesley Kerk hove beleeft een goed voorjaar. Bij het uitkomen van de nieu we wereldranglijst stond de Zierikzeese gisteren op de 176e plaats, haar hoogste notering ooit. Ze kwam van de 192e plek. Vandaag staat ze in de eerste ronde van het WTA-toemooi in Charleston (VS) tegen over de Chinese Shuai Zhang, die de num mer 64 is. DISHOEK De Korte sterkste in Zeeuwse zand Willem de Korte heeft in Dishoek de eerste strandloop van Remy Vasseurs B4Sports op zijn naam geschreven. In de laatste kilometers gaf hij zijn medevluch ter Arjo Verhage het nakijken. De Korte had 43.19 minuten no dig voor de tien kilo meter. Sandra Joziasse passeerde als eerste vrouw de finish. Niels Boele en Yvonne Moerland (tweede overall) tekenden voor de zeges op de 7 kilometer. KRUININGEN Willem-Jan Koeman beloont zichzelf Wielrenner Wil lem-Jan Koeman won de TMZ-trainingsrit in Kruiningen. De renner uit Wissenkerke werd eerder al drie keer der de. De D-categorie (Je- lle d'Hollander uit Walsoorden) en S/P-klasse (Emile Elzin- ga uit Zaamslag) lever den Zeeuws-Vlaamse zeges op. Race tegen de klok voor Van Assche door Roeland van Vliet Anthony van Assche, turner Josimar Pattinama Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72