Futuristische speelvoorziening op strandje bij oude Veerhaven Popmuziek in de kerk met Groede Live! Medewerkers van werkleerbedrijf schraapten ruim anderhalve ton lego bij elkaar ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Het werkleerbedrijf van Emergis in Terneuzen is omgevormd tot legocentrum. Eerst was er scepsis, nu is iedereen 'om'. 'De mensen gaan nu echt naar hun werk. Ze werken voor Blokpunt En daar hoeven ze zich niet voor te schamen' pareltjes tussen, weet Hans Bassie. „Een piratenschip van 300 euro bieden wij aan voor 149 euro. Of een bulldozer van 440 euro voor 186 euro!" De omvorming van het werkleerbedrijf en de naamsveran dering van Emergis naar Blokpunt betekenden ook gevoelsmatig veel voor de cliënten, zegt Hans. „De mensen gaan nu echt naar hun werk. Ze werken voor Blokpunt. En daar hoeven ze zich niet voor te schamen." en iedereen in het teken van lego; dagelijks zijn zo'n vijftien tot twintig mensen aan het werk. Zij sorteren de binnengebrachte steentjes, wassen ze, sorteren ze verder en bergen ze op in het ma gazijn. Collega's gaan vervolgens aan de slag om aan de hand van de ori ginele bouwtekeningen een bouw pakket steentje voor steentje na te bouwen. Dat komt heel nauw, ver telt Hans Bassie. „Sommige pak ketten bestaan uit wel 1800 stuk jes. Door onze korte lijnen met het werkleerbedrijf in Goes kun nen we snel aan ontbrekende stuk- Zeventienhonderd ki lo lego hebben de medewerkers van werkleerbedrijf Blok punt aan de Roer straat in Terneuzen de afgelopen maanden bij elkaar vergaard: op de kop getikt via het Prikbord van Zeelandnet of via Marktplaats. Meer dan genoeg om het legowinkeltje morgen officieel te kunnen openen. Na de aanvankelijke weerstand - want wat moeten we met die le go - zijn de cliënten van Emergis helemaal om. Werkbegeleider Hans Bassie is zo mogelijk nog fa natieker. Hij rijdt stad en land af op zoek naar tweedehands lego voor het winkeltje. Bijna twee jaar is het werkleer bedrijf in Terneuzen bezig ge weest met de omvorming tot lego centrum. Dat ging niet zonder slag of stoot: het houtatelier moest flink inkrimpen, de textiel- afdeling en de demontageruimte verdwenen of gingen naar andere vestigingen. Nu staat vrijwel alles jes komen. Maar we leren nog elke dag. Zo kwamen we er pas later achter dat er wel vijf tinten grijs bestaan. Konden we weer op nieuw beginnen!" In het winkeltje staan snoep- bakken in allerlei kleuren. Kinde ren kunnen hier hun eigen lego scheppen. Op de schappen staan zo'n zeventig doosjes, groot en klein. Sommige bouwwerken zijn zo bijzonder dat in de winkel staan te pronken. Daar zitten echt Het strandje zelf wordt opgespo ten en toegankelijk gemaakt met vlonders. In een later stadium verhuist ook het kunstwerk 'steencirkel' (het Stonehenge van Terneuzen) van het Veerplein naar het strandje. In een brief aan de omwonenden belooft pro jectleider Michel de Vos dat, on danks dat er recreatieve elemen ten worden toegevoegd, de plek zijn 'ruige en natuurrijke karak- Ook verbindingen met de binnenstad en trapopgangen tussen de Nieuwstraat en het stadhuis worden aangepakt ter' behoudt. Met natuurbescher mingsvereniging De Steltkluut is overlegd over behoud van de na tuurwaarden in het gebied. Een badstrand wordt het nooit. Zwemmen is er veel te ge vaarlijk door de zware stroming in de Westerschelde. Onderdeel van fase twee van de herinrich ting van het Veerhavengebied is ook de verbetering van de verbin dingen met de binnenstad en aan pak van de trapopgangen tussen de Nieuwstraat en het stadhuis. Daarbij wordt vooral meer ruim te gecreëerd voor voetgangers en fietsers. Er komt ook een extra op gang voor minder-validen. Momenteel wordt de eerste fa se uitgevoerd: de verbetering van de verbinding tussen de Nieuw straat en de Scheldedijk. Fase twee volgt komende zo mer. Er worden al veel concerten in de kerk gehouden, maar allemaal in het klassieke genre. „Met Groede Live! is er nu ook lichte muziek te horen in de kerk", vertelt Valesca van Velzen van de organisatie. „Het initiatief kwam van Annie van der Staal, die vond dat er veel meer uit de kerk te halen valt: we willen jongeren aanspreken en mensen die minder met klassieke muziek hebben." Eva Almagor geeft zaterdag om 20.30 uur met haar band de aftrap. De Neder lands-Israëlische Eva is een opko mend talent en maakt blues- en popmuziek. Ook staan Bloomer Smith en Thomas Zwijsen al op de agenda voor 25 juni en komt Marjon van Iwaarden in januari naar Groede. De bedoeling is dat de concerten in de toekomst een vaste frequen tie krijgen en er veel meer afwisse ling komt tussen klassieke en lich te muziek. DINSDAG 5 APRIL 2016 Blokpunt is een legoparadijs Hans Bassie werkbegeleider WLB Blokpunt aan de Roerstraat 2 in Terneuzen is geopend van maandag t/m donderdag van 10.00 tot 16.00 uur. Woensdag is iedereen welkom om tussen 14.00 en 17.00 uur het centrum én de lego te bekijken. Een prachtexemplaar uit de rijke collectie. Coördinator Hans Bassie (voogrond) van het Blokpunt krijgt bij het verkoopklaar maken hulp van cliënten van Emergis. foto's Ronald den Dekker door Pascalle Cappetti door Wout Bareman TERNEUZEN. Aan de rand van het strandje bij paviljoen Westbeer op de Scheldeboulevard in Terneuzen komt een ietwat futuristische speelvoorziening. Die is ontwor pen door het gespecialiseerde bu reau Superuse Studios uit Rotter dam en wordt onder meer opge bouwd uit onderdelen van oude windmolens. door Sophie Stockman GROEDE. In de Grote Kerk van Groede worden vanaf zaterdag ook popconcerten gehouden. Stichting Vrienden van de Grote Kerk Groe de wil met concertreeks Groede Li ve! een breder publiek bereiken. Kaarten kosten 17,50 euro en zijn ver krijgbaar via www.grotekerkgroede.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71